"Negatyw" niebawem w księgarniach
9 maja w księgarniach pojawi się debiut literacki Klaudiusza Szymańczaka pt. „Negatyw” wydany nakładem Wydawnictwa Burda Książki. Warto zainteresować się tą książką bliżej.


Nic nie jest takie, jakie się wydaje.
Rasowy kryminał, który nie da o sobie zapomnieć.

Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.
Łk 8, 17

Na warszawskiej Pradze policja znajduje zwłoki syna amerykańskiego dyplomaty – nagie, wiszące na łańcuchu w kanale ściekowym. Niedługo później w hostelu w Harlemie zostaje zamordowany młody turysta, a narzędziem zbrodni okazuje się… pozytywka. Nikt nie wie, kim jest mężczyzna i czemu przyjechał do Nowego Jorku z torbą pełną gotówki.
Oba śledztwa prowadzi John Slade – agent FBI, który świetnie mówi po polsku, a z powodu szczególnych upodobań zyskał ksywkę Filozof. Jak na rasowego agenta przystało, ma skomplikowane życie osobiste, a do tego doskonale łączy zamiłowanie do sztuki nowoczesnej i jacka danielsa.
Nie jest oczywiście zupełnie kryształowy… Jego tajemnica może odwrócić bieg śledztw i wywrócić wszystko do góry nogami.
Przeszłość w końcu cię dopadnie.

Klaudiusz Szymańczak, rocznik ’78. W przeszłości pruszkowski policjant. Służbę przerwał ze względu na studia politologiczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW, a potem amerykanistyczne. Od 2008 roku właściciel szkoły językowej Speak&Spell i nauczyciel angielskiego. Pracował w branży IT, pisał felietony m.in. dla Wirtualnej Polski. Nieustannie się dokształca: obecnie studiuje filozofię na University of London. Jest miłośnikiem historii i kultury USA, co zaowocowało kilkoma podróżami, m.in. do Teksasu, Illinois, Wisconsin czy Nowego Jorku. Część miejsc, które zwiedził, stało się tłem wydarzeń w jego debiutanckiej powieści pt. „Negatyw”. Od ponad dwudziestu lat jest wielbicielem twórczości Depeche Mode, od niemal dziesięciu – także Johnny’ego Casha. Od zawsze miłośnik sztuki nowoczesnej i rysunków z „New Yorkera”, jak również ciemnego piwa, espresso, sportów siłowych i bulterierów. oraz starych amerykańskich filmów.

Jestem już po lekturze "Negatywu" więc na dniach poznacie moją recenzję tej książki. Jesteście zainteresowani jej przeczytaniem?


14 komentarzy:

 1. Bardzo czekam na Twoją recenzję, bo przyznam, że książka już po samej zapowiedzi brzmi bardzo kusząco. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. To zdecydowanie nie moja tematyka, ale Tobie życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapowida się interesująco. Chętnię ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, tak zainteresowana, czekam na Twoje wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Porządny kryminał zawsze mnie zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mój gatunek, więc sobie odpuszczę :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi ciekawie, pozdrawiam awiolu wieczornie !

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka bardzo mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie klimaty..ciekawa jestem Twojej opinii!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na recenzję, zainteresowała mnie ta książka, mimo iż w ogóle nie czytam kryminałów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger