"Banany i cytrusy, czyli leć do Afryki" w mojej biblioteczce

Afryka zwana Czarnym Lądem funkcjonuje w naszej świadomości, jako mocno egzotyczny kawałek świata, pełen niebezpieczeństw i czyhających pułapek. Cieszę się więc, że takie właśnie książki pokazują nam to, że różnice między mieszkańcami tego kontynentu, a nami, wcale nie są takie duże, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy mieć otwarty umysł, skierowany na drugiego człowieka.

Książkę "Banany i cytrusy, czyli leć o Afryki" przedstawiałam wam całkiem niedawno w swojej recenzji. Jako patron medialny zachęcam was do zainteresowania się tą publikacją, bowiem jak pokazuje w niej Artur Malek - Afryka to miejsce wielu skrajności.
Jeśli chcielibyście przeczytać wspomnienia z podróży autora do Afryki, zajrzyjcie do mnie wieczorem. Mam dla was dwa egzemplarze tej książki.


13 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przekażę mojej koleżance wiadomość o konkursie. To jej klimaty.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja polecam Doris Lessing : "Trawa śpiewa" - bardzo dobra rzecz o Afryce, pozdrawiam awiolu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam już kiedyś tą książkę u Ciebie. Spodobała mi się okładka. Jestem również ciekawa jej treści.
  Lubię takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi całkiem ciekawie! Muszę sobie zapisać ten tytuł, bo nie słyszałam jeszcze o tej pozycji a wiadomo, że od czasu do czasu zdarza mi się sięgać po pozycje podróżnicze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę mieć tę książkę na uwadze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój znajomy lubi takie książki - polecę mu ją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam czytać o tym czarnym lądzie.Kiedyś moim wielkim marzeniem było polecieć do Kenii. Udało mi się je spełnić i od tamtego czasu marzę aby tam wrócić... Póki co jednak zaczytuję się w książkach o tej tematyce i czekam na moment kiedy znów wybiorę się na ten piękny ląd.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger