Twoja paczka w dobrych rękachMamy paczkę, którą musimy szybko oraz bezpiecznie wysłać na drugi koniec Polski albo i dalej – co robić? Warto wówczas zastanowić się nad skorzystaniem z przesyłki kurierskiej. Obecnie oferta tego typu usług jest bardzo szeroka. Wystarczy wejść do sieci, by się o tym przekonać na własne oczy.

1. Zawsze na czas!
2. Paczkomaty, paczkomaty
3. Ułatwienia mile widziane

Zawsze na czas!

Szukając różnych możliwości przesłania paczki lub listu trzeba rozejrzeć się dokładnie, a na pewno wcześniej, czy później trafimy na tanie wysyłki kurierskie, które spełnią nasze oczekiwania. Jedną z firm oferujących szerokie spektrum nadawania przesyłek różnych gabarytów jest InPost. Korzystając z jej usług możemy przykładowo wydrukować sobie w domu etykietę, którą naklejamy sami np. na paczkę i wysyłamy ją potem z paczkomatu albo czekamy na kuriera, który odbierze ją spod naszych drzwi. W przypadku nadawania pięciu lub więcej paczek taka usługa jest bezpłatna. Istnieje także dogodna opcja przekazywania paczek od drzwi do drzwi, która pozwala spokojnie przesłać prezent lub inną rzecz bez zbędnych wypraw na pocztę czy do paczkomatów.

Paczkomaty, paczkomaty

Dla tych, którzy cenią sobie spokojne przekazywanie paczek bez zbędnego pośpiechu, dobrą propozycją jest bezpośrednia przesyłka z paczkomatu do paczkomatu – oczywiście przy pośrednictwie kuriera, który w określonych godzinach przesyłki odbiera i dostarcza do dowolnego paczkomatu, np. w Warszawie, czy Krakowie. Taka opcja daje możliwość nadawania paczek o dziwnych porach, dopasowanych do naszej pracy, czy nietypowego rytmu dobowego. Jej zaletą jest także ograniczenie do niezbędnego minimum spotkań z drugim człowiekiem, co może być korzystne dla części klientów, którzy na co dzień borykają się ze sprawami, wymagającymi nadmiernych kontaktów międzyludzkich i chcą mieć po prostu święty spokój. 

Ułatwienia mile widziane

Dzięki usługom kurierskim możemy szybko oraz stosunkowo niedrogo przesłać np. książki, płyty, itp., mając pewność, że dotrą one na czas do naszych kontrahentów. InPost ma także specjalną ofertę dla firm oraz np. możliwość bezpłatnego zwrotu nietrafionego prezentu zakupionego na allegro. Szczegółów szukać najlepiej bezpośrednio na stronie firmy w internecie. Znajdziemy tam także dokładny cennik wszystkich usług. Możemy tam także założyć nasze firmowe konto, które ułatwi nam wysyłkę kolejnych rzeczy. Dodatkowym atutem będzie przejrzysta aplikacja, pozwalająca śledzić w czasie realnym, gdzie akurat znajduje się nasza świąteczna paczka, wysłana do przyjaciół z Zakopanego. Przesyłka na pewno dotrze na czas i w całości – a to jest w usłudze kurierskiej najważniejsze.

Święta coraz bliżej, więc z pewnością warto skorzystać z oferty tanich wysyłek kurierskich w przypadku książek, które zamierzacie dać bliskim w prezencie.Materiał zewnętrzny.

17 komentarzy:

 1. Często korzystam z paczkomatów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najczęściej już od dłuższego czasu korzystam z paczkomatów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie korzystam, a specjalnie do miasta po odbiór paczki jeździć nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja lubię paczkomaty, bo mogę odebrać przesyłkę w dowolnym czasie. Kurierzy oczekują, że zawsze ktoś będzie w domu a najczęściej przychodzą do południa, gdy ludzie pracują.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie często się korzysta z Inpostu, ale głównie wysyłanie, choć czasem też odbieram z paczkomatów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie sprawdza się InPost. Chociaż jeszcze korzystam z usług poczty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdarza mi się korzystać z InPost. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w tym miesiącu odkryłam jak fajnie korzysta się z paczkomatów ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja z paczkomatów obecnie korzystam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja ostanio najczęściej korzystam jednak z paczkomatów- często nie ma mnie w domu w godzinach, w których kuriezry roznoszą paczki więc ta opcja paczkomatowa jest dla mnie dogodniejsza :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ostatnio często korzystam z paczkomatów :) Poczta już się nie opłaca.

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubie korzystac z paczkomatow. Przynajmniej kurier mi dziecka nie budzi :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Paczkomaty daleko ode mnie. Przesyłki pocztowe często nawalają. Czekanie przez cały dzień, często bez informacji o stanie przesyłki, bez awiza, a potem okazuje się, że rzekomo przesyłka nie została odebrana. Tylko znając nr przesyłki /otrzymany od wysyłającego/, można zorientować się, że np. paczka do odebrania gdzieś tam daleko w urzędzie pocztowym. Ostatnio spotkało mnie to dwa razy pod rząd. Reklamacje tylko przez internet /odpowiedź otrzymana po miesiącu nic nie wyjaśnia/. Rzekomo poczta nie umie się ustosunkować do takich sytuacji, bo nie wie, kto rozwozi. Najpewniej jednak kurier DPD, gdzie mogę śledzić całą historię wysyłki /ceny wcale nie wyższe niz na poczcie/. A może kiedyś stanie jakiś paczkomat bliżej mnie, to skorzystam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger