Kryminał i sensacja. 7 książek, które ukażą się niebawem


Wciągają na długie godziny, dostarczają ogromnej dawki silnych emocji i pozwalają znaleźć się w samym centrum wydarzeń, których raczej nigdy nie przyjdzie nam doświadczyć w realnym życiu. Książki kryminalne i sensacyjne oraz thrillery od dawna mają ogromną rzeszę wiernych czytelników. Szczególnie często sięgamy po nie właśnie teraz, jesienią, kiedy długie wieczory naprawdę sprzyjają zatopieniu się w lekturze. Na wybór ciekawych tytułów na szczęście nie musimy narzekać. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę 7 książek, które w najbliższym czasie trafią do księgarń.

 1. Cicha noc. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 7
 2. Antologia kryminał i sensacja: Balladyna
 3. Zaufasz mi: Brzezińska Diana
 4. Upiory spacerują nad Wartą: Ryszard Ćwirlej
 5. Miłość leczy rany: Katarzyna Bonda
 6. Iluzjonista: Remigiusz Mróz
 7. Książki kryminalne i sensacyjne: Zabójcze święta

Cicha noc. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 7

Siódma odsłona serii o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku na pewno nie zawiedzie dotychczasowych miłośników twórczości Małgorzaty Rogali i niewątpliwie przyciągnie nowych fanów tej pisarki. Powieść rozpoczyna się od przyjęcia, podczas której świętowane jest powodzenie programu telewizyjnego. W jego trakcie zamordowany zostaje reżyser produkcji. Jego morderstwo w zagadkowy sposób zdaje się łączyć z zaginięciem siostry Agaty. Co łączy obie sprawy? Jak skończy się wyścig z czasem, w który włączają się bohaterowie? Tego czytelnicy dowiedzą się już 30 października.

Antologia kryminał i sensacja: Balladyna

Balladyna to antologia, do której zaproszeni zostali czołowi polscy autorzy, dzięki którym krajowy kryminał i sensacja stoją na tak wysokim poziomie. W książce znajdziemy teksty Gai Grzegorzewskiej, Maksa Czoryja, Roberta Małeckiego, Łukasza Orbitowskiego, Małgorzaty Rogali, Alka Rogozińskiego, Marka Stelara i Marcela Woźniaka. Wszystkie opowiadania łączy moty tytułowej Balladyny, która u wspomnianych pisarzy nieco różni się od swojego romantycznego pierwowzoru. Współczesne oblicze tej bohaterki będziemy mieli szansę poznać 30 października tego roku. Kupno książki będzie możliwe tylko w Empiku.

Zaufasz mi: Brzezińska Diana

Szczecinem wstrząsa seria samobójstw. Doniesień o osobistych tragediach zdaje się nic nie łączyć. Życie zdecydowali odebrać sobie nastolatka, pozornie szczęśliwy ojciec dwójki dzieci oraz młody mężczyzna będący w trakcie porządkowania swojego życia. Krystian Wilk ma jednak wątpliwości co do tego, czy nikt nie „pomógł” im w samobójstwie. By rozwiązać tę zagadkową sprawę, ściąga do pracy przebywającą na zwolnieniu i zajmującą się leczeniem psychicznych ran będących skutkiem poprzedniego śledztwa Ada Czarnecka. Jakie zaskakujące fakty wypłyną na powierzchnię w toku nowego dochodzenia? Odpowiedź na to pytanie przyniesie styczeń 2020.

Upiory spacerują nad Wartą: Ryszard Ćwirlej

Szara rzeczywistość lat 80, środek lata. Dwaj wędkarze spędzający czas na poznańskim nadbrzeżu Warty odkrywają zmasakrowane, pozbawione głowy zwłoki młodej kobiety. Kilka godzin później na barce wyłowiona zostaje zapakowana w foliową reklamówkę, obcięta głowa. To jednak tylko komplikuje sprawę, bo szybko okazuje się, że należy ona do innej osoby. Do akcji wkraczają Mirosław Brodziak i Teofil Olkiewicz oraz ekipa pod kierownictwem Freda Marcinkowskiego. Gdzie zaprowadzi ich prowadzone śledztwo? Czytelnicy Ryszarda Ćwirleja znajdą odpowiedź na to pytanie pod koniec października tego roku.

Miłość leczy rany: Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda przyzwyczaiła już swoich czytelników do prowadzonych z niezwykłym rozmachem narracji. Tym razem mistrzyni przeszła jednak samą siebie, bo fabuła jej nowej powieści zapiera dech w piersiach. Jej centralną postacią jest Igor, którego na Dolnym Śląsku wiele osób zna jako zdolnego uzdrowiciela. Nikt jednak nie wie, skąd tutaj przybył i nie zna jego starannie ukrywanego sekretu. Co łączy go z zabójstwem dokonanym dawno temu w Kazachstanie? Czy poważany znachor może być poszukiwanym przez Interpol przestępcą? Szukając odpowiedzi na to pytanie zajrzyjcie do książki Katarzyny Bondy, która na księgarniane półki trafi 30 października.

Iluzjonista: Remigiusz Mróz

Książki kryminalne i sensacyjne Remigiusza Mroza od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich miłośników, osiągając wielotysięczne nakłady. Sam autor rozpieszcza swoich fanów, publikując nawet kilka pozycji rocznie. Tym razem Opolem wstrząsa znalezienie na miejskiej plaży zwłok wraz ze znakami mogącymi wskazywać na to, że morderstwo ma związek z serią zabójstwo dokonanych ponad trzydzieści lat wcześniej. O tym, czy przypuszczenia okażą się słuszne, przekonamy się wraz z końcem października 2019.

Książki kryminalne i sensacyjne: Zabójcze święta

Kolejna antologia w naszym zestawieniu. Swoje teksty na potrzeby tego zbioru napisali tacy autorzy jak Małgorzata Rogala, Joanna Jodełka, Grzegorz Kapla, Alek Rogoziński, Jacek Ostrowski, Magda Stachula, K.H. Haner, Paulina Świst, Magda Stachula i Adrian Bednarek. Każde jest zupełnie inne, jednak wszystkie łączy fakt, że pokazują Boże Narodzenie od zupełnie innej strony. Takiej, której nie chcielibyśmy znać, pełnej strachu, seksu, krwi i zbrodni. Antologię będziemy mogli kupić już 30 października.

Materiał zewnętrzny.

34 komentarze:

 1. ostatnio mam ochotę na dobry kryminał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi bardzo obiecująco :) Nie ma to jak dobry kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnego z tych tytułów nie planuję czytać - nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, jesień sprzyja mrocznym klimatom :).

  Na szczęście wolę książki lekkie i przyjemne więc jesień nie jest mi "straszna" pod względem czytelniczym ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. O matko kiedy ja to przeczytam, ale fajnie wiedzieć że coś ciekawego będzie w księgarniach

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie tematy w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sensacja i kryminał to gatunki, które nie górują u mnie niestety.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię ten gatunek książek, kilka z nich mogłoby mnie zaciekawić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno coś dla siebie wybiorę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Autorów kojarzę, tytuły już niekoniecznie. Lubię książki z tego gatunku, więc może po jakoś powieść z tej listy sięgnę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiedzi z popularnych gatunków ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubie takie książki, zaciekawiły mnie "Zabójcze święta" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Poza pierwszą pozycją mam ochotę przeczytać wszystkie pozostałe :) Uwielbiam dobre kryminały.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej zainteresowała mnie "Antologia kryminał i sensacja: Balladyna", bo jestem ciekawa co na temat tej postaci mają do powiedzenia autorzy współczesnych popularnych powieści ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. huhuhu! ciekawa jestem tej ostatniej :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawi mnie książka "Zabójcze święta. Ten tytuł sobie zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 17. sporo tego i juz kilka pozycji wpadło mi w oko :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Tytuł Zabójcze święta bardzo mnie intryguje :)
  Fajne zapowiedzi na pewno coś przeczytam

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobry kryminał jest na wagę złota. Z chęcią przeczytam nową książkę Bondy!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawa lista, znam niektóre pozycje. Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 21. Ale mroczne zdjęcie - bardziej mnie przyciągnęło niż fakt, że to wpis o książkach :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger