Wierszyki dla Ksawerego – Barbara Szczepańska
 Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

"To twoi Przyjaciele,

już zaraz ich przywitasz.

Od nich się dowiesz wiele,

gdy książkę tę przeczytasz".


Któż z nas, będąc dzieckiem, nie lubił wierszyków. Te, bogato ilustrowane, tym bardziej przyciągają uwagę młodszego czytelnika, bo przecież to co miłe dla oka, jest także miłe dla duszy. Takie zbiory, jak "Wierszyki dla Ksawerego" to pozycja niezbędna w domowej biblioteczce każdego malucha.


Barbara Szczepańska-Herman to urodzona w Krakowie poetka i piosenkarka, a także autorka sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych oraz tekstów piosenek. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii na Akademii Pedagogicznej. Autorka pięciu tomików wierszy i zbioru opowiadań. Laureatka wielu konkursów literackich.


"Wierszyki dla Ksawerego, czyli o czym marzy Foka z bieguna północnego i inne historie" to zbiór piętnastu wierszowanych historii, które zostały dopełnione pięknymi ilustracjami.


Barbara Szczepańska uczyniła bohaterami swoich bajkowych wierszy zwierzęta, takie jak motyl, ćma, antylopa czy też koń, ale nie tylko. Wierszyki ukazują bowiem także historię smutnego klauna, czy piratów szukających skarbów. Przekrój tematów jakie poruszają jest dość szeroki - od umiejętnego wykorzystania otrzymanego talentu po realizację marzeń. Każda z przedstawionych historii niesie ze sobą jakąś myśl przewodnią, którą warto odkryć przed młodym czytelnikiem. Mowa chociażby o wierszyku "Wrony i smartfony" dotykającym bardzo aktualnego tematu, jakim jest posiadanie telefonu i cel, jakiemu ten przedmiot służy.


Przy publikacjach dla najmłodszych czytelników zawsze zwracam uwagę na szatę graficzną, gdyż nie da się ukryć, że warstwa wizualna w takim przypadku jest niezwykle ważna. "Wierszyki dla Ksawerego" zostały wydane w twardej oprawie na dobrej jakości śliskim papierze, a do tego ilustracje jakie znajdują się na poszczególnych stronach książeczki charakteryzuje piękna kreska i świetnie dobrane barwy kolorów. Cała ta publikacja jest wydana niezwykle estetycznie i z pewnością spełnia kryteria przyciągające uwagę wśród dzieci.


Czytam swojej ośmiomiesięcznej córce wierszyk o "Księżycu w księgarni" i ja zachwycam się jego treścią, a Kalina ilustracjami. To na ten czas doskonała symbioza. Warto zaopatrzyć swoją biblioteczkę w "Wierszyki dla Ksawerego".
18 komentarzy:

 1. Będę miała ją na przyszłość na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupię dla moich siostrzeńców. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś i dla mojego siostrzeńca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Me encanta este tipo de lecturas.
  Un beso.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisuję i na 100% przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się raczej nie przyda, bo już wyrosłam z takich wierszyków. Jednak w dzieciństwie bardzo je lubiłam. Wypożyczałam z biblioteki wszystkie jakie tylko były.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja przyjaciółka ma synka o imieniu Ksawery, więc już wiem, co mu kupić w prezencie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super dla dzieci, co na pewno widać po Twojej córeczce. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ilustracje są niezwykle ważne w książkach dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Znam małego Ksawerego, to coś dla niego! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa pozycja, będę miała na uwadze przy kupnie prezentu dla siostrzeńca :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba kupię, lubię wiersze dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajna pozycja 🙂 choć mój siostrzeniec jeszcze sam nie czyta to kupię mu taka książeczkę

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluje patronatu! Co to musi być za satysfakcja czytać z dzieckiem, coś co samemu się patronuje :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znam tej książeczki, ale wierszyki zawsze lubiłam i lubię nadal. Może sobie kupię i wykorzystam w pracy z dzieciakami...

  OdpowiedzUsuń
 16. O coś dla moich córeczek :) Uwielbiamy wierszyki, bo łatwo wpadają w ucho, a jak jeszcze są ładne ilustracje to przyjemniej się ją ogląda :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Idealne dla małych czytelników

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger