Empik zaprasza na spotkania

Łódzki Empik zaprasza na kolejne, interesujące spotkania w Manufakturze.
Anna Dziewit-Meller
10 października, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Dziesięciolatka na tronie, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg i wiele innych Polek, które zapisały się w historii jako wybitne i niezwykłe postaci. O takich kobietach w swojej nowej książce pt. „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” (wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) pisze Anna Dziewit-Meller. Podczas spotkania z autorką będzie można posłuchać opowieści o dziewczynach, które nie uznają słowa „niemożliwe”.
Poza pisaniem Anna Dziewit-Meller była też liderką kobiecego zespołu rockowego Andy. Prywatnie jest z kolei od dziesięciu lat żoną dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Mellera.Michalina Grzesiak
11 października, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Pochodząca z Łodzi Michalina Grzesiak pierwszy tekst napisała, kiedy będąc w ciąży, po raz setny usłyszała irytujące pytanie: „Jak się czujesz?”. W 90 procentach przypadków odpowiadała na nie w głowie: „srak”. Tak powstał blog o nazwie „Krystyno, nie denerwuj matki”, a obecnie książka o tym samym tytule (wyd. Czwarta Strona). Autorka pisze m.in. o miłości do mężczyzny, który staje się ojcem oraz o irytująco bezwarunkowej miłości do dziecka. Jak sama mówi w wielkim skrócie: gówno wie o wychowywaniu dzieci, a wszystkie jej teksty to jeden wielki, literacki Big Brother. Ze swoimi czytelniczkami (i czytelnikami) spotka się w dniu premiery książki.Katarzyna Tusk
12 października, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

„W tej książce nie znajdziecie przepisu na genialne zdjęcia; taki nie istnieje” – pisze na łamach swojej najnowszej książki pt.” „Make Photography Easier” (wyd. Muza SA) Katarzyna Tusk. Od ponad sześciu lat autorka prowadzi lifestylowy serwis - Makelifeeasier.pl, na którym opisuje otaczający ją świat za pomocą słów i obrazów. Autorka dedykuje swoją książkę nie profesjonalnym fotografom, ale wszystkim osobom, które lubią i chcą robić zdjęcia niezależnie, czy korzystają z profesjonalnej lustrzanki, czy zwykłego telefonu z aparatem. Podpowiada m.in., jak dobrać kadr, oświetlenie, ale i strój, by powstało zdjęcie najbardziej odpowiadające oczekiwaniom. Więcej zdradzi na pewno osobiście podczas spotkania.Kari
14 października, godz. 15:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

I Am Fine”, czyli „Mam się dobrze” (dystrybutor Warner Music Poland) – taki tytuł nosi trzeci studyjny album wokalistki występującej pod pseudonimem Kari (właściwie – Karolina Bis). Został wydany w tym roku. Artystka zaprezentuje na żywo utwory z niego w łódzkim klubie Wytwórnia. Wcześniej spotka się z fanami w naszym salonie. Kari to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Od końca 2013 r. mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii. Przed wydaniem najnowszego krążka była porównywa do takich wokalistek jak m.in. Lykke Li. Teraz stylem bliżej jej m.in. do Björk.Chciałabym was także zainteresować dość niecodziennym spotkaniem w Warszawie.

 Premiera „Ballady o pewnej panience”


10 października, godz. 19:30
Teatr Powszechny
ul. Zamoyskiego 20, Warszawa

Dokładnie rok po premierze „Króla”, na deskach Teatru Powszechnego Szczepan Twardoch zaprezentuje swoje kolejne literackie dzieło. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich pisarzy spotka się z czytelnikami już 10 października. Kurator tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof opowie publiczności o swojej najnowszej książce „Ballada o pewnej panience” (Wydawnictwo Literackie), która na księgarnianych półkach pojawi się dzień później.

Tytułowa ballada to pierwsze opowiadanie, które otwiera cykl 11 krótkich form literackich pisanych przez Twardocha w okresie, kiedy powstawały jego najlepsze powieści. Autor przenosi czytelników na granicę prawdziwego świata i alternatywnej rzeczywistości, zabiera ich w literacką podróż, którą odbędą wraz z bohaterami od Śląska po Warszawę. Wszystkie opowiadania okraszone są czarnym humorem a ich językowe bogactwo – czyli znak rozpoznawczy twórczości Twardocha – sprawi, że odbiorcy niejednokrotnie dadzą się ponieść magii słowa i przewrotnie skrojonej fabule.

Premiera „Ballady o pewnej panience” w Teatrze Powszechnym będzie okazją do spotkania ze specjalnymi gośćmi, których obecność zwiastuje mnóstwo humorystycznych niespodzianek. Nad oprawą komediową wieczoru czuwać będą m.in.: współtwórca teatru improwizowanego „Klancyk” Michał Sufin, poeta i prozaik Grzegorz Uzdański oraz aktor komediowy Bartosz Młynarski.

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta, dwukrotny finalista Nagrody Literackiej „Nike”. Zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań „Obłęd rotmistrza von Egern”. W 2017 roku był kuratorem organizowanego przez Empik Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof.

 Wybieracie się na jakieś spotkanie autorskie w najbliższym czasie?

10 komentarzy:

 1. Aktualnie niestety nie mam na to czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajne! Jednak odemnie trochę daleko do Łodzi, więc...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej autorki, ale poczekam na Twoją relacje, bo na pewno taka będzie, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie, ale widzę, że w Łodzi będzie bardzo różnorodnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger