Jak myśleć pozytywnie – 21 ćwiczeń – Marta Bartosik


"Ten eBook jest Twoją drogą do zbudowania prawdziwie pozytywnego myślenia i nastawienia".


Odpowiednie nastawienie to rzecz niezbędna do wszelakich zmian jakich dokonujemy w naszym życiu. Pozytywne myślenie to zaś klucz do sukcesu, jaki pragniemy osiągnąć na wielu polach. Na co dzień jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, co "siedzi" w naszych głowach, ma tak istotne znaczenie. Na szczęście powstają takie poradniki jak ten – pełne konkretnej i praktycznej wiedzy w tym właśnie temacie.


Marta Bartosik od ośmiu lat pracuje w marketingu online, a od sześciu zasila ekipę domu mediowego MediaCom, gdzie jest odpowiedzialna za 70-cio osobowy zespół pracujący w obszarze digital marketingu. Jej pasją jest coaching, prowadzi warsztaty dotyczące budowania pewności siebie wśród kobiet. Więcej informacji na temat działalności autorki można znaleźć na jej stronie domowej - https://www.martabartosik.com


"Jak myśleć pozytywnie – 21 ćwiczeń" to publikacja poradnikowa podzielona na 21 rozdziałów ukazujących poszczególne kroki niezbędne ku temu, aby myśleć pozytywnie, a co za tym idzie, osiągać wymarzone cele i odczuwać pełnię szczęścia.


Marta Bartosik oddaje w ręce czytelników ebook przedstawiający skondensowaną wiedzę na temat tych płaszczyzn naszego życia, które mają najistotniejsze znaczenie przy pozytywnych zmianach, jakich chcemy dokonać. Warto przy tym podkreślić, że cała książka została napisany w dość lapidarny sposób, co oznacza, że odbiorca otrzymuje samą praktyczną wiedzę, bez zbędnych opisów i zapychaczy, które często w tego typu publikacjach, potrafią znużyć i zniechęcić do dalszej lektury. Tutaj wszystko podane jest w odpowiednich proporcjach, czyli klarowny i przejrzysty podział na poszczególne rozdziały, a w nich wszystko co niezbędne, czyli życiowe porady i przede wszystkim to, jak je zastosować.


Cały poradnik ukazuje 21 różnych zadań, z których każde odnosi się do innej płaszczyzny naszego życia. Jest więc mowa o redukcji stresu, afirmacjach, kotwiczeniu pozytywnych emocji, czy też chociażby planowaniu. Muszę przyznać, że wśród wszystkich rozdziałów, kilka wzbudziło moje głębsze zaintrygowanie. Otóż niezwykle odkrywcze okazało się dla mnie ćwiczenie w rozdziale o działaniu zgodnie z własnymi wartościami. Dużą dawkę wiedzy przekazała ta część materiału o zdrowym żywieniu, będąca wielką pigułką nowych wiadomości w temacie różnych interesujących wzorów na obliczenie kaloryczności, czy też różnego rodzaju niebezpiecznych połączeń smakowych. Ważnym okazał się także rozdział o stosowaniu afirmacji, który utwierdził mnie w swoich przekonaniach na ten temat.


Każde z ukazanych przez autorkę ćwiczeń staje się cegiełką w budowaniu złotego środka na osiągnięcie wewnętrznego zadowolenia będącego wynikową wiary w siebie, budowania trwałych relacji oraz efektywnego zarządzania swoim czasem. W ebooku znajdziecie mnóstwo ważnych i przede wszystkich niezwykle praktycznych porad, które można zastosować już dzisiaj, teraz, w tej właśnie chwili. Niektóre zadania pozwolą wam uporządkować chaos w głowie i w swoim domu, a inne nastawić się na długofalowe cele.


"Jak myśleć pozytywnie – 21 ćwiczeń" to przede wszystkim niezwykle motywująca książka, do której będę z pewnością wracać wielokrotnie. Ogrom wiedzy i inspirujących myśli, jakie w niej odnalazłam, pozwolą mi bowiem jeszcze skuteczniej dążyć do wytyczonych sobie celów, a co za tym idzie, osiągać pełnię szczęścia. Zmiany zaczynam już od dzisiaj, czyli przestaję pić herbatę z cytryną, bo jak się okazuje, nawet to ma wpływ na moje pozytywne myślenie.
Wpis powstał w ramach współpracy z autorką

23 komentarze:

 1. Kiedyś czytałem książkę "jak myśleć pozytywnie i zacząć żyć" nie wiem czy to tego samego autora czy jak,ale była wspaniała i nie męczyła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie pozytywnie nastrajające publikacje. Będę mieć ją na uwadze!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa pozycja. Chętnie po nią sięgnę Wiolu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry pomysł w tych czasach :).

  OdpowiedzUsuń
 5. przyda mi się taka książka i te rady:)

  OdpowiedzUsuń
 6. zazwyczaj nie sięgam po takie książki, ale zaciekawiłaś mnie tymi niebezpiecznymi połączeniami smakowymi w rozdziale o zdrowym odżywianiu :P nie mówię nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem ta lektura by mi się przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niby recenzja zachęca i ją polecasz, ale po tylu nie udanych próbach poradniki odpychają mnie na starcie. Wiem, że nie powinno tak być, ale na ten moment nic na to nie poradzę. Może za jakiś czas zmienię zdanie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 9. Publikacja idealna dla mnie, bo ja na co dzień widzę wszystko w ciemnych barwach ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lektura dobra na te epidemiczne czasy i nie tylko. Szkoda, że to e book wolę tradycyjne książki.
  PS. Mały błąd znalazłam : Każde z ukazanych przez autorkę ćwiczeń staje się cegiełkę....

  OdpowiedzUsuń
 11. Powiem Ci, że to książka zdecydowanie dla mnie. Ja niestety najczęściej widzę wszystko w czarnych scenariuszach i potem tylko czekam aż się spełnią. Muszę po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nauka pozytywnego myślenia przyda się każdemu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 13. Suelen gustarme bastante los libros de autoayuda.
  Un saludo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pozytywnego myślenia warto się nauczyć, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie widziałam, że herbata ma negatywny wpływ na myślenie, ale że nie jest polecana przez cytrynian glinu, to wiedziałam. Zresztą nigdy jakoś szczególnie za nią nie przepadałam. Od malucha piłam wodę z cytryną, na ciepło i na zimno. :) Super, że książka okazała się ciekawa. Do poradników podchodzę z rezerwą, ale nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Na moim etapie przydaje się takie coś;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Że herbata z cytryną wywołuje Alzheimera wiem nie od dziś (ale podobno wystarczy wyciągnąć fusy, zanim doda się cytrynę. Przydałaby mi się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 18. Wielu Polakom się przyda ta książka, będę im polecać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Może w przyszłości skuszę się na zakup.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zazwyczaj nie czytam takich książek, ale nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Rzadko sięgam po poradniki, a po takie z zakresu rozwoju osobistego, pozytywnego myślenia, emocji i motywacji, to już w ogóle, więc to nie dla mnie książka. Ale takie publikacje cieszą się sporym zainteresowaniem, więc wierzę, że książka znajdzie swoje grono odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 22. To chyba pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger