Podróż do Ojca Ciekawości już w księgarniach

 

Moje zainteresowanie ezoteryką cały czas nie maleje, dlatego cieszę się, że w księgarniach właśnie pojawiła się nowa książka Bruce’a Moen’a pt. "Podróż do Ojca Ciekawości".


Po raz czwarty Bruce Moen staje się naszym przewodnikiem po świadomości i zabiera nas w fascynującą podróż. Dociekliwość, ciekawość i przemożna chęć znalezienia odpowiedzi na nurtujące go od zawsze pytania o sens istnienia, wyznaczają kierunek tej wyprawy.

Moen odkrywa przed nami nie tylko wygląd Piekieł i Pustego Nieba, lecz także pozwala przysłuchiwać się rozmowom z Istotami, które wyjaśniają, czym te obszary są, jak funkcjonują oraz kto do nich trafia. Wszystko to dzieje się w asyście jego przyjaciół, z którymi odbywa Podróże Partnerskie. Jest to dla nas wskazówka, że takie doświadczenie może być współdzielone i weryfikowane przez innych. W ten sposób staje się ono bardziej wiarygodne i obiektywne. Na dodatek, korzystając z przedstawionych opisów podróży, każdy z nas może wszystko samodzielnie sprawdzić i nie potrzebne są do tego jakieś szczególne uzdolnienia.

Podążając za Autorem mamy także możliwość przyjrzenia się tkaniu Gobelinu Czasu, spotkania Inteligencji Planującej oraz udania się na wycieczkę do tytułowego Ojca Ciekawości. A wszystko to opowiedziane jest ze swadą i humorem. Nawiasem mówiąc, odwiedzamy z Moenem również Centrum Humoru, gdzie śledzimy całkiem poważną rozmowę o roli śmiechu w naszym życiu.

Całość układa się w obraz, który pozwala nam lepiej zrozumieć tajemnicę Wielkiego Planu i sens zmian na Ziemi, których jesteśmy świadkami.

Trenerzy Podróży Niefizycznych wg metody Bruce’a Moen’a - Grażyna Byczukowa, Paweł Byczuk, afterlife.hemi-sync.com.pl

Eksploracje partnerskie to zaawansowana technika. Co najmniej dwie fizycznie żywe osoby umawiają się na niefizyczne spotkanie i wspólne badania. Po powrocie do rzeczywistości fizycznej każdy z partnerów zapisuje wszystko, co zapamiętał z tego doświadczenia. Następnie wymieniają się notatkami, aby przekonać się, czy ich doświadczenie ma swoje odbicie w notatkach partnera. Na tym właśnie polega siła wspólnych eksploracji: pozwalają nie tylko gromadzić informacje i doskonalić swoje możliwości, ale także je weryfikować. Jeśli odnajdziemy swoje własne doświadczenia w opisie partnera, pozwoli to nam się upewnić co do ich prawdziwości. Zdobywanie weryfikacji to najlepszy sposób, żeby zostać dobrym badaczem.

Czym różni się nasza ignorancja, która zmusza nas do życia w strachu przed śmiercią, od ignorancji naszych przodków, która nakazywała im wierzyć, że Ziemia jest płaska?

Bruce Moen poznał w Instytucie Monroe’a techniki ułatwiające podróże poza ciałem. Jak pisze w książce, jest zwyczajnym człowiekiem, więc wykształcenie umiejętności poruszania się w wielowymiarowej rzeczywistości nie było dla niego łatwe. Jako inżynier stworzył zatem własne techniki pracy z umysłem ułatwiające przenoszenie się do światów na co dzień niedostępnych. Pozwolą one zrozumieć, co dzieje się z naszą świadomością, gdy kończymy ziemską egzystencję. Daje to zupełnie nowe spojrzenie na proces życia i umierania.

Po pionierskich książkach Roberta Monroe’a Podróże poza ciałem, Dalekie podróże oraz Najdalsza podróż, Bruce Moen przedstawia swoje własne podejście do zdobywania doświadczeń w obszarach niefizycznych.


Już niebawem opowiem wam więcej o tej książce. Jesteście zainteresowani jej przeczytaniem?Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Galaktyka

17 komentarzy:

 1. W sumie to ta tematyka jest dla mnie zupełną nowością, więc nawet chętnie bym sięgnęła po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zainteresowany. I w sumie przypomina to trochę recenzowany niegdyś przeze mnie "Holograficzny Wszechświat". Pozdrawiam Wiolu, miłego weekendu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że warto się zapoznać z jej treścią. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poczekam z decyzją o lekturze na Twoją opinię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Parece interesante, gracias por recomendación. Te mando un beso

  OdpowiedzUsuń
 6. To musi być ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ezoteryka otwiera naszą percepcję postrzegania rzeczywistości w nico innym, pełniejszym wymiarze, więc i ta książka na pewno to zadanie spełnia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka, chyba nie dla mnie, ale podejrzewam że mój mąż byłby zachwycony tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zdecydowanie negatywny mam stosunek do wszelkiej maści ezoteryki, choć kiedyś bardzo się tym tematem interesowałam, więc po książkę nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa tematyka, nie czytałam do tej poty niczego podobnego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze pomyślę czy to lektura dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Temat ezoteryki jest mi bardzo bliski.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger