Rozmowy z Aniołem w czasach zarazy – Jędrzej Fijałkowski

 

"Pomyślcie o swoich Aniołach Stróżach. Nie dajcie im bezrobotnieć. Przywołujcie ich, kiedy tylko jest taka potrzeba".


Zastanawialiście się kiedyś nad tym, o czym porozmawialibyście ze swoim Aniołem Stróżem, gdyby nagle zaczął towarzyszyć wam w waszych codziennych, życiowych zmaganiach? Z pewnością poruszonych tematów byłoby bez liku, bo przecież żyjemy w ciekawych czasach, w których więcej pytań niż odpowiedzi. Najpierw jednak musicie tego rozmówcę przywołać, nie zapominajcie o tym.


Jędrzej Fijałkowski to absolwent studiów dziennikarskich z wieloletnią praktyką w tej branży. Autor pisze i redaguje teksty, jest copywriterem, współpracował z wieloma polskimi czasopismami takimi, jak "Polityka", "Express Wieczorny", "Nieznany Świat" czy "Twoje Imperium". Publicysta w "Czwartym wymiarze".


"Rozmowy z Aniołem w czasach zarazy" to zbiór dwudziestu trzech rozmów autora z Amodeusem, jego Aniołem Stróżem, który pojawił się na Ziemi w lekko wytartych jeansach i vance’ach. Rozmowy dotyczą spraw niezwykle aktualnych oraz tych, które od wieków nurtują człowieka i każą mu zadawać różnorakie pytania.


Przy lekturze tego niecodziennego zbioru rozmów, poczułam się jakbym była niemym świadkiem spotkań autora z jego Aniołem Stróżem. Rozmów będących w swojej istocie doskonałym preludium do szerszego zgłębiania poruszonych w nich tematów. A jest tego naprawdę sporo, począwszy od dość przyziemnych pojęć, jak pieniądze, czy miejsce parkingowe po te bardziej złożone i skomplikowane, jak wiara, marzenia, targi z losem, czy kosmiczna świadomość. Spektrum tematów, jakie zostają poruszone w tej książce jest naprawdę szerokie i niezmiernie cieszy mnie fakt, że spora część z nich nawiązuje do wiedzy ezoterycznej, interesującej mnie najbardziej.


W każdej z dwudziestu trzech rozmów można wyłowić mądre myśli, skłaniające do refleksji. Anioł będący bowiem swoistym, tłumionym przez człowieka wewnętrznym głosem, podrzuca wskazówki mające ogromne znaczenie w polepszeniu jakości naszego życia. To proste, ale jakże często zapomniane przez nas sprawdzone recepty, jak chociażby ta o kładzeniu się wieczorem zawsze z dobrym nastawieniem. W trakcie lektury warto więc wypunktować sobie te, które mają dla nas znaczenie.


Niestety, obraz człowieka wyłaniający się z często niezwykle trafnych obserwacji Amodeusa nie jest dla nas łaskawy. Autor dowiaduje się bowiem od niego, że ludzkość ma nadal zakryte oczy i ograniczony umysł. Szczególnie obrazowo widać to w piętnastej rozmowie, ukazującej skalę zniszczenia planety i głupotę ludzką, nacechowaną chęcią zysku i bogactwa. Czy bowiem wiecie o tym, że wymieranie płazów jest 45 000 razy większe, niż przez ostatnie miliony lat? To jest niezwykle szokujące!


Każda z rozmów Anioła z autorem to swoisty dyskurs ukazujący ścieranie się ze sobą różnych stanowisk i poglądów na konkretną sprawą, a także starcie dwóch rywalizujących ze sobą płaszczyzn – duchowej i materialnej. Z wielkim zaintrygowaniem zgłębiałam argumenty obydwu stron dotyczące różnych tematów, notując sobie przy tym nieznane dotąd dla mnie informacje o najnowszych odkryciach naukowych. Owe dyskusje częstokroć prowadzą do wysnucia własnych wniosków, co niewątpliwie jest wartością dodaną tej książki.


Lekturę "Rozmów z Aniołem w czasach zarazy" radziłabym sobie dozować pod postacią przerw pomiędzy kolejnymi spotkaniami bohaterów, gdyż każda rozmowa niesie ze sobą mocny ładunek emocjonalny, a do tego przemyca sporo mało znanej wiedzy, którą warto szerzej poznać, nie tylko z zakresu fizyki kwantowej ale także z szeroko pojętej duchowości i tej niepoznanej strony naszego życia. To książka zarówno dla sceptyków, jak i czytelników głodnych wiedzy z otwartymi umysłami. Z chęcią sama zasiadłabym sobie z Jędrzejem Fijałkowskim i porozmawiała o nurtujących mnie kwestiach w towarzystwie nieodłącznej pigwówki autora.
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Ars Scripti-2

21 komentarzy:

 1. Czuję, że ta książka mogłaby mnie bardzo poruszyć. Chcę ją przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. I mnie ta recenzja poruszyła Wiolu. "Moje klimaty". A na noc - melisa z pokrzywą i rumiankiem. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ciekawości chętnie bym przeczytała :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka. Muszę się nią zainteresować :)
  Dobrego wieczoru

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka. Muszę się nią zainteresować :)
  Dobrego wieczoru

  OdpowiedzUsuń
 6. Wierzę w to, że książka będzie mocna pod względem emocji. Takie publikację cenię, więc chętnie przyjrzałabym się jej bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe..... dość innowacyjny i intrygujący pomysł na książkę. Zapisuję tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki fajny pomysł na książkę! Jestem bardzo ciekawa tych rozmów. Ja z moim Aniołem Stróżem zdecydowanie pogadałabym przy filiżance kawy;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super się zapowiada :)
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytasz książki o których zazwyczaj wcześniej nie słyszałam a później mnie nakręcasz i wychodzi na to, że zawsze mam za dużo książek na półce :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nie za bardzo mam na nią ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybym miała w ręku tę książkę, to zaczęłabym czytać od 15. rozmowy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesująca publikacja. Pierwszy raz o niej słyszę, a wygląda na wartościową książkę, chętnie ją poznam ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sama nie wiem. Z jednej strony mnie ciekawi, a z drugiej nie czuję, że poświęcę jej odpowiedni czas.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger