Pisać. Rozmowy o książkachKsiążka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"(…) najlepsze historie niekoniecznie powstają w idealnych warunkach".


Dzięki tej publikacji, polscy czytelnicy mają niepowtarzalną szansę zapoznać się z wieloma książkami, jakie w ostatnich latach pojawiły się na naszym rodzimym rynku. Może dzięki zebranym w niej rozmowom, nabierzecie ochoty na przeczytanie jakiegoś reportażu, powieści, czy też komedii kryminalnej. Zdecydowanie jest w czym wybierać.


"Pisać. Rozmowy o książkach" to zbiór wywiadów, jakie w latach 2018-2020 były publikowane w "Magazynie Literackim KSIĄŻKI". To siedemdziesiąt rozmów z autorami prozy dla dorosłych, reportaży, czy też książek dla dzieci. Wśród rozmówców można znaleźć Cezarego Łazarowicza, Małgorzatę Rejmer, Alka Rogozińskiego, Grzegorza Kalinowskiego, Annę Sakowicz czy też Ninę Majewską-Brown.


Zróżnicowanie gatunków literackich, jakie przedstawiają bohaterowie omawianego zbioru to chyba największa wartość dodana tej publikacji, gdyż dzięki temu czytelnik poznaje naprawdę sporo ciekawych książek, jakie zostały wydane na przełomie ostatnich dwóch lat. Niektóre z ukazanych tytułów nie były zbyt mocno promowane w mediach, więc to niepowtarzalna szansa na to, aby zapoznać się z ich zarysem, a może w następnej kolejności, przeczytać samą książkę.


Rozmowy, jakie znajdziecie na łamach tej pracy zbiorowej charakteryzują się różnorodną obszernością. Jedne, dość krótkie, jedynie zahaczające o najważniejsze aspekty danej książki, inne zaś dłuższe, wgłębiające się w problematykę konkretnej publikacji. I muszę tutaj przyznać, że większość rozmów mnie usatysfakcjonowała, ale szkoda, że wywiad z Robertem Ziębińskim pt. "King bez tajemnic" okazał się tak krótki i powierzchowny. Czułam bowiem wielki niedosyt przy lekturze tego wywiadu.


Z pewnością na uwagę zasługują charakterystyczne tytuły poszczególnych rozmów, często trafiające w sedno poruszanych tematów. Trzy rozmowy z tego zbioru zwróciły moją szczególną uwagę, a mianowicie: "Polityka to niezła komedia" – rozmowa z Alkiem Rogozińskim, "Pszczoły i ludzie" – rozmowa z Arturem Boratczukiem oraz "Nieproszony Pan A." – rozmowa z Anną Sakowicz.


"Pisać. Rozmowy o książkach" to zbiór dla każdego, bo każdy może pobrać sobie bezpłatną wersję elektroniczną tej publikacji. Do tej pory pobrano już 1000 plików tej książki, co niezwykle cieszy, gdyż czytelnicy odnajdą na jej łamach wiele ciekawych tytułów, do których warto zajrzeć.


15 komentarzy:

 1. Zapisane rozmowy na pewni inspirujące :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu, na pewno można się wiele dowiedzieć o pisaniu, ale także o samych autorach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również gratuluję patronatu Wiolu. Książka wydaje się być bardzo ciekawa. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oh Congratulations darling~ thans for share so interesting things about books

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno zaciekawiło by mnie wiele tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że każdy może pobrać sobie bezpłatną wersję elektroniczną tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Cię! Jestem ciekawa tych rozmów bardzo bardzo mocno. :) gdybyś miała zbędny egzemplarz chętnie przygarnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje serdeczne gratulacje z powodu objęcia książki patronatem. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiłaś mnie wywiadami. Pobiorę sobie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przeczytam. Dzięki za link.

  OdpowiedzUsuń
 11. fajna opcja na książkę ;) a takie 'rozmowy' są czasem dużo bardziej wartościowe niż cokolwiek innego ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam urywki interesujących mnie autorów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger