Miejsce do którego warto wracać - wyniki konkursu
Bardzo wzruszyły mnie wasze odpowiedzi dotyczące miejsca, do którego warto wracać. Nagrodzić mogłam jednak tylko dwie osoby. Zapraszam na wyniki konkursu.
Zadanie konkursowe brzmiało:

Opisz swoje miejsce, do którego chętnie wracasz.

Oto dwie zwycięskie odpowiedzi:


LYANNAGL8 lutego 2018 17:19
Moim ulubionym miejscem do którego lubię wracać jest dom mojej babci Kazi:)Jak byłam małą dziewczynką to często jeździłam tam z bratem na wakacje i ferie.Świetnie się tam bawiliśmy z naszymi wujkami starszymi o 2 i 5 lat. Nasza babcia mieszka na wsi więc mieliśmy dużo miejsca do zabaw.Biegaliśmy po ogrodzie i sadzie.Gdy zamykam oczy i wracam do okresu dzieciństwa to czuję jak moja buzia się zaczyna uśmiechać..Nadal u babci pachnie świeżo upieczonym chlebem albo plackiem drożdżowym..moim ulubionym po szarlotce:))Gdy mam gorszy dzień dzwonię do niej i opowiadam jej dlaczego jestem smutna.Ona zawszę umie mnie pocieszyć.Gdy jestem u niej siadam w starym fotelu,ona podaje mi koc i ciepłą herbatę czuję że jestem kochana.

KASIA C19 lutego 2018 08:48
Miejsce do którego zawsze chcę wracać? Polska. Żyje na emigracji, niby niczego nie brakuję a z drugiej strony czujesz że nie masz nic. Żyjesz obok własnego życia w podświadomości odliczajac dni do spotkania z bliskim w Polsce. Brakuję Ci najważniejszego, Rodziny, Świąt, widoku kolejnych zmarszczek u rodziców, nie dzielisz z nimi codziennego smutku i radości. Brakuję mi koloru polskiego nieba, zapachu kasztanów, babiego lata. Ta tęsknota dusi. Tylko powroty do Polski, do domu rodzinnego potrafią rozjaśnić te dni :)

Gratuluję! Czekam trzy dni na wasze adresy do wysyłki książek.

23 komentarze:

 1. Gratuluje, a tym , co napisala Kasia bardzo sie wzruszylam, bo sama tak wlasnie odczuwam...tesknie za Polska, rodzina i przyjaciolmi kazdego dnia, emigracja daje cos , ale tez sporo sie przez nia traci. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeoczylam konkurs. Gratuluję wygranym.

  OdpowiedzUsuń
 3. gratki chetnie bym przeczytala:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzruszające są obie te odpowiedzi. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie odpowiedzi są naprawdę wzruszające! Gratulacje:D
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję, druga odpowiedź jest rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger