"Dziecięce zabawy" pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
Z wielką przyjemnością chciałabym poinformować was o nadchodzącej premierze książki Tomasza Mroza pt. "Dziecięce zabawy", której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie.

Rok 1967 był pełen wstrząsających wydarzeń. Trzej jedenastoletni chłopcy zostali zamordowani w bestialski sposób przez sprawcę nazwanego „Wampirem z Kopalni”, który po ujęciu stwierdził jedynie, że zbrodnie były wynikiem pomyłki, nie tłumacząc głębiej motywów postępowania. Ciało czwartej, dorosłej ofiary wspomnianej przez „Wampira”zniknęło bez śladu. Po latach znowu grasuje w miasteczku seryjny morderca, usuwając ze świata ludzi, którzy w 1967 byli rówieśnikami zamordowanych. Kolejne zabójstwa są wzorowane na tych sprzed kilku dekad. Śledztwo wydaje się prowadzić donikąd. Ślady stają się zagmatwane, a w zdarzeniach nie można się doszukać logiki. Na horyzoncie zdarzeń pojawiają się również niespodziewanie dziwne postacie: milioner Bratkiewicz, który twierdzi, że jest synem zaginionej ofiary „Wampira”, oraz piękna Catherine. Niewiarygodne, na pierwszy rzut oka przypadkowe fakty łączą się ostatecznie w logiczną całość. Czy można oddać swoje życie w imię przyjaźni? Jak mocno dążenie do bogactwa jest w stanie wypalić ludzką duszę? Czy zemsta może stać się motywem przewodnim na całe życie? Odpowiedź na te pytania staje się kluczem do rozwiązania zagadki. Powieść Tomasza Mroza to historia kryminalna z elementami grozy. Pomimo że treść opisuje zdarzenia z gruntu mroczne, to autor, swoim zwyczajem, nie stroni od ironicznych obserwacji rzeczywistości. Wszystko łączy się w zgrabną całość, która dostarcza zarówno emocji, jak i refleksji odnośnie do motywacji napędzającej ludzkie działania.

Tomasz Mróz (ur. 1973) – autor powieści i opowiadań z pogranicza kryminału, sensacji i science fiction. Dotychczas wydane pozycje książkowe są sensacyjno-kryminalnymi historiami, w których przedstawione śledztwo jest swego rodzaju bramą do innej rzeczywistości, nie do końca zgodnej z powszechnie uznawanym, „oficjalnym” porządkiem świata. Fabuła w utworach Mroza jest ciekawą mieszanką ironicznego opisu polskiej codzienności z oddziałującymi na nią cieniami przeszłości i ingerencją sił wyższych.

 Jeśli zainteresowała was ta książka, bądźcie czujni. 21 czerwca na moim fanpage pojawi się konkurs, w którym będziecie mogli wygrać dwa egzemplarze tej powieści.


26 komentarzy:

 1. No to mamy dwóch Mrozów na rynku książkowym ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zaciekawiła zapowiedź:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie się zapowiada, więc może się skuszę i kupię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zdecydowanie w moim klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Intrygująca historia. Zaopatrzę się w nią na jesień. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa i intrygująca historia...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję bardzo. Zapraszam do lektury. Odnośnie ilości Mrozów w literaturze polskiej, jest ich na różnych poziomach bardzo wielu. Po prostu mafia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Po przeczytaniu Twojej recenzji mam ogromną ochotę przeczytać tą pozycje :)

  OdpowiedzUsuń

 9. Love your post dear! If you want you can check out my blog.I write about fashion, beauty, and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends!


  http://herecomesaajla.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
 10. gratuluję patronatu! okładka książki jest hipnotyzująca, na pewno nie da się przejść obok niej obojętnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tego autora a zatem będę czujna !

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję patronatu. Zastanowię się, chociaż nie lubię elementów grozy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger