Empik zaprasza na spotkania

Łódzki Empik zaprasza na kolejne, interesujące spotkania w Manufakturze.
Anna Dziewit-Meller
10 października, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Dziesięciolatka na tronie, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg i wiele innych Polek, które zapisały się w historii jako wybitne i niezwykłe postaci. O takich kobietach w swojej nowej książce pt. „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” (wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) pisze Anna Dziewit-Meller. Podczas spotkania z autorką będzie można posłuchać opowieści o dziewczynach, które nie uznają słowa „niemożliwe”.
Poza pisaniem Anna Dziewit-Meller była też liderką kobiecego zespołu rockowego Andy. Prywatnie jest z kolei od dziesięciu lat żoną dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Mellera.Michalina Grzesiak
11 października, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Pochodząca z Łodzi Michalina Grzesiak pierwszy tekst napisała, kiedy będąc w ciąży, po raz setny usłyszała irytujące pytanie: „Jak się czujesz?”. W 90 procentach przypadków odpowiadała na nie w głowie: „srak”. Tak powstał blog o nazwie „Krystyno, nie denerwuj matki”, a obecnie książka o tym samym tytule (wyd. Czwarta Strona). Autorka pisze m.in. o miłości do mężczyzny, który staje się ojcem oraz o irytująco bezwarunkowej miłości do dziecka. Jak sama mówi w wielkim skrócie: gówno wie o wychowywaniu dzieci, a wszystkie jej teksty to jeden wielki, literacki Big Brother. Ze swoimi czytelniczkami (i czytelnikami) spotka się w dniu premiery książki.Katarzyna Tusk
12 października, godz. 18:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

„W tej książce nie znajdziecie przepisu na genialne zdjęcia; taki nie istnieje” – pisze na łamach swojej najnowszej książki pt.” „Make Photography Easier” (wyd. Muza SA) Katarzyna Tusk. Od ponad sześciu lat autorka prowadzi lifestylowy serwis - Makelifeeasier.pl, na którym opisuje otaczający ją świat za pomocą słów i obrazów. Autorka dedykuje swoją książkę nie profesjonalnym fotografom, ale wszystkim osobom, które lubią i chcą robić zdjęcia niezależnie, czy korzystają z profesjonalnej lustrzanki, czy zwykłego telefonu z aparatem. Podpowiada m.in., jak dobrać kadr, oświetlenie, ale i strój, by powstało zdjęcie najbardziej odpowiadające oczekiwaniom. Więcej zdradzi na pewno osobiście podczas spotkania.Kari
14 października, godz. 15:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

I Am Fine”, czyli „Mam się dobrze” (dystrybutor Warner Music Poland) – taki tytuł nosi trzeci studyjny album wokalistki występującej pod pseudonimem Kari (właściwie – Karolina Bis). Został wydany w tym roku. Artystka zaprezentuje na żywo utwory z niego w łódzkim klubie Wytwórnia. Wcześniej spotka się z fanami w naszym salonie. Kari to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Od końca 2013 r. mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii. Przed wydaniem najnowszego krążka była porównywa do takich wokalistek jak m.in. Lykke Li. Teraz stylem bliżej jej m.in. do Björk.Chciałabym was także zainteresować dość niecodziennym spotkaniem w Warszawie.

 Premiera „Ballady o pewnej panience”


10 października, godz. 19:30
Teatr Powszechny
ul. Zamoyskiego 20, Warszawa

Dokładnie rok po premierze „Króla”, na deskach Teatru Powszechnego Szczepan Twardoch zaprezentuje swoje kolejne literackie dzieło. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich pisarzy spotka się z czytelnikami już 10 października. Kurator tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof opowie publiczności o swojej najnowszej książce „Ballada o pewnej panience” (Wydawnictwo Literackie), która na księgarnianych półkach pojawi się dzień później.

Tytułowa ballada to pierwsze opowiadanie, które otwiera cykl 11 krótkich form literackich pisanych przez Twardocha w okresie, kiedy powstawały jego najlepsze powieści. Autor przenosi czytelników na granicę prawdziwego świata i alternatywnej rzeczywistości, zabiera ich w literacką podróż, którą odbędą wraz z bohaterami od Śląska po Warszawę. Wszystkie opowiadania okraszone są czarnym humorem a ich językowe bogactwo – czyli znak rozpoznawczy twórczości Twardocha – sprawi, że odbiorcy niejednokrotnie dadzą się ponieść magii słowa i przewrotnie skrojonej fabule.

Premiera „Ballady o pewnej panience” w Teatrze Powszechnym będzie okazją do spotkania ze specjalnymi gośćmi, których obecność zwiastuje mnóstwo humorystycznych niespodzianek. Nad oprawą komediową wieczoru czuwać będą m.in.: współtwórca teatru improwizowanego „Klancyk” Michał Sufin, poeta i prozaik Grzegorz Uzdański oraz aktor komediowy Bartosz Młynarski.

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta, dwukrotny finalista Nagrody Literackiej „Nike”. Zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań „Obłęd rotmistrza von Egern”. W 2017 roku był kuratorem organizowanego przez Empik Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof.

 Wybieracie się na jakieś spotkanie autorskie w najbliższym czasie?

10 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger