Wygraj "Przybysza"
Jako patron medialny książki Piotra Tymińskiego pt. "Przybysz" mam dla was dwa egzemplarze tego tytułu. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
Zasady konkursu:
 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
 • Konkurs trwa od dzisiaj do 27.05.2018 r., do północy.
 • Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:
Poleć mi poruszającą książkę z gatunku literatury wojennej.
 • Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
 • Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę dwie.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwudziestu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcy winni skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 
Do dzieła!

27 komentarzy:

 1. Powodzenia dla uczestników konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja polecam "Chłopiec w pasiastej piżamie", autor John Boyne. Poruszająca, wzruszająca i nie dająca się zapomnieć historia o przyjaźni w trudnych czasach wojny. Wojna oczami dziecka wygląda trochę inaczej, co nie znaczy że jest mniej brutalna i zła. A zakończenie... ech.
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zacznę od tego,że uwielbiam klimaty wojenne.Mój tato zaraził mnie do historii, już od dzieciństwa..Do tej pory razem oglądamy programy poświęcone tej tematyce.Wymieniamy się książkami.Powiem szczerze trudny mam wybór......Bardzo lubię książki pt. ''Słowik'' , ''Rzymski poranek'',"Esesman i Żydówka","Zdążyć przed Panem Bogiem","Medaliony","Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" i wiele innych tytułów.Jak również przeróżne pamiętniki,wspomnienia...itp.Ale jeśli muszę to wybieram ''SŁOWIKA'' Kristin Hannah.Jest to przepiękna i bardzo wzruszająca powieść o bohaterstwie kobiet podczas II wojny światowej. Świetnie skonstruowana, o wartkiej akcji, z wyraziście zarysowanymi sylwetkami głównych bohaterek. "Słownik" to zgrabne połączenie "Rozważnej i romantycznej" z "Francuską suitą". Jeśli ktoś wie o co mi chodzi:)))))) Wojna zmuszała wręcz ludzi do pewnych zachowań, więc jedni kolaborowali z wrogiem, a inni im się sprzeciwiali chcąc wyprzeć wroga ze swojego terytorium tracąc często za to życie.Już od pierwszej strony ciężko mi było oderwać się od niej, pochłonęła mnie bez reszty. Książka wzrusza i przykuwa uwagę,nie tylko treścią ale także piękną okładką również. "Słowika" warto, a nawet trzeba przeczytać. Polecam z czystym sumieniem.Płakałam jak bóbr na końcu,kiedy skończyłam ją czytać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto walczyć o tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia uczestnikom zabawy. :)
  Warto zawalczyć o tę książkę. Czytałam, mam w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 6. POLECAM serdecznie Złodziejkę książek. My z corka uwoelbiamy tą powieść, jest piękna i wzruszająca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam książkę rosyjskiego pisarza Arkadego Gajdara "Szkoła". Akcja książki dzieje się w czasie pierwszej wojny światowej w syberyjskim miasteczku Arzamas. Jest to wspaniała opowieść o tym, jak młody chłopiec zmierza się z potworną machiną wojenną. Jego ojciec dezerteruje z frontu, matka jest felczerką, a młody bohater ucieka z domu pewnego dnia, by walczyć za ojczyznę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Poruszająca książka z literatury wojennej? Oj, w tym temacie trzeba się postarać, żeby nie pisać poruszająco, ale poleciłabym Ci 'Sołdat' Nikulina, bo wspomnienia wrażliwego człowieka, któremu przyszło być żołnierzem Armii Czerwonej.

  OdpowiedzUsuń
 10. ulajot

  "Chłopiec z Aleppo" niespełna dwudziestoletniej dziewczyny Sumii Sukkar- nic bardziej poruszającego i dramatycznego, a jednocześnie bardzo aktualnego nie wpadło w moje ręce. Powinni ją przeczytać ci, którym los ofiar współczenych wojen nie jest obojętny, ale również (a moze przede wszystkim) ci, którzy uważają, że wojna i jej ofiary to wewnętrzny problem kraju, w którym się ona toczy.Wojna widziana oczami dziecka autystycznego, na którego spadają jakże ciężkie doświadczenia, losy jego najbliższej rodziny, bezsilność, gniew, głód, choroby- to znajdziecie na kartach książki, której nie czyta się łatwo ze względu na ogromny ładunek emocji, jaki niesie jej treść.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Dzieciństwo w pasiakach", Bogdan Bartnikowski. Książka pokazana oczami dziecka. Dziecka odizolowanego od rodziców, któremu odebrano najlepsze lata dzieciństwa. Kiedy to powinien bawić się z rówieśnikami, ono siedzi zamknięte w ścisku z innymi dziećmi, zlęknione, samotne, bez prawa do głosu. Życie młodych ludzi w obozie było poczuciem strachu, bezsilności, niepewności, bólu, strachu. Młodzi wiedzieli co ich może spotkać - śmierć poprzez zagazowanie, głód, spalenie w krematorium. Ich życie nie znaczyło nic dla ich oprawców.

  OdpowiedzUsuń
 12. Polecam Ci "Listy miłości" Marii Nurowskiej. Zanim jednak zrazisz się do tytułu, nie daj mu się zwieść. Poruszająca historia! Jest to opowieść o Żydówce, która, by ratować swoje życie decyduje się na heroiczny czyn, chociaż w środku niej siedzi krucha dziewczyna, na zewnątrz musi wykazać się twardą skorupą i brakiem skrupułów a wszystko to, by móc przeżyć. Chociaż jeszcze jeden dzień.

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna, wzruszająca, pełna uczuć i dramatów powieść historyczna dwojga wchodzących wchodzących w dorosłość w czasach II wojny światowej "Ty jesteś moje imię"- Katarzyna Zyskowska-Ignaciak.
  Cała historia mocną mną poruszyła ponieważ nie znałam wcześniej historii poety,który występuje w książce.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Powodzenia dla wszystkich biorących udział.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja polecam książkę Pana Marka Edelmana "I była miłość w getcie". Przede wszystkim był on bardzo ostrożny w wyrażaniu radykalnych osądów. Przytacza bardzo ważne słowa Leona Bluma „Tego nie zrobili Niemcy, to zrobili ludzie”. Ludzie żyjący w gettcie odczuwają ból, cierpienie, dotyka ich śmierć. Niektórzy się poddają inni walczą ostatkiem sił o życie. Wszystko to przeżyli bohaterowie o których opowiada Marek Edelman. W ogóle tematyka książki jest ciekawa jak i sam tytuł. Autor pyta czy istniej możliwość miłości w takim miejscu i w takich czasach. Czasach trudnych. okazuje się, że tak. Tytuł to stwierdzenie. Jakże piękne słowa, że nawet tak trudne momenty dają chwilę szczęścia jeśli się ma miłość. Dzięki nie j przecież można wszystko przetrwać... Książka wzruszająca i prawdziwa. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja nie potrafię wskazać tylko jednej takiej książki ponieważ mam dwie ukochane książki, których historia skradła moje serce. Są to Złodziejka książek Markus Zusak i Chłopiec w pasiastej piżamie John Boyne. Tragiczne a zarazem piękne losy bohaterów są świadectwem człowieczeństwa prostych ludzi w tak okrutnych i ciężkich czasach jakich była wojna. Czytałam te książki kilka razy i kolejny raz przeżywam na nowo i tak samo mocno te historie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie przepadam za literaturą wojenną, więc nie mogę polecić żadnego tytułu ale baner konkursowy zabieram na swój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mój wybór to "Dwie obrączki. Opowieść o miłości i wojnie" Millie Werber oraz Eve Keller. Jest to książka, która opisuje historię miłości, która miała miejsce w czasach wojny. Trudy życia młodziutkiej Millie w czasach wojny jakich doświadczyła, życzliwość ludzi, jaka ją spotkała oraz tragedie jakie przeżyła. Książka obrazuje jak ciężkie czasy dotknęły naszych przodków, oraz obrazuje jak wyglądała miłość. Życie czternastoletniej dziewczyny, które tak znacznie różniło się od aktualnego życia czternastolatki.
  Książka nie jest z gatunku lekkich, bo czasy wojny nie były łatwe, wzrusza i ja niejednokrotnie potrzebowałam podczas czytania chusteczek. Ale zdecydowanie warto! Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja bardzo lubię czytać książki o losach ludzi podczas II wojny światowej dlatego polecam książkę klasyk- Dziennik Anne Frank. wykłe mieszkanie w centrum Amsterdamu nagle staje się schronieniem, więzieniem i całym światem dla żydowskiej nastolatki Anne, jej rodziny i znajomych. Przez ponad dwa lata, w ciągłym strachu przed wykryciem, próbują oni normalnie żyć, łagodzić codzienne konflikty, doceniać małe radości.
  Największą tajemnicą Anne jest zmyślona przyjaciółka Kitty, której opowiada o wszystkim, co dzieje się w kryjówce: przerażeniu, plotkach, kłótniach, pierwszej miłości. Sekretne listy do Kitty układają się w przejmujący dziennik dziecka, obdarzonego niezwykłym zmysłem obserwacji i dojrzałością.
  Ostatni zapisek powstał 1 sierpnia 1944 roku – na trzy dni przed aresztowaniem i wywiezieniem do obozu koncentracyjnego wszystkich mieszkańców kryjówki.

  OdpowiedzUsuń
 21. "Dziewczyny wojenne" - Łukasz Modelski. Książka składa się z 11 autentycznych historii, które spotkały ich bohaterki w czasie wojny. Wydawać, by się mogło, że wojna dotyczy przede wszystkim mężczyzn, ale warto także poznać jej oblicza z perspektywy kobiet. Wzruszająca, ukazująca zmagania "słabej płci" w ten trudny czas, doceniająca ich rolę i poświęcenie. Warto przeczytać i przekonać się samemu jakie wtedy było ich życie. Oryginalny zbiór opowiadań wśród literary wojennej.

  OdpowiedzUsuń
 22. Polecam Ci książkę, której premiera była w kwietniu tego roku i jest to ,,Tatuażysta z Auschwitz". Dawno nie czytałam tak dobrej, poruszającej i niesamowitej historii. Wzbudziła we mnie ogromne emocje. Byłam pod ogromnym wrażeniem i podziwiałam nie tylko głównego bohatera, ale także tych pobocznych, ich chęć do życia, miłości i przetrwania. Jest to świetnie napisana książka, dająca do myślenia i przedstawiająca losy wspaniałego człowieka w trudnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Polecam powieść "Biała Wilczyca" - historia piętnastoletniej rosyjskiej arystokratki Kseni, rozgrywająca się na tle zdarzeń pierwszej połowy XX wieku, rewolucja rosyjska i II wojna światowa. To opowieść o poświęceniu, stracie, wyrzeczeniach i nienawiści. Koszmar hitleryzmu a w jego tle niełatwa miłość do Niemca. Samo tło historyczne jest niezwykle plastycznie i realistyczne opisane. Ogromny wachlarz wzruszeń gwarantowany - gehenna Żydów, głód, okropny los samotnych kobiet i ogarniająca wszystko niemoc. Trudne wybory, których musieli dokonywać, aby zachować godność wobec najbliższych, ale przede wszystkim wobec samych siebie, aby przetrwać. A wojna to brudny czas i nie zawsze dane jest postępowanie zgodnie z własnym sumieniem. Szczerze polecam i uwierzcie nie jeden raz łezka w oku się zakręci.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger