"MDS: Miłosne Rewolucje" - Grupa Ailes


Książka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach


"Są takie chwile, które zdarzają się tylko raz i nie ma powtórek. Stracone szanse nigdy nie wracają".


Czego ja nie znalazłam w tej antologii! Nagromadzenie wątków, gatunków, motywów i przeróżnych kreacji bohaterów, stworzyło wybuchową mieszankę, której myślą przewodnią jest miłość. Miłość ukazana w najróżniejszych jej stadiach, zarówno ta patologiczna, jak i kryształowa. A do tego wszystkiego zasmakowałam pióra nieznanych mi dotychczas twórców, co cenię sobie najbardziej w tego typu projektach.


"MDS: Miłosne Rewolucje" to zbiór 22 opowiadań, wydany pod skrzydłami Literackiej Grupy Ailes, które oprócz motywu miłości łączy jeszcze jeden wspólny element ukryty pod skrótem MDS. Zysk ze sprzedaży antologii przeznaczono na Fundację Hospicjum dla kotów bezdomnych.


Wydawałoby się, że miłość będąca motywem przewodnim całego zbioru zdominuje gatunek opowiadań, jakie odnajdziemy na jego łamach, czyli otrzymamy historie o zabarwieniu stricte romansowym i erotycznym. Jakąż więc niespodzianką są przeczytane przeze mnie nie tylko takie krótkie formy, ale także opowiadania utrzymane w klimacie dreszczowca, sensacji, dystopii, czy też kryminału. Oczywiście w każdym pojawia się miłość, ale ukazana w tak różnych postaciach, że trudno o nudę i rutynę. Myślę, że taka różnorodność gatunkowa to duży atut dla czytelników tej antologii.


Tematy, jakich autorzy podjęli się w swoich opowiadaniach dotykają wielu płaszczyzn. Mamy więc oto miłosne odrzucenie, toksyczne relacje, rozstanie, zmysłową grę, morderstwo i gwałt oraz zemstę, zdradę i samotność. Jest także pewien eliksir miłosny, budzący trwogę piekielny obraz, tajni agenci, oraz sensualny masaż erotyczny. Mamy także wielu różnych bohaterów – od niedoszłego samobójcy do dziewczyny wilkołaka. Różnorodność gatunkowa pozwoliła autorom na rozwinięcie swoich literackich skrzydeł, dzięki czemu znajdziemy w tym zbiorze niemal wszystko. Każde, kolejne opowiadanie to nowa i ekscytująca przygoda.


Antologia to 22 opowiadania, z których kilka mogłabym nazwać swoimi faworytami. Moją uwagę zwrócił utwór "Na Twój obraz" autorstwa Noemi Vain. To mroczna historia ukazująca losy pewnego piekielnego obrazu, który do tej pory wywołuje dreszcze na moim ciele. To opowiadanie niezwykle klimatyczne, którego treść intryguje. Drugim jest "Inwersja" Renaty Kamińskiej pokazujący skutki zdrady, ale także wywołujący wiele emocji w kwestiach etycznych. Jade to jedna z moich ulubionych bohaterek wśród wszystkich ukazanych w antologii. Kolejnym opowiadaniem jest "Lacrimosa" dobrze mi znanej D. B. Foryś, z którego nie zapomnę sensualnie opisanej sceny seksu. Historia zakazanej miłości dwójki szpiegów wywołuje sporo smutku.


Po przeczytaniu wszystkich opowiadań zawartych w zbiorze mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że to antologia bardzo wyrównana zarówno pod względem poziomu, jak i warsztatu autorów. To opowiadania przeróżne w swojej formie, ale każde zawierające interesujące wątki i nie dające się przewidzieć zakończenia, jedne dobre, inne złe, dzięki czemu każdy znajdzie w nich coś dla siebie. A przy okazji można pomóc biednym kociakom przebywającym w hospicjum.


Książkę kupicie TUTAJ

16 komentarzy:

 1. Gratuluję Wioleto patronatu i pozdrawiam z ośnieżonej południowej Polski :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy i różnorodny zbiór opowiadań, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję za recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko sięgam po zbiory opowiadań, ale ten naprawdę mnie ciekawi.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze wiedzieć, że taka antologia powstała. Teraz pewnie nie znajdę na nią czasu, ale kiedyś - kto wie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z reguły nie czytam opowiadań, ale może kiedyś będę chciała to zmienić. Ta pozycja wydaje się idealna do tego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawilas mnie tą antologią. Chętnie po nią sięgne :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu :) Lubię opowiadania, więc chętnie sięgnę po ten zbiór.

  OdpowiedzUsuń
 9. Różne spojrzenie na miłość to interesujący wątek.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się smakowity kąsek, na który mam apetyt :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Będę musiała przeczytać :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczytny cel i fajne opowiadania... myślę że tą książkę kupią nie tylko miłośnicy kotów;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niezwykle interesująca! :) Takie opowiadania z reguły bardzo szybko i sprawnie się czyta. Chętnie sięgnę po tę pozycję, tym bardziej, że czytając ją można zrobić coś dobrego. Niezwykle to cenię! Pozdrawiam bardzo ciepło i gratuluję patronatu kochana <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger