"Przedsmak zła"– Alex Kava
"Żeby wierzyć w zło, trzeba wierzyć w piekło. I trzeba wierzyć w niebo".
Miałam możliwość zapoznać się przedpremierowo z pierwszymi sześcioma rozdziałami prequela cyklu książek o agentce FBI Maggie O'Dell i już wtedy wiedziałam, że nie czeka na mnie rozczarowanie. Każdy z nas przecież wie, że z prequelami ulubionych serii, bywa różnie. "Przedsmak zła" to Kava w dobrym, starym stylu, z charakterystycznym dla tej pisarki, pazurem.

Alex Kava to amerykańska bestsellerowa autorka thrillerów, która od dziecka marzyła o tym, by pisać książki. Po skończeniu szkoły, założyła własną firmę, a także pracowała jako szefowa PR. W końcu rzuciła pracę i zaczęła zawodowo zajmować się pisaniem. Autorka mieszka obecnie w Omaha z dwoma psami.

Maggie O’Dell, początkująca agenta FBI do tej pory wnikała w umysły morderców z biurka swojego pokoju. Bohaterka po raz pierwszy wyrusza do pracy w terenie, gdzie ma za zadanie stworzyć profil człowieka, przez którego giną kolejne ofiary. Nieoczekiwanie jednak, zabójca zaczyna interesować się agentką i rozpoczyna z nią śmiertelną grę.

Stucky, czyli powieściowy psychopata zabójca to postać, która potrafi wywołać przerażenie oraz obrzydzenie jednocześnie. Alex Kava w stylu dobrze znanym czytelnikom jej książek, przedstawia umysł seryjnego zabójcy, którego wypaczona psychika, niszczy i unicestwia ludzkie życia. Swoiste polowanie na swoje ofiary, zostawianie na miejscu zbrodni części ciał innych osób i to przerażające opanowanie mordercy, potrafią pobudzić wyobraźnię. Autorka w pełnej krasie ukazała mroczną stronę ludzkiej natury, której okrucieństwo budzi strach.

"Przedsmak zła" to prequel "Dotyku zła", czyli książki rozpoczynającej całą serię z Maggie O’Dell w roli głównej. Taka podróż w przeszłość, okazała się dla mnie interesującą wędrówką. I o ile poszczególne tomy tej serii są dość nierówne, o tyle prequel ten to chyba jedna z lepszych części. Jest bowiem napięcie, jest wartka akcja i świetnie wykreowana kreacja psychologiczna mordercy, która za pomocą narracji pierwszoosobowej, jeszcze bardziej wydaje się realna. Czegóż chcieć więcej.

Myślę, że dla fanów tej serii, bardzo ważną płaszczyzną jest życie prywatne agentki O’Dell, na którego tryb wpływa intensywne życie zawodowe. To właśnie dzięki temu znamy podwaliny późniejszych zmian w życiu bohaterki. Poza tym to niezwykła gratka, zobaczyć Maggie O’Dell na początku swojej kariery zawodowej, jej pierwsze śledztwo w terenie, pierwsze prawdziwe niebezpieczeństwo i pierwszy strach.

"Przedsmak zła" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów całej serii. To także dobry thriller psychologiczny, który pozwoli wam poczuć strach, a jak wiadomo przecież, bać się lubimy, dlatego czytamy takie właśnie książki.Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu

Książkę kupicie na www.alex-kava.pl oraz na:


16 komentarzy:

 1. Czytałam "Granice szaleństwa" autorki i dzięki tej książce pokochałam thrillery i kryminały :D Myślę, że sięgnę po "Przedsmak zła" :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja strasznie nie lubię się cofać w historii bohaterów serii. Niemniej chyba na tę książkę się skuszę, bo bardzo mnie ciekawią początki bohaterki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale bardzo chcę to zmienić, bo bardzo wiele dobrego czytałam o jej książkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja ciocia zaraziła mnie miłością do książek Ale Kava :)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 5. Slyszlaam o ksiazkach Ale Kava a ta mnie ciekawi bardzo

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam dopiero trzy część serii, ale już mogę śmiało stwierdzić, że lubię ten cykl, mimo że Kava czasami ma problem z budowaniem napięcia i tajemnicy wokół morderstw. Chętnie przekonam się jak rozpoczynała się kariera głównej bohaterki i skąd ta jej rezerwa w stosunkach z innymi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś dla mnie :). Miałam w ręku dwie książki autorki i z chęcią sięgnę po kolejną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. jeżeli psychologiczny to nic tylko czytać

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam, ale nieco za szybko sama domyśliłam się ważnego fabularnego szczegółu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie by zainteresowała ta powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj ja też się lubię bać, zwłaszcza przy tak wspaniałej zapowiedzi!

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś lubiłam serię z agentką. Fajnie byłoby poznać początek jej historii.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam któryś z kolei tom, średnio mi się podobało.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zrobiłaś mi smaka tym wpisem i chętnie ją przeczytam..

  OdpowiedzUsuń
 15. Po przeczytaniu tego wpisu mam ochote na obejrzenie jakiegoś dobrego horroru...

  OdpowiedzUsuń
 16. Książki autorki jeszcze wciąż przede mną, ale dzięki Twoim recenzjom, coraz bardziej chcę się za nie wziąć. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger