Zadaj pytanie Barbarze Taraszkiewicz i wygraj książkęWraz z Barbarą Taraszkiewicz chciałybyśmy zaprosić was do wzięcia udziału w konkursie, w którym możecie wygrać dwa egzemplarze debiutu autorki pt. "Dylemat Oliwii Black".
Zasady konkursu
 • Aby wziąć udział w konkursie należy zadać Barbarze Taraszkiewicz jedno pytanie w komentarzu pod tym ogłoszeniem.
 • Wszystkie wasze pytania zbieramy do 29 grudnia do północy.
 • Wśród wszystkich pytań autorka wybierze dwa najciekawsze, które zostaną nagrodzone nagrodą.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od dnia zakończenia konkursu. Zwycięzcy winni skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w swoim zgłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 

Czekamy  na wasze ciekawe pytania. Barbara Taraszkiewicz wybierze kilkanaście z nich i odpowie na nie na łamach Subiektywnie o książkach. Zachęcam do działania!

Wpis powstał w ramach współpracy z autorką.

41 komentarzy:

 1. Powodzenia dla biorących udział w konkursie !

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników konkursu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry Pani Barbaro !
  Niedawno były Pani imieniny , skladam najszczersze życzenia i chciałbym zapytać ,czy marzyła Pani o innym imieniu dla siebie ? Poza tym chciałbym zapytać czy kieruje się Pani w życiu jakimś mottem , jeżeli tak ,to jakim?
  Pozdrawiam serdecznie 🌹

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Subiektywnie o książkach również pozdrawiam i zycze Wesołych Świat 🎅

   Usuń
 4. Pani Barbaro skąd czerpie Pani inspiracje?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Pani zdaniem jest coś takiego jak wrażliwość literacka , jeśli tak to jak ją Pani zdefiniuje ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Grudzień to miesiąc, kiedy zazwyczaj podsumowujemy miniony rok, wyciągamy wnioski z niepowodzeń i robimy plany, postanowienia na kolejny rok, tzw. postanowienia noworoczne. Czy zechciałaby się pani podzielić swoimi postanowieniami/planami, jeśli oczywiście to nie tajemnica?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa jaka jest geneza powstania "Dylematu Oliwi Black" - czy pomysł na tę historię zrodził się zupełnie przypadkowo, czy jednak ma jakieś szczególne źródło?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem pewne rzeczy pomagają w skupieniu podczas pracy lub wręcz wspomagają proces twórczy :) Czy ma Pani jakieś rytuały towarzyszące pisaniu? Może ulubione miejsce do pisania, herbatę, czas, muzykę?

  OdpowiedzUsuń
 9. Grudzień to wyjątkowy miesiąc, wszystkim nam kojarzy się głównie ze Świętami! A czy Pani lubi Święta Bożego Narodzenia, może ma Pani jakieś szczególne wspomnienia związane z tym okresem, wyjątkowe prezenty - lubi je Pani dawać czy dostawać? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pani Barbaro, co wprowadza Panią w wenę do pisania książek i czym Pani się wtedy kieruje?

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Barbaro, czy Pani zdaniem odległość zabija związek czy właśnie pozwala ocenić jak bliskie są sobie dwie osoby?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, moje pytanie brzmi następująco:
  Gdyby pani miała przeczytać sobie książkę dla czystej przyjemności, którą pozycję wybrałaby najpierw: klasyka literatury, którego Pani jeszcze nie zna czy najnowszy bestseller, którego również Pani nie zna?

  Gratulacje z okazji książkowego debiutu, miłego dnia,
  Monolitowa.

  OdpowiedzUsuń
 13. Co sprawiło lub kto sprawił,że zaczęła Pani swoją przygodę z pisarstwem?

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytań jest tu wiele
  Każde wyjątkowe
  Jednak się ośmielę
  Zadać pytanie znanej osobie!
  Czy można pisać pod wodą?
  Istnieje taka możliwość?
  Bo jeśli stałoby się to modą
  To królowałaby ta umiejętność!
  Zostawię tu to pytanie
  Niech pani Basia odpowie
  Może i wygram zadanie
  I czegoś nowego się dowiem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobry wieczór Pani Barbaro.
  Jako początkująca osoba w świecie spisywania swoich myśli na papier chciałabym Panią zapytać, czy w swoich książkach wyraża Pani siebie w jakiś sposób? Czy to co Pani przeżywa, to co Panią spotyka w życiu przekłada się na książkę? Daje jakiś pomysł na wyrażenie tego w książce, odzwierciedlenie? Czy jest to czysta wyobraźnia..?

  OdpowiedzUsuń
 16. Skąd pomysł na tę książkę i czy ktoś był inspiracją dla Pani

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy zdarza się pani że w ostatniej chwili przychodzi pani do głowy zupełnie nowy pomysł i wprowadza pani zmiany do fabuły? Kieruje się pani bardziej spontanicznym trybem pisania czy może najpierw planuje pani dokładnie akcję a później ubiera ją w treść?

  OdpowiedzUsuń
 18. Interesuje mnie jak wyglądała droga, którą pokonała Pani od napisania książki do jej wydania. Czy pierwsze wydawnictwo, do którego Pani zapukała było zainteresowane książką, czy może poszukiwania tego właściwego trwały długo?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ile razy przeczytała Pani napisaną książkę zanim uznała ją Pani za "wersję ostateczną" i oddała do wydawnictwa?
  Pozdrawiam,
  K.

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam Pani Barbaro.
  Ja chciałam zapytać kto był i jest dla Pani najwiekszym wsparciem, najwiekszym kibicem, kto Pania caly czas wspiera i wspierał w dażeniu do celu jakim jest pisanie. Dla mnie jajwazniejsza osobs jest moja mama od samego poczatku ona jest dla mnie wsparciem, zawsze wierzyła wemnie i w moje pomysly.
  A dla pani kto jest taka osoba??

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy utożsamia Pani postacie ze swoich książek do siebie samej?

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak bardzo jest pani z siebie dumna po napisaniu książki ? Ile miała Pani lat jak zaczęła Pani pisać pierwszą książkę? Ile czasu najdłużej pani pisała bez przerwy? Co Panią inspiruje ? :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Panie Barbaro, moje pytanie brzmi następująco: Skąd wziął się pomysł nadania bohaterce angielskiego nazwiska Black?

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzień Dobry pani Barbaro,mam tylko jeden dylemat.Pytanie brzmi czy Pan Bóg Wszechmogący może stworzyć kamień tak wielki i ciężki że nie będzie go w stanie unieść?

  OdpowiedzUsuń
 25. Pani Barbaro, mam taki dylemat -
  czemu Oliwia nazwiska nie ma
  bardziej polskiego z "ś", "ń"
  lub "dź", po co jej Black? Czy
  Czerń nie lepiej brzmi?

  OdpowiedzUsuń
 26. A ja daję serię, krótkich zagadek do wyboru, co Pani Taraszkiewicz wolałaby wybrać:
  Przeminęło z wiatrem czy Duma i uprzedzenie?
  Dania makaronowe czy dania mięsne?
  Londyn czy Warszawa?
  podróż do Indii czy USA?
  Plaża czy góry?
  Konsumpcja czekolady czy czytanie książki?
  Tygrys czy delfin?
  Meryl Streep czy Natalie Portman?
  Musztardowa żółć czy paryski błękit?
  Zmarźnięte ręce czy stopy?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Pytanie łamane przez zadanie ;) Do Polski przyjeżdża Norweg, chce poznać Warszawę, gdzie go Pani zabiera i dlaczego? Jak wyglada taka weekendowa wycieczka po naszej stolicy. :)
  Dorota_Inga

  OdpowiedzUsuń
 28. Główna bohaterka Pani powieści jest matką i żoną. Jak Pani uważa, czy będąc rodzicem i małżonkiem można jednocześnie być osobą niezależną? Czy w takim przypadku jest miejsce na wolność?
  Pozdrawiam, Ilona N.

  OdpowiedzUsuń
 29. Tajemnicą nie jest, iż zdecydowana większość znakomitych pisarzy, swoją pasję zawdzięcza dotychczasowym przeżyciom. Czy zechciałaby Pani podzielić się z nami tym, czy i u Pani wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło Pani spojrzenie na świat? I co dodatkowo skłoniło, do opisania go, w nowych już barwach?

  OdpowiedzUsuń
 30. W Pani książce bohaterka boryka się z wieloma życiowymi dylematami. Jednym z nich jest walka o własną niezależność, o wolność życiową. A wiadomo, że prawdziwa wolność zaczyna się wtedy, gdy przestajesz robić coś dla innych, a zaczynasz dla siebie... Czy miała Pani taki moment w życiu? Czy znajdowała się Pani w sytuacji, w której musiała zawalczyć o własną niezależność, a tym samym o szczęście?

  OdpowiedzUsuń
 31. czy miała pani podobne dylematy które opisuje pani w książce??

  OdpowiedzUsuń
 32. Pani Barbaro, jak wspomniała Pani w wywiadzie na stronie subiektywnieoksiazkach.pl, nie łatwo jest czasem pisać, bo ma Pani dwójkę małych łobuziaków w domu. Chciałabym dowiedzieć się nieco więcej - jak łączy Pani pisarstwo z macierzyństwem? Sama szukam swojej drogi w życiu, mam syna i wydawało mi się, że to już dla mnie koniec możliwości na zrobienie kariery. Pani pokazuje mi jednak, że jest jakieś światełko w tunelu. Ma Pani jakąś magiczną receptę na połączenie pracy z byciem mamą? :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Pani Barbaro, co czytała Pani w młodości i jaka książka wywarła na Pani największy wpływ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 34. Paulina Michalska29 grudnia 2018 17:13

  Chciałabym zadać pytanie autorce książki: Co lub kto Panią natchnął do napisania książki oraz kto Panią nakłonił do tej publikacji?

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam, Pani Barbaro mam pytanie, w którym momencie Pani życia stwierdziła Pani że pisanie to największą przyjemność dla Pani i jak Pani do tego doszła?

  OdpowiedzUsuń
 36. Do kogo jest skierowana książka i co możemy z niej wynieść dla siebie?

  Mga

  OdpowiedzUsuń
 37. Najważniejsza myśl, jaką chciałabyś przekazać współczesnym kobietom tworząc książkę "Dylemat Oliwii Black"?

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2019!

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 38. Wyborów dokonujemy codziennie, a niektóre z nich skłaniają nas do późniejszych rozważań: "A co by było gdybym podjęła inną decyzję?". Gdzieś w tle przebija się pretensja, że inni to mają lepiej, łatwiej i ta druga życiowa droga pewnie też byłaby prostsza ;) Czy jest coś, czego bardzo Pani żałuje i cofając czas, z pewnością postąpiłaby Pani inaczej?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger