Wygraj książkę "Homo Sapiens i jego geny"


Wraz z Wydawnictwem Bez Fikcji chciałabym was zaprosić do wzięcia udziału w konkursie patronackim, w którym możecie wygrać jeden egzemplarz książki pt. "Homo Sapiens i jego geny".

Zasady konkursu:
 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy posiadający adres na terenie Polski.
 • Konkurs trwa od dzisiaj do 1.05.2021 r., do północy.
 • Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na poniższe pytanie: 
Czego chciałbyś się dowiedzieć z tej książki?
 •  Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
 • Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwudziestu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 


Do dzieła!


20 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia tym,którzy chcą wygrać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny konkurs i świetna nagroda, życzę wszystkim powodzenia <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie. Ja na temat ewolucji - po pewnych doświadczeniach - mam nieco inne zdanie. Pozdrawiam Wiolu . (Brakuje "ogniw pośrednich")

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, powyższa książka wydaje się być naprawdę interesująca z uwagi na sam tytuł i treść. Dlatego też zadaję sobie pytanie, czym my współcześni ludzie różnimy się od naszych pradawnych przodków ? My migrujemy - oni też to robili, my chorujemy - oni także. Podejrzewam,że w trudnych sytuacjach (konfliktowych, stresujących) też jakoś dawali sobie radę. Ale jak? Mam nadzieję, że na te pytania znajdę odpowiedź w powyższej,arcyciekawej książce. Pozdrawiam,M.

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że "Anonimowy" już zadał pytanie, które i mnie nurtuje. Życzę wszystkim powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tej książki chciałabym dowiedzieć się co nas łączy a co dzieli z naszymi przodkami. Jak zmieniał się wygląd ludzi i ich zachowanie. Bardzo ciekawią mnie również wędrówki które odbywali nasi przodkowie, skąd wiedzieli w którą stronę mają się udać i w jaki sposób porozumiewali się między sobą. Myślę że taką książkę powinien przeczytać każdy człowiek, aby dowiedzieć się nieco więcej o przeszłości.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tej książki chciałbym się dowiedzieć dlaczego to my staliśmy się dominującym gatunkiem na ziemi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj, z książki chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście geny wpływają na to kim jesteśmy, czyli czy warunkują nasze zachowanie, zdrowie, a nawet życie? Nurtujące jest pytanie: czy jeżeli ktoś w mojej rodzinie miał raka, to ja także mogę go mieć, dziedzicząc takie geny? Czy też, jeżeli mój rodzic był alkoholikiem to ja także jestem bardziej skłonna (a może bardziej właściwe jest stwierdzenie "skazana") by nim zostać? Myślę, że warto poznać istotę bycia homo sapiens, jego zmiany, uwarunkowania. Jeżeli nie chcemy być jak osoby odpowiadające w ankiecie, że wyrzuciłyby dziecko z domu - na pytanie co zrobiłyby gdyby dowiedziały się, że jest homo sapiens, myślę, że warto pogłębić swoją wiedzę o jakże niebezpiecznych homo sapiens, których nie warto trzymać pod wspólnym dachem ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Biorę udział w konkursie.
  Z książki chciałabym dowiedzieć się, jakie mało znane cechy determinowane są przez geny. Zawsze skłaniałam się ku opinii, że to wychowanie i środowisko decydują o naszym charakterze. Co jakiś czas jednak docierają do mnie informacje o kolejnym wpływie genów na osobowość. Mam wrażenie, że w tej książce znajdę takich informacji sporo i pozwoli mi to zrewidować moje podejście do tematu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałbym się dowiedzieć jakie geny łączą mnie z idolem z czasów dzieciństwa - Tytusem de Zoo! Dlaczego gatunek ludzki tak bardzo dąży do samozniszczenia? W jaki sposób geny człowieka ulegały ewolucji oraz deformacji na przestrzeni wieków?! Temat terapii genowej jest też przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania! To tylko niektóre zagadnienia i przypuszczam, że kolejne pojawią się w trakcie lektury
  tejże książki! ***Akceptuję regulamin konkursu!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Anna F.
  Wiele chciałabym się dowiedzieć!
  Co czyni z nas osoby wyjątkowe, jak działa nasz mózg, czy posiada jakiś filtr odsiewający to, co powinno być zapamiętane, od tego, co można zlekceważyć.
  Co powoduje, że różni ludzie, często wychowani w ten sam sposób, w tym samym środowisku wykazują się różnym IQ. Na czym polega złożoność osobowości, która określa nie tylko życie wewnętrzne, ale i nasze zachowanie? Chciałabym poznać do czego służą geny, i dlaczego są tak zróżnicowane. Dlaczego jedni żyją na pełnych obrotach, a inni całe życie widzą w czarnych kolorach. Skąd w nas tyle nałogów, uzależnień, i dlaczego tak brakuje nam wewnętrznej determinacji. Czy każdy mózg popada w uzależnienie? I dlaczego tak odpychamy myśl o starości, dlaczego geny nie wspierają długowieczności? Bo przecież mamy potężny instynkt przetrwania, połączony z silnym poczuciem śmiertelności, ciągle marzymy o „eliksirze młodości”, czy geny „młodości” są inne niż „geny wieku”? Chciałabym się dowiedzieć czy wychowanie ma znaczenie dla inteligencji, umiejętności społecznych czy też sukcesów życiowych.
  A geny miłości, jest coś takiego? Jakie mechanizmy mózgowe odpowiadają za nasze libido?
  Jaki wpływ ma DNA na nasze związki…?

  OdpowiedzUsuń
 13. ja chcę si e dowiedzieć, co NIE ZALEŻY od genów. czy są takie obszary w człowieku, na które mamy wpływ -czyli my decydujemy, co i jak...

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie ciekawi zagadnienie genów w kontekście ludzkiej tożsamości i własnego, unikalnego "JA".
  Żyjemy w świecie, w którym nasze DANE: osobowe, DNA, algorytmy ludzkich zachowań - są przedmiotem ciągłej walki pomiędzy największymi koncernami. Firmy te, używając najbardziej zaawansowanych technologii, analizują nasze dane wrażliwe i tworzą mechanizmy rządzące naszym umysłem - próbując przejąć nad nami kontrolę i zmanipulować nasze życiowe wybory. 
  Powstaje więc pytanie: Jak wiele zapisane jest w genach i czy ich modyfikacja może sprawić, że zatracimy nasza indywidualność, a ktoś inny będzie czytać w nas jak w otwartej księdze, znać nasze słabostki i pragnienia, a tym samym sterować naszym życiem...???
  Tak sobie myślę, że wolałabym wiedzieć, na co się piszę - jeśli w niedalekiej przyszłości ktoś poprosi mnie o zgodę na przetwarzanie moich danych DNA... ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger