"Zawód: Korepetytor. Kompendium wiedzy" - wyniki konkursu

Wraz z serwisem e-korepetycje.net miałam dla was pierwsze takie na rynku kompendium wiedzy na temat profesji korepetytora. Zapraszam na wyniki konkursu.
Zadanie konkursowe brzmiało:

Wymień jedną cechę dobrego korepetytora. Swoją odpowiedź uzasadnij.

Oto zwycięzca:

PostScript8 listopada 2017 20:19
Miałem przez lata paru korepetytorów z języków obcych. Zdecydowanie uważam (to też musiałem odkryć), że nie tylko ja muszę słuchać korepetytora. Bardzo ważną cechą i umiejętnością jest słuchanie innych. Moja najlepsza korepetytorka umiała to doskonale. Ponieważ naprawdę zwracała uwagę na moje sugestie oraz wyciągała wnioski z moich wyników, wiedziała jak indywidualnie podejść do nauczania.
Wiele razy w szkole, czy później w pracy, "blokowałem się" próbując coś szybko powiedzieć w obcym języku. Miałem wyrażenie na końcu języka, lecz nie mogłem wypowiedzieć ani słowa. Wtedy każdy, dosłownie każdy, naturalnie stara się pomóc, podpowiedzieć słowo, zasugerować. Efekt był taki, że faktycznie łapałem to słowo, ale cały szyk zdania się rozsypywał. Zaczynałem dukać, wszystko szło w diabły.
Moja korepetytorka zauważyła "wiem, że ty to wiesz" i dawała mi więcej czasu. Nie naciskała. Miałem się wypowiedzieć, ale nie podpowiadała, nie sugerowała ani kawałka odpowiedzi (chyba, że wyraźnie o to poprosiłem). W efekcie gdy zawieszałem się na chwilę, udawało mi się odnaleźć właściwe wyrażenie. Później te przerwy były coraz krótsze i coraz rzadsze.
Wszystko dlatego, że moja korepetytorka podeszła do nauczania mnie całkowicie indywidualnie i po prostu mnie wysłuchała.

Gratuluję! Czekam trzy dni na twój adres do wysyłki nagrody.

18 komentarzy:

 1. So interesting post daring,love it!
  Wish you nice day!

  New post is on my blog.
  Visit me, Maleficent

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerość wielka siła i rzadkość teraz! Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger