Dlaczego lubisz czytać polskie kryminały retro? Wyniki konkursu
Bardzo trudno było wybrać mi tylko dwie odpowiedzi dotyczące przyczyn czytania przez was polskich kryminałów retro. Zapraszam na wyniki konkursu z książką Krzysztofa Koziołka pt. "Imię Pani".
Zadanie konkursowe brzmiało:

Napisz, dlaczego lubisz czytać polskie kryminały retro?

Oto zwycięskie odpowiedzi:

EDYTA CHMURA3 stycznia 2018 07:45
Nie jest łatwo stworzyć niebanalny i wciągający kryminał. Tak wiele już zostało napisane, tyle trupów poddane zostało dokładnej ekspertyzie ;) Sięgnięcie po styl retro, odtwarzanie ducha minionej epoki, poszukiwanie mnóstwa informacji, mających zapewnić wiarygodność opisów...już to zasługuje na pochwałę i mnie przyciąga.
W kryminałach retro jest jakaś taka nonszalancja :) Bohater może nie mieć tak dużych możliwości w odkryciu, jak doszło do zbrodni, jakie mają współcześni śledczy, ale mimo tego z pewnością siebie podąża po uliczkach, pyta w obskurnych barach, wie gdzie skutecznie uderzyć. Rys historyczny dodaje książce zadziorności. Mimochodem rzucone wzmianki o czytanej przez nieznajomego gazecie, podanie jej tytułu albo o trzeszczącym radiu, w którym w kółko leci hit ówczesnej gwiazdy...każdy taki drobiazg przybliża do ducha czasów. Lubię cofać się w czasie, czuć klimat inności, zbierać ciekawostki, wracać do wspomnień lub zasłyszanych historii :)

MONALISAP24 grudnia 2017 16:50
Lubię czytać polskie kryminały retro, ponieważ oprócz zagadki kryminalnej ukazują mentalność i dawne społeczeństwo, zachodzące przemiany. Zwykle są klimatyczne, wzbogacone o sporą dawkę historii.

Gratuluję! Czekam trzy dni na Wasze adresy do wysyłki nagród.

17 komentarzy:

 1. Ale super! Dziękuję bardzo :) Już piszę wiadomość z danymi...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała wiadomość, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. I love more other genres, however, even the police are inviting

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger