Seria wyjątkowe kobiety, czyli rozwiązanie literackiej zagadki od Wydawnictwa Znak


Jesteście ciekawi, czy udało się wam rozwiązać literacką zagadkę od Wydawnictwa Znak, o której pisałam ponad dwa tygodnie temu? Pokazałam wam wówczas trzy kolorowe przypinki ukazujące bohaterki trzech książek, jakie niebawem pojawią się na księgarskich półkach wydane nakładem Wydawnictwa Znak Horyzont. Waszym zadaniem było odgadnąć, kogo przedstawiają.

Okazuje się, że Frida Kahlo nie sprawiła nikomu trudności, z kolejną bohaterką serii, czyli Edith Piaf bywało różnie. Pojawiły się również spekulacje dotyczące Coco Chanel. Ale najtrudniej było z Marią Callas, więc jeśli odgadliście, że chodziło o nią to wielkie gratulacje!


Premiera książki z nowej serii "Wyjątkowe kobiety" będzie miała miejsce już 14 kwietnia.

"Pod bólem pojawił się uśmiech, wyraz nadziei i ostrożnej ufności. A jeśli dzięki malowaniu ukształtuje nie tylko swoje otoczenie, lecz także całe swoje życie?"


Odważna, silna, zdecydowana. Kobieta, która stała się ikoną.

Meksyk, 1925 rok. Frida marzy o karierze lekarza, jednak straszny wypadek niweczy jej plany. Przykuta do łóżka przegląda kolorowe albumy i uczy się malować, tworząc pierwsze autoportrety. Traci pełną sprawność, ale odnajduje prawdziwą pasję – sztukę.

Zachęcona przez ojca pokazuje swoje obrazy słynnemu malarzowi Diego Riverze. Dziewczyna zakochuje się w nim do szaleństwa, nie bacząc na dzielącą ich różnicę wieku, ani jego reputację kobieciarza. Diego nie tylko pokazuje jej niezwykły świat artystycznej bohemy, ale również przynosi jej cierpienie. Motywuje ją i popycha do działania, a jednocześnie rani licznymi zdradami. Malarka nie potrafi żyć z nim, nie potrafi żyć bez niego. Wie, że nic nie jest wieczne, dlatego rzuca się w wir życia i sztuki. Oczarowuje paryskich surrealistów i słynnego Picassa, rozkochuje w sobie Trockiego. Frida żyje na własnych zasadach, wbrew oczekiwaniom społecznym i stereotypom. Idzie swoją drogą. Jednak dojdzie nią do miejsca, w którym będzie musiała zakwestionować wszystko, w co dotychczas wierzyła.


Na Edith Piaf trzeba poczekać do listopada, a na książkę o Marii Callas do 2022 roku. A ja już niebawem opowiem wam o Fridzie Kahlo nieco więcej!


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Znak

20 komentarzy:

 1. Super, sama chętnie zapoznam się z tą książką. Czekam na Twoją opinię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka. Mam nadzieję, że przybliży czytelnikom tytułową postać.

  OdpowiedzUsuń
 3. na pewno owe książki znajdą mnóstwo czytelników:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia, postać Fridy ciekawa godna zgłębienia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa książek z tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. O jaka fajna seria, będę musiała się jej przyjrzeć bliżej :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że książki z tej serii mogłyby się mi spodobać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Frida Kahlo nie jest mi obca Wiolu . Bardzo dużo swego czasu o niej czytałem i oglądałem. Pozdrawiam :) Zdrowych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chcę poznać tę serię!

  OdpowiedzUsuń
 10. Frida Kahlo już od jakiegoś czasu coraz bardziej mnie fascynuje i mam w planach bliższe zapoznanie się z jej postacią - zatem niebawem będę przymierzać się do przeczytania jakieś książki o tej kobiecie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na Twoją recenzję Wiolu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ciekawa tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 13. Coś w sam raz na relaks podczas świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że seria może się spodobać wielu użytkownikom.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiele było i jest wyjątkowych kobiet.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger