Międzyczasowiec pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach


Tomasz Mróz powraca z nową książką, a jest nią "Międzyczasowiec", której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie. 

W roku 1944 potęga Trzeciej Rzeszy zaczyna się chwiać. Niemieccy okupanci ponoszą porażki w odległych walkach, ale stają się również ofiarami ataków na dotychczas bezpiecznych tyłach. W okolicach Warszawy znaleziono zmasakrowane ciała niemieckich żołnierzy. Jedynym śladem pozwalającym domyślać się sprawców były wyryte na piersiach ofiar polskie nazwiska. Sugerowały one, że każdy z zabitych żołnierzy to zemsta za kogoś zamordowanego przez najeźdźcę. Kolejne morderstwa stają się nierozwiązywalną zagadką dla niemieckich służb, jak również przyczyniają się do powstania legendy Mściciela. Ponad pół wieku później komisarz Przytuła poznaje historię Witka Kopeckiego, kolaboranta i volksdeutscha, który zaczynał od kradzieży kosztowności ofiarom więzień i obozów niemieckich, a skończył jako osoba walcząca z okupantem. Niektórzy twierdzili, że właśnie on był owym słynnym Mścicielem. Wiele poszlak wskazywało, że ojciec komisarza zamordował Kopeckiego w 1948 roku w akcie zazdrości o matkę Przytuły. Tak zaczyna się prywatne dochodzenie policjanta oraz jego wyprawa w czasie z XXI wieku w przeszłość. Czarny mercedes pełen złota, grobowce w gotyckiej katedrze, stalinowskie kazamaty oraz zbrodnicze postacie z piekła rodem to jedynie niektóre stacje tej podróży, której stawką staje się nie tylko wyjaśnienie faktów z dawnych lat, ale i życie komisarza. 

"Międzyczasowiec" to sensacyjna powieść z elementami historii alternatywnej oraz romansu. Daje czytelnikowi okazję do śledzenia burzliwych losów głównych bohaterów, ale zapewnia również materiał do przemyśleń o roli przeszłości w egzystencji człowieka oraz o tym, jak decyzje podjęte pod wpływem impulsu mogą rzutować na całe życie.


Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?


18 komentarzy:

 1. Fabuła brzmi intrygująco, ciekawe co z akcją, kreacją postaci etc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie gratuluję patronatu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również gratuluję patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dzisiaj o tym samym. :) Gratuluję patronatu i cieszę się, że mogę być w tak doborowym gronie! Domyślam się, że post był wcześniej zaplanowany, bo przecież Ty podbijasz Kraków. :) Życzę wspaniałej zabawy, wielu ciekawych spotkań i czekam na relację!

  OdpowiedzUsuń
 5. Standardowo gratuluje patronatu. Jeszcze nie miałam okazjo czytać żadnej książki tego autora.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Patronat za patronatem :D Tak trzymać :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Od jakiegoś czasu chcę poznać tego autora. Fabuła zapowiada się ciekawie więc może zacznę właśnie od tej powieści 😉
  Pozdrawiam
  subjektiv-buch.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. O proszę! Kolejny Mróz na polskiej scenie... R. nie polecam, ale może Tomasz da radę, zwłaszcza, że Ty patronujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 9. gratuluję kolejnego super patronatu:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję bardzo i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger