"Piszę scenami, myślę filmem", czyli o spotkaniu z Katarzyną GacekW ramach festiwalu "Przecinek i Kropka" spotkaliśmy się w łódzkim Empiku z Katarzyną Gacek, która przyjechała do nas ze swoją nową książką pt. "Supercepcja. Początek". Na spotkanie przybyła licznie łódzka młodzież z okolicznych szkół. Zapraszam was na moją fotorelację z tego wydarzenia.

"Supercepcja. Początek" to pierwszy tom planowanej serii, w której głównymi bohaterami są młodzi ludzie z piątej klasy. Na łamach książki poznamy Julkę, Klarę i Tymona. To, co ich wyróżnia to fakt, iż każdy z głównych bohaterów posiada pewien super zmysł. Julka ma super dotyk, Klara ma super słuch, a Tymon super smak. U każdej z tych postaci ten super zmysł jest przesadzony, gdyż zarówno dotyk, słuch, jak i smak, dzieci odbierają dużo mocniej niż normalni ludzie. Do tego wszystkiego, każdy z trójki bohaterów posiada jakiś gadżet  - są nimi nauszniki, rękawiczki i szczoteczka.

Katarzyna Gacek czerpie inspiracje do swoich książek z życia, jak chociażby wątek posiadania nauszników, czy też węża jednej z głównych bohaterek. Autorka zajmuje się też pisaniem scenariuszy do filmów. Między innymi wraz ze swoją przyjaciółką stworzyła scenariusz do filmu pt. "Za niebieskimi drzwiami". Praca ta przekłada się także na pisanie książek, gdyż podczas ich tworzenia, pisze scenariuszowo, tak jakby oglądało się film. Zapytana o ekranizację "Supercepcji" odpowiedziała, że cieszyłaby się gdyby padła taka propozycja, ale raczej w formie serialu, aniżeli filmu.

Według autorki każdy z nas posiada super moc, tylko trzeba ją znaleźć. Bohaterowie początkowo traktują swoje super zmysły jako problem. W szkole wcale nie są lubiani i z pewnością nie są popularni. Jak więc radzić sobie z innością? Dopóki sami myślimy o sobie w negatywnym kontekście to również w taki sposób postrzegają nas inni. Sami kreujemy swoją rzeczywistość i dlatego dopiero kiedy bohaterowie poznają się wzajemnie i zaczynają czuć się lepiej, są zdolni uwierzyć, że supercepcja jest fajna. Nagle wśród rówieśników przestają być ofiarami.

W drugiej części "Supercepcji", której premiera w czerwcu, poznamy kolejnych bohaterów. Warto przy tym podkreślić, że w każdej części jest kryminalna akcja, a czytelnicy będą szukać kolejnych supercepcji. Na ten moment przewidziane są trzy części serii. 

Dla Katatrzyny Gacek pisanie książek dla dzieci i dla dorosłych niczym się nie różni, oprócz tego, że te dla dorosłych, muszą być bardziej zawiłe fabularnie. Gdy autorka pisze utwory dla dzieci, to widzi siebie w kreowanych sytuacjach i to wcale nie jest takie trudne.

Na spotkaniu dość dokładnie poznaliśmy sylwetki głównych bohaterów pierwszego tomu "Supercepcji", a także porozmawialiśmy o ważnej roli zmysłów w naszym życiu.Z Katarzyną Gacek
Na spotkaniu padło mnóstwo pytań od młodzieży, co tylko potwierdza to, że młodzi czytelnicy zainteresowali się zagadnieniem super zmysłów. Drugi tom tej świetnej serii pojawi się już niebawem, także polecam wam zapoznać wasze pociechy z "Supercepcją". Sami również nie będziecie zawiedzeni tą lekturą.


20 komentarzy:

 1. Gratuluję owocnego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wygląda się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, ze tyle dzieciaków było :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już pierwszy tom. Super seria.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wspaniałego spotkania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię twoje relacje

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny tytuł posta od razu kliknęłam. Relacja jak zawsze super.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno świetnie się bawiłaś, gratuluję spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe spotkanie, zwłaszcza ważne jest, że udział wzięli też młodzi czytelnicy, a to znaczy, że chcą czytać takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, że mogłaś uczestniczyć na takim spotkaniu :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo fajne takie spotkania są:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie bym przeczytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka adresowana dla młodzieży, nie dla mnie już niestety :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger