"Miłość odmieniana przez przypadki" - Wioletta Klinicka
"Co wybrać: odmienić miłość przez wszystkie przypadki mężczyzn czy najzwyczajniej w świecie żyć?".


Takie przypadki się zdarzają. Kobiety szukają miłości i coraz częściej wiedzą czego chcą oraz znają wartość swoich pragnień. Nigdy też nie było takich szerokich możliwości poznania kogoś nowego, jak w czasach globalnej sieci internetowej. A to już tylko krok od zagłębienia się we własną płaszczyznę zmysłowości, którą tak często zbyt głęboko w sobie skrywamy.


Wioletta Klinicka to trenerka integracji personalnej, a także certyfikowany trener rozwoju osobistego i coach. Z wykształcenia historyk i pedagog, a z zamiłowania pisarka. Organizuje praktyczne kursy online oraz nagrywa audiobooki. Lubi podróżować, poznawać nowych ludzi oraz ich kulturę. Dumna mama nastolatka.


Wioletta to singielka, która po otrzymania przypadkowej wiadomości, nawiązuje relację w sieci z przystojnym mężczyzną. Kobieta w miarę pogłębiania się tej znajomości, przeżywa coraz większe emocje, wyzwalające przy tym sporo refleksji w temacie miłości i bliskości pomiędzy dwójką osób.


Podczas lektury tej dość nietuzinkowej książki Wioletty Klinickiej, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jej bohaterka będąca w podobnym wieku, z tym samym imieniem, stanowi alter ego autorki. A to w konsekwencji wyzwala swoiste poczucie tego, że liczne przemyślenia kobiety, jakimi naszpikowana jest książka to także przemyślenia samej autorki. Począwszy od refleksji w temacie ludzkich zachowań po raniące milczenie. W zasadzie na każdej stronie odnaleźć można ważne myśli skłaniające do głębszej analizy własnych zachowań.


"Miłość odmieniana przez przypadki" to historia wyzwalająca wiele pytań w temacie rozwijania własnej kobiecości, ograniczania swoich popędów oraz brania życia takim, jakie jest. Poznając bowiem najbardziej skrywane przemyślenia Wioletty, zgłębiamy równocześnie meandry kobiecej duszy, która często jest o wiele bardziej skomplikowana emocjonalnie, niż męska. Czy więc jest to jedynie książka dla kobiet? Myślę, że jej głównym targetem będzie płeć piękna, ale mężczyźni mogą się z jej treści wiele ciekawego dowiedzieć o kobiecej naturze.


Każda miłość to zupełnie inny przypadek, ale zawsze towarzyszą jej żądze i pragnienia. Wioletta Klinicka zobrazowała pełną gamę uczuć, jakie targają kobietą owładniętą urokiem mężczyzny - nawet tego, poznanego na portalu randkowym. Myślę, że wiele czytelniczek odnajdzie na łamach książki autorki, ślady własnych emocji i dylematów i chyba to jej główna, wartość dodana.Egzemplarz recenzencki otrzymany od autorki.

14 komentarzy:

 1. Dzięki za recenzję Wiolu. Dzięki Tobie wiem, co w trawie piszczy. Pozdrawiam z okolic grodu Kraka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile ludzi tyle emocji i tyle historii. Książka na pewno ma wiele wspólnego z każdym z nas...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem jeszcze, czy po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. It's very interesting book about passion of love, emotion, and dilemma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa tej książki. Chętnie sprawdzę, czy odnajdę w niej cząstkę siebie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Już gdzieś o niej czytałam i chętnie przekonam się czy to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam twórczości tej autorki. Z ciekawością sięgnę po tę książkę, żeby sprawdzić czy będzie mi z nią po drodze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka na pewno wzbudza wiele emocji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiłaś mnie :) dość rzadko sięgam po takie lektury, ale może warto się przełamać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten tytuł sobie odpuszczę

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger