Nowości w wydawnictwie Zysk i S-ka
W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości wydawnicze. Może jakiś tytuł was zainteresuje.
 Lavie Tidhar
Stacja Centralna

Tytuł oryginału: Central Station
Przekład: Michał Jakuszewski
Stron: 320
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: twarda
Gatunek: science fiction
ISBN: 978-83-8116-099-5
EAN: 9788381160995
E-book: tak
Cena detaliczna: 45 zł

Jeśli chcecie wiedzieć, jak będzie wyglądała fantastyka naukowa w  następnym dziesięcioleciu, przeczytajcie tę książkę - Gardner Dozois.

U podstawy Stacji Centralnej w Tel Awiwie zamieszkało ćwierć miliona ludzi. Rozmaite kultury zderzają się ze sobą w  realu i  w wirtualu. Ludzi, maszyny i  Innych łączy ze sobą łączy ze sobą strumień cyfrowej świadomości. Życie może być tanie, ale dane są tańsze… Gdy Boris Chong z oporami wraca do Tel Awiwu z Marsa, zastaje tam całkowity chaos. Jego była kochanka wychowuje dziwnie znajome dziecko, które potrafi jednym dotknięciem palca podłączyć się do strumienia danych umysłu. Jego ojciec dał początek wielopokoleniowej zarazie umysłowej  Jego podróżująca po kosmosie kuzynka zakochała się w  robotniku, żołnierzucyborgu. Jego ojciec jest śmiertelnie chory na przeciążenie pamięci. A nieobliczalna kobieta będąca wampirem danych podążyła za Borisem do domu. Nad tym wszystkim góruje Stacja Centralna, stanowiąca połączenie między nieustannie się zmieniającym Tel Awiwem, ogromnym światem wirtualnym oraz koloniami kosmicznymi, do których przenieśli się ludzie uciekający przed nędzą i wojną. A wszystko to łączą ze sobą Inni, obce jestestwa, których nieustannie się zmieniający strumień świadomości stanął na progu fundamentalnej zmiany.
„Piękny, olśniewający gobelin złożony z licznych, połączonych ze sobą obrazów. W całej fantastyce nigdy nie zetknąłem się z niczym podobnym. Tidhar to jeden z najwspanialszych talentów, jakie pojawiły się w ostatnich latach”
Alastair Reynolds, autor Przestrzeni objawienia
„Gdyby Nalo Hopkinson i William Gibson wywołali ducha Raya Bradbury’ego, może udałoby im się razem stworzyć coś równie pięknego, zmysłowego i pełnego życiowej prawdy jak Stacja Centralna”.
Peter Watts, autor Ślepowidzenia i Echopraksji

Blake Crouch
Mroczna materia OPR. MK.

Tytuł oryginału: Dark Matter
Przekład: Paweł Wieczorek
Stron: 344
Format: 135x205 mm
Wydanie: I
Seria: -
Oprawa: miękka
Gatunek: sensacja\science fiction
ISBN: 978-83-8116-100-8
EAN: 9788381161008
E-book: tak
Cena detaliczna: 29,90 zł
„Jesteś w życiu szczęśliwy?”
To ostatnie słowa, które słyszy Jason Dessen, zanim zamaskowany porywacz pozbawia go przytomności. Gdy się budzi, jest przywiązany do noszy i  otaczają go ludzie w  kombinezonach ochraniających przed działaniem substancji niebezpiecznych. W świecie, w którym się obudził, życie Jasona jest całkiem inne niż to, które prowadził. Jego żona nie jest jego żoną. Jego syn nigdy nie przyszedł na świat. A on sam nie jest tuzinkowym profesorem fizyki na uniwersytecie, lecz fetowanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego. Coś niemożliwego. Czy ten świat jest snem, czy snem był świat poprzedni? Mroczna materia to perfekcyjnie skonstruowany, niezwykle inteligentny thriller o miłości i granicach, jakie jest w stanie przekroczyć człowiek, by prowadzić wymarzone życie. To opowieść tchnąca wielkim rozmachem i nasycona niesamowitością w wykraczający poza rozumowe poznanie sposób, a równocześnie pełna kameralnej intymności i dogłębnie ludzka.
„Uzależniająca! Połknęłam Mroczną materię na jedno posiedzenie i odkładałam tę książkę zachwycona i w głębokim podziwie dla przebytej podróży. Jest szybka, inteligentna i  zależnia – była też najbardziej kreatywną oraz powodującą niezwykły zawrót głowy rzeczą, jaką czytałam od wieków. Naprawdę warty uwagi thriller”.                                                                                Tess Gerritsen, autorka bestsellera Umrzeć po raz drugi


 Żelazny Jan
Robert Bly

Format: 135 x 205 mm
Stron: 388
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jacek Tittenbrun
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-117-6
EAN: 9788381161176
VAT: 5%
Premiera: 21.08.2017
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

Porywająca podróż przez mitologię, literaturę i psychologię w poszukiwaniu istoty męskości. Fascynująca opowieść o istocie męskości i  męskiej inicjacji, ale także o problemach i  wyzwaniach w  życiu współczesnego mężczyzny. Jest nowoczesną, a  zarazem bardzo starą wizją tego, co nazywamy męskością. Potwierdza siłę mitów i tradycji w przypominaniu i utrwalaniu odwiecznych prawd. Robert Bly jest poetą, gawędziarzem, tłumaczem i  wykładowcą. Za swoje poezje uzyskał wiele nagród, m.in. National Book Award oraz Robert Frost Medal w USA. Po premierze Żelazny Jan przez wiele miesięcy zajmował pozycję nr 1 na prestiżowych listach najpoczytniejszych nowości.
MĘSKI ODPOWIEDNIK BIEGNĄCEJ Z WILKAMI


Restauracja na końcu wszechświata. Życie,
wszechświat i cała reszta
Douglas Adams

Format: 140 x 205 mm
Stron: 706
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-116-9
EAN: 9788381161169
VAT: 5%
Premiera: 28.08.2017
Sugerowana cena det.: 55,00 zł


KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI, KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM.

Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta, specjalistę od badań terenowych nowego wydania encyklopedii Autostopem przez Galaktykę, który ostatnie piętnaście lat spędził na Ziemi, udając bezrobotnego aktora. Dynamiczna para zaczyna wspólną podróż w przestrzeni kosmicznej, wspomagana przez liczne cytaty z Autostopem („Ręcznik jest chyba najprzydatniejszą rzeczą, jaką może mieć przy sobie międzygwiezdny autostopowicz”) oraz masę innych podróżników: Zaphoda Beeblebroxa – dwugłowego i trzyrękiego byłego hipisa i ostatnią osobę, która powinna zostać prezydentem Galaktyki; Trillian, dziewczynę Zaphoda; Marvina, paranoidalnego, błyskotliwego i chronicznie depresyjnego robota; Veeta Voojagiga, byłego studenta, którego obsesyjnie dręczyło, co stało się z wszystkimi długopisami, które kupował w ostatnich latach.  Kiedy zostaną rozwiązane wszystkie problemy dotyczące przestrzeni, czasu, materii oraz istoty życia, pozostanie pytanie: ,,Gdzie jest najlepsza kuchnia?" Restauracja na końcu wszechświata oferuje niepowtarzalne wrażenia gastronomiczne, zwłaszcza że nie ma co martwić się o dzień jutrzejszy…

Latanie to sztuka, a raczej sztuczka tak twierdzi przewodnik Autostopem przez Galaktykę. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią. Z lotu ptaka wiele problemów i niebezpieczeństw wygląda całkiem inaczej zwłaszcza życie, wszechświat i cała reszta…

„Nigdy nie czytaliście śmieszniejszego science fiction: Douglas Adams jest mistrzem inteligentnej satyry, ostrego jak drut kolczasty dowcipu i komediowego dialogu”.
„The Boston Globe”Hilda
Nicola Griffith

Format: 150 x 230 mm
Stron: 620
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-118-3
EAN: 9788381161183
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

Olśniewająca powieść historyczna o dochodzeniu do władzy jednej z najpotężniejszych kobiet średniowiecza W VII wieku w Brytanii drobne królestwa łączą się często i gwałtownie. Pojawia się nowa religia – chrześcijaństwo, starzy pogańscy bogowie walczą o przetrwanie. Hilda jest najmłodszą bratanicą króla; ma błyskotliwy umysł i  naturalny, szlachetny autorytet. W przyszłości stanie się fascynującą kobietą i  jedną z głównych postaci średniowiecza: świętą Hildą z Whitby. Teraz jednak ma tylko przemożną ciekawość bystrego dziecka, nieugiętą wolę i  sposób postrzegania świata – badania przyrody, dopasowywania skutków do przyczyn, uważnego obserwowania otoczenia i  przewidywania następnych wydarzeń – który otaczającym ją ludziom może się wydawać niesamowity, a nawet nadnaturalny. Jej wuj, Edwin z Northumbrii, spiskuje, by zostać zwierzchnim królem Anglów i  bezwzględnie wykorzystuje wszystkie narzędzia, jakie ma do dyspozycji: pokrewieństwo, przekupstwo, religię. Hilda zyskuje dla siebie pozycję u jego boku jako jasnowidząca króla. Jest niezastąpiona  – chyba że kiedyś wprowadzi go w błąd. Stawką jest śmierć i  życie: Hildy, jej rodziny, osób drogich jej sercu oraz coraz większej liczby ludzi zabiegających o ochronę tej niezwykłej dzieweczki, która potrafi odczytywać świat i przepowiadać przyszłość. Hilda to młoda kobieta znajdująca się w  samym centrum przemocy, subtelności i  mistycyzmu wczesnego średniowiecza, błyskotliwie i dokładnie przywołanego w klarownej prozie Nicoli Griffith. Opierając się na skąpych przekazach historycznych, Griffith w pasjonujący sposób ożywiła piękny, brutalny świat.
„Można by opisać Hildę jako "Grę o tron" bez smoków, ale ona jest o wiele poważniejsza, o wiele bogatsza. To wspaniały, pełen namiętności spacer przez całkowicie rzeczywisty krajobraz; Hilda prowadzi nas w ciemne wieki i sprawia, że stają się jasne, pełne napięcia i głęboko poruszające”.                 
Manda Scott, autorka Kryształowej czaszki

Bóg rzeczy małych
Arundhati Roy

Format: 140 x 205 mm
Stron: 360
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-119-0
EAN: 9788381161190
Sugerowana cena det.: 45,00 zł


"Klasyczna historia o miłości na przekór podziałom społecznym Odznaczająca się kunsztowną narracją, głęboko poruszająca historia o miłości i śmierci, szaleństwie i nadziei, radości i utraconym dzieciństwie to prawdziwe arcydzieło liryzmu. Jest to książka niezwykła, dociera bowiem do najgłębszych pokładów psychiki i odkrywa najbardziej intymne przeżycia. Arundhati Roy w Bogu Rzeczy Małych wykazała niezwykłą odwagę w pokonywaniu obyczajowych i społecznych tabu, w demaskowaniu świata pozornych wartości. „Bóg rzeczy małych to prawdziwe arcydzieło, książka pod każdym względem wyjątkowa i nie ma wątpliwości, że potomność umieści ją w czołówce najwybitniejszych powieści”.                                                                                                                   "Harpers & Queen”
„Wspaniała powieść Arundhati Roy opowiada głównie o okaleczonych uczuciach. Mówi o eksplodującej, intensywnej miłości w najbardziej podstawowych relacjach – pomiędzy matką i synem, mężczyzną i kobietą, bratem i siostrą. O miłości, w której od początku tkwiły ziarna szaleństwa, złudzenia, ucieczki, rozpaczy i okrutnej śmierci. Jak mówi Rahel, narratorka powieści: „Równie dobrze można by dowodzić, że naprawdę zaczęło się to tysiące lat temu... Że tak naprawdę zaczęło się to w dniach, kiedy ustanowiono Prawa Miłości. Prawa, które ustalają, kogo należy kochać. I jak bardzo”.                                                                                                                                 „Outlook”

Jutro będziemy szczęśliwi
Anna Dąbrowska

Format: 140 x 205 mm
Stron: 304
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-121-3
EAN: 9788381161213
Sugerowana cena det.: 36,90 zł
Życie pisze własne scenariusze.
Trzy lata – już tyle czasu Zuza próbuje poskładać swoje życie od nowa, ale w tej skomplikowanej układance wciąż brakuje najważniejszego elementu – jej wielkiej miłości. Adam zniknął bez słowa pożegnania, zostawiając ją samą, ze złamanym sercem. Kiedy Zuza postanawia zmienić swoje życie, zjawia się Adam…
„Jutro będziemy szczęśliwi to magiczna opowieść, która otuli czytelnika ciepłem buchającego w  kominku ognia, zapachem cynamonu, goździków, imbiru i… miłości. Miłości, która pokona wszelkie przeciwności i przywróci wiarę w siłę marzeń. Anna Dąbrowska w swojej najnowszej książce udowadnia bowiem, że nawet te najbardziej szalone i  odległe doczekają się spełnienia, jeżeli tylko naprawdę będziemy tego chcieć i  znajdziemy odwagę, by wyjść szczęściu naprzeciw”. Sara Glanc, koszzksiazkami.pl

Wpływ księżyca 2018
Witold Czuksanow

Format: 145 x 205 mm
Stron: 160
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-113-8
EAN: 9788381161138
Sugerowana cena det.: 19,90 zł

"Czy w  ogrodach amatorów, takich jak my, którzy spędzają w  nich jedynie wolne chwile, znajdzie się coś, czym można by było zadziwić nie tylko najbliższą okolicę, ale i  cały kraj, a  nawet świat? W tym akurat hobby niekoniecznie chodzi o to, by do ogródka zwaliło się nagle kilka milionów gapiów. Ale fakt, że nasze rośliny i  aranżacje mogą ciągle nas zadziwiać, jest dowodem na to, że nasze hobby to coś wspaniałego i  wyjątkowego. I naprawdę warto dzielić się ogródkiem. Jeśli nawet nie ze światem, to na pewno z najbliższą okolicą. „Wpływ Księżyca 2018” służy w tym pomocą, prezentuje bowiem nowe odmiany roślin dobrze znanych z ogrodów, tarasów i balkonów oraz nowości kwiatowe, warzywne, ziołowe i owocowe. Pojawią się, jak sądzę, nowe trendy i sposoby pielęgnacji (w tym ekosposoby) oraz samodzielnego układania aranżacji. Do ogrodniczych newsów dorzucam garść przepisów kulinarnych. W końcu ogród ma dostarczać także owoców, warzyw i  ziół, które trzeba jakoś zagospodarować. Czas więc zakasać rękawy, sięgnąć po wskazówki z kalendarza księżycowego i  liczyć na odpowiednią pogodę."
Witold Czuksanow

Skusicie się na jakąś książkę?

32 komentarze:

 1. Póki co mam co czytać i nie mam potrzeby kupowania nowych książek, tym bardziej, że na pierwszy rzut oka nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zainteresowała Mroczna materia☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowała mnie książka "Jutro będziemy szczęśliwi" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mroczna materia mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedynie książka Anny Dąbrowskiej wzbudziła moje większe zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat z tego wydawnictwa na nic się nie skuszę, ale tak poza tym czekam na premierę nowej książki Sparksa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej zaintrygowała mnie "Hilda", dodaję ją do listy książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja próbuję się zmierzyć z książką "Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z całej listy tylko Jutro Będziemy Szczęśliwi zwróciło moją uwagę.

  Pozdrawiam.
  Kasia
  http://misskatherinesblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jutro będziemy szczęśliwi chciałabym przeczytać najmocniej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Znowu prawie ze wszystkim muszę się zapoznać :P aktualnie używam głównie ebooka to mogę gromadzić wiele książek :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Jutro będziemy szcześliwi, już leży i czeka na mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na 100% sięgnę po "Mroczną Materię"! Co do reszty, to jeszcze sie zobaczy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie "Mroczna materia" i "Bóg rzeczy małych". Ciekawie prezentuje się również "Hilda" - oj ta jesień, za dużo pysznych książek...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja chyba wybrałabym "Jutro będziemy szczęśliwi" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Polecam powieść Ani Dąbrowskiej. Jest przecudowna!

  OdpowiedzUsuń
 17. Same ciekawe nowości! Żelazny Jan zaciekawił mnie zarówno okładką, jak i opisem!

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak uporam się z moim stosikiem, to pewnie coś u Ciebie podpatrzę. :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Hilda i Mroczna materia przykuły moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Stacja Centralna, Mroczna materia i Hilda wyglądają zachęcająco :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Tytuły mnie zainteresowały. Mam nadzieje, że będą również ciekawe.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 22. Jutro będziemy szczęśliwi! <3 <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 23. Chyba nic mnie jakoś mocno nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ale skrzywdzili Mroczną materię. ;/ Wydanie w twardej oprawie ma tak genialną, przyciągającą wzrok okładkę, a ta niestety mnie zniechęca. ;/ Dobrze, że udało mi się zakupić książkę w poprzednim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 25. Na szczęście nic szczególnie nie zwróciło na siebie mojej uwagi. Portfel będzie wdzięczny :)

  OdpowiedzUsuń
 26. I znowu nic nie przykuło mojej uwagi :/

  OdpowiedzUsuń
 27. "Jutro będziemy szczęśliwi" to tytuł, na który zwróciłam uwagę :-)

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak patrzę po blogach, to z wrześniowych premier mnie raczej nic naprawdę nie kusi. Ale lista tych niepremierowych, co chcę, jest tak długa, że i tak wystarczy ;).

  OdpowiedzUsuń
 29. Jest parę ciekawych pozycji, ale jeśli chodzi o okładki, to bez wątpienia "Jutro będziemy szczęśliwi" bije wszystkie pozostałe na głowę :-p

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger