"Żeby pisać, trzeba czytać", czyli o spotkaniu z Agnieszką MielechW ramach festiwalu książki dziecięcej "Przecinek i Kropka" łódzki Empik zorganizował spotkanie z Agnieszką Mielech, autorką serii pt. "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn". Miałam okazję moderować to spotkanie także zapraszam was na moją fotorelację z tego wydarzenia.
Spotkanie miało formę stricte warsztatową. Na samym początku autorka przedstawiła w formie prezentacji postać Emi - szefowej Tajnego Klubu Superdziewczyn, która jest przyjaciółką, uczennicą, córką, koleżanką oraz superdziewczyną. I właśnie o tym jest cała seria autorki.

Przewodnim hasłem klubu jest zdanie: "Nigdy więcej nudy". Otóż, aby dostać się do klubu, trzeba przejść rekrutację. Klub posiada także swoją tajną bazę. Agnieszka Mielech przedstawiła także sylwetki poszczególnych członków tajnego klubu. 

W ramach warsztatu na koncentrację i zapamiętywanie, dzieci dobrały się w pary i otrzymały karteczki. Autorka opowiedziała o trzech superdziewczynach, które stanowiły inspirację do stworzenia klubu - Emmie Watson, Beyonce oraz Malali. Dzieciaki musiały w parach wybrać jedną ważną informację dotyczącą każdej z tych postaci i zapisać ją na otrzymanej kartce. Następnie każda grupa wybierała swoją reprezentację i przedstawiała swoje zapiski.

Dzieci wygłaszały także swoje porady na dobre wystąpienia publiczne.

Warsztat miał na celu popracować nad koncentracją, a także pozwolił poznać dzieciom superdziewczyny oraz poćwiczyć wystąpienia publiczne.Z Agnieszką Mielech.
Seria o Emi i jej tajnym klubie cieszy się sporą popularnością, gdyż sama idea stworzenia tajnej organizacji z pewnością pobudza wyobraźnię dzieci. Jestem ciekawa, czy mieliście kiedykolwiek w dzieciństwie swój własny klub? Ja miałam i nawet nazywał się Klubem Superdziewczyn :) Nie był tajny, ale jego członkami były same dziewczyny :)


15 komentarzy:

 1. Nie znam serii, ale dobrze że polecasz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję bardzo ciekawego spotkania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze tej serii autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na spotkanie autorskie - zabawa i nauka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale świetne wydarzenie :) I sporo ludzi biorących w nim udział. Pięknie. Jak zawsze miałaś pewnie wiele wrażeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja córka się zachwyca tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej serii i tak nie jestem jej targetem wiekowym. Ciekawy pomysł na spotkanie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ mi się podoba Wasze roześmiane zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie należałam w "młodzieńczych latach" do klubu :) Byłyśmy połączone wokół jednego tematu - gazetki opowiadającej o magicznych przygodach grupy dziewczyn (W.I.T.C.H. - komiks). Był to klub korespondencyjny ;) Z czasem od tematu się odeszło, ale przyjaźń na kilka następnych lat pozostała :)

  Pozdrawiam
  Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 10. Tytuł zapisany. Ciekawa forma warsztatowa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny pomysł na spotkanie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger