"Upadające imperium" pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkachZ wielką przyjemnością chciałabym zapowiedzieć wam premierę pierwszej powieści nowej serii książek w konwencji space opera, osadzonych w całkowicie nowym uniwersum, napisaną przez laureata nagrody Hugo, autora bestsellerów z listy „New York Timesa”: „Wojna starego człowieka” oraz „Czerwone koszule”. Poznajcie "Upadające imperium". Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej książce.

Naszym Wszechświatem rządzi fizyka, więc podróżowanie szybciej niż prędkość światła nie jest możliwe. Tak było, dopóki nie odkryto Nurtu – pozawymiarowego pola, do którego możemy uzyskać dostęp w określonych punktach Czasoprzestrzeni, a ono niesie nas do innych światów, krążących wokół innych gwiazd.

Ludzkość wybrała się z Ziemi w kosmos i z czasem zapomniała o swoim rodzimym świecie, tworząc nowe imperium, Wspólnotę, której etos mówi, że żadna z placówek zamieszkanych przez człowieka nie jest w stanie przetrwać bez pozostałych. To stanowi barierę dla międzygwiezdnych wojen, ale też system kontroli władców nad imperium.

Nurt jest wieczny, ale nie statyczny – tak jak rzeka zmienia swój bieg, odcinając różne światy od reszty ludzkości. Kiedy przemieszczanie się Nurtu zostaje odkryte – co może się zakończyć odizolowaniem wszystkich miejsc zamieszkanych przez człowieka poprzez uniemożliwienie podróży szybszych niż prędkość światła – troje ludzi: naukowiec, kapitan statku kosmicznego oraz cesarzowa Wspólnoty, prowadzą wyścig z czasem, żeby zbadać co, jeśli w ogóle cokolwiek, da się uratować z międzygwiezdnego imperium, znajdującego się na krawędzi rozpadu.


 Już niebawem opowiem wam o tej książce nieco więcej. Jesteście zainteresowani jej przeczytaniem?


13 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu! Jakiś czas temu przekonałam się do tego typu książek. Wątki kosmosu, imperium, wszechświata coraz bardziej mnie intrygują, więc może się skuszę. Poczekam na recenzję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam w takim razie na Twoje wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam science fiction, ale ta książka mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogę zdradzić, że to książka dla każdego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest to mój gatunek czytelniczy, ale gratuluję patronatu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem to nie są moje klimaty. Ale serdecznie gratuję patronatu i chętnie przeczytam Twoją recenzję na temat książki. Może mnie do niej przekonasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie moje klimaty, chociaz kiedyś tak mówiłam o kryminałach a teraz namiętnie się w nich zaczytuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu. Też będę ją niebawem czytać i liczę na niesamowitą przygodę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję ciekawego patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 10. To bardziej tematyka dla mojego syna niz dla mnie :) może będzie zainteresowany :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię tego Autora :). Przyjemny w odbiorze styl ma. Muszę się tej książce przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger