"Takie rzeczy tylko z mężem" – Agata Przybyłek


"A mówi się, że życie po ślubie jest prostsze!".


Wzięli ślub i żyli długo oraz szczęśliwie – wszyscy znamy takie zakończenia ulubionych bajek. Pytanie jednak, co dalej? Jak wygląda życie dwojga osób po złożeniu małżeńskiej przysięgi wierności? Cóż, z pewnością nie jest jak w bajce. Tym bardziej, gdy mąż zamiast doceniać żonę i ciepło domowego ogniska, błąka się po lasach realizując swoje hobby. Trzeba wówczas odzyskać ślubnego, wszelkimi możliwymi sposobami.

Agata Przybyłek to studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, która w przeszłości była blogerką i recenzentką. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od tworzenia opowiadań, z których kilka zostało nagrodzonych w konkursach literackich. W 2015 r. zadebiutowała prozatorsko książką pt. "Nie zmienił się tylko blond".

Zuzanna winna wieść sielankowe życie – ma czteroletniego synka Marcela, męża i duży dom. Niestety jej ślubny swój każdy wolny czas spędza z kolegami, szukając skarbów wykrywaczem metalu. Bohaterka więc pod wpływem sugestii psycholożki Matyldy Mak, postanawia zawalczyć o to, by Ludwik znowu zaczął ją zauważać. Aby osiągnąć swój cel stosuje wszelkie możliwe metody.

"Takie rzeczy tylko z mężem" to współczesna komedia obyczajowa, doskonale wpisująca się w nurt literatury kobiecej, w której widoczne przerysowanie niektórych wydarzeń zostało zastosowane celowo. To książka napisana w niezwykle lekkim stylu, która swoim komediowym wydźwiękiem, rozbawia, wywołując niekontrolowane wybuchy śmiechu. Perypetie Zuzanny, jej całej rodziny oraz znajomych to zbiór prześmiewczych gagów, których pewne elementy każdy z nas odnajdzie w swojej codzienności.

Jest śmiesznie, czasami nieprawdopodobnie, ale także poważnie. Agata Przybyłek bowiem dzięki pierwszoosobowej narracji głównej bohaterki, przedstawia co dzieje się w głowie zaniedbywanej kobiety. A dzieje się sporo, skoro pokusy czyhają na nią na każdym kroku. Zuzanna to taka dziewczyna z sąsiedztwa, w której losach odnajdzie się większość współczesnych, młodych mężatek. W każde małżeństwo wkrada się bowiem kiedyś rutyna i znudzenie, a walka z nimi do łatwych niestety nie należy.

"Takie rzeczy tylko z mężem" to pierwszy tom tetralogii Agaty Przybyłek, ukazujący oprócz blasków i cieni małżeństwa, życie na prowincji. Na łamach pierwszej części tej serii poznacie wiecznie umierającą mamę Zuzanny, wścibskich sąsiadów, ale także wodzących na pokuszenie mężczyzn. Aż  strach pomyśleć, co czeka na Zuzannę w drugim tomie.

Wszystkie części tej zabawnej komedii obyczajowej znajdziecie w dobrej cenie na stronie księgarni nieprzeczytane.pl/literatura-i-beletrystyka

Z Agatą Przybyłek

22 komentarze:

 1. Na razie nie czytałam jeszcze nic tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To książka dla mnie. Lubię czytać książki z humorem 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię się pośmiać przy zabawnej lekturze więc to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta seria jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię czytać Twoje recenzje, są naprawdę bardzo ciekawe 😊 a książka "Takie rzeczy tylko z mężem" czeka na mojej półce 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. taka pozycja poprawiająca nastrój

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że kiedyś wpadnie w moje łapki!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz awiolu szczęście do dobrych książek. Jeśli ta książka będzie w formie e booka to chętnie się z nią zapoznam, bo ja z papierowymi książkami już w ogóle się nie mieszczę, pozdrawiam :) A tak w ogóle to dziś obchodzę trzydzieste szóste urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam twórczości tej autorki, ale ta książka zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią bym przeczytała :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydaje sie byc fajna, lekka ksiazka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Humor w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej wskazany a z pewnością przydaje się w związkach małżeńskich. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Straszliwie intryguje mnie ta tetralogia i jestem pewna, że będzie wspaniałą odskocznią od lektur trudniejszych tematycznie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam ochotę, życie pewnie to nie tylko szczęście, ale i troski. A życie na wsi ma swój koloryt.

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie bym ją przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja też koniecznie muszę sięgnąć po tę serię, zwłaszcza że lubię taką tematykę w książkach i to musi być bardzo przyjemna lektura. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger