Marcel w mojej biblioteczce


Marcel jest młody, przystojny i inteligentny. Ma kochającą żonę, małą córeczkę, satysfakcjonującą pracę, własny dom – wszystko, czego można chcieć od życia. Ale jest w nim też druga strona, ta ciemniejsza, która nieustannie daje o sobie znać. Koszmary nieszczęśliwego dzieciństwa powracają raz po raz, a pociąg do alkoholu sprawia, że Marcel zaczyna stawać się kimś, od kogo zawsze chciał uciec...

W recenzji "Marcela" napisałam, że zgłębiając historie, jak ta opisana w tej książce, zawsze zastanawiam się nad tym, na ile jesteśmy kreatorami własnego losu, a na ile przeszłość i wyniesione z domu wzorce, definiują nasze przyszłe życie. Na  skrzydełku okładki znajdziecie także moją rekomendację.
Losy tytułowego Marcela to klasyczna historia traumy dorosłego dziecka alkoholika. Warto zajrzeć do tej książki.

13 komentarzy:

 1. Też miałam okazję pisać do niej rekomendację :) Ogólnie mocna książka, prawdziwa, nie da się jej przeczytać na raz. Moja mama też była pod wrażeniem :)

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że czasem można właśnie stać się "zakładnikiem" przeszłości i powielać, nawet nieświadomie, pewne wzorce z dzieciństwa czy zachowania rodziców bądź innych osób, z którymi miało się styczność.

  OdpowiedzUsuń
 3. może i nawet bym się na ową lekturę skusiła;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będę miała okazję, to chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam dotąd o książce, a temat wydaje się bardzo życiowy. Wiele razy zadawałam sobie pytanie jak wielki wpływ ma na człowieka wychowanie w danym środowisku i w jakim procencie definiuje takie wychowanie przyszłość człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wyróżnienia. Na pewno nie jest to łatwa książka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygrałam tę książkę w jednym z konkursów blogowych, więc na pewno będę ją czytała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Niepozorny tytul, a skrywa tyle tresci.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger