Książka z sercem w tytule, czyli konkurs!
Przygotowałam dla was bardzo ciekawy i jednocześnie prosty konkurs, w którym możecie wygrać powieść Katarzyny Archimowicz pt. "Nadwiślańskie serca". Zapraszam.

Zasady konkursu: 

·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 1 września 2017 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:

Poleć mi książkę w której tytule znajdę słowo "serce" (może być odmienione przez przypadki).

·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
·     Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
·    Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dziesięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 

Do dzieła!

33 komentarze:

 1. Serdecznie polecam Ci książkę autorstwa Elżbiety Rodzeń pt. "Dziewczyna o kruchym sercu". To wspaniała, wzruszająca powieść o chorej dziewczynie - Uli i chłopaku - Janku, który musi wypełnić powierzoną mu wobec Uli misję. To dość nietypowa historia, bo i misja Janka jest nietypowa - jego zadaniem jest odprowadzić dziewczynę na drugi świat. A to będzie bardzo trudne, zwłaszcza, że między tą dwójką rodzi się uczucie... Ta książka wyciska łzy i pozostawia z książkowym kacem. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Droga Wioleto!
  Ogromnie chciałabym Ci polecić książkę "Atramentowe serce" (I tom niezwykłej trylogii autorstwa niemieckiej pisarki Corneli Funke). Dlaczego akurat ta pozycja? Myślę, że będzie to idealna powieść dla czytelnika, który wciąż poszukuje wrażeń, który pragnie przeżyć kolejną niesamowitą przygodę. Powieść opowiada historię kilkunastoletniej dziewczynki Meggie oraz jej ojca, Mortimera, który od wielu lat zajmuje się introligatorstwem. Mężczyzna posiada cudowną moc - potrafi ożywić swoim głosem bohaterów książek. Kiedy pewnego razu w domu Meggie zjawia się tajemnicza postać, jej życie całkowicie się odmienia... Po tę książę sięgnęłam zupełnie przypadko i nie żałuję! Była to jedna z lepszych powieści, jakie miałam przyjemność przeczytać. W sposób barwny opisany świat doskonale oddziałuje na naszą wyobraźnię. Szczerze polecam!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym Ci gorąco polecić książkę pt" Drugie bicie serca" Tamsyn Murray. Cóż napisać żeby za bardzo nie zdradzić fabuły? Jest to książka o miłości, ale nie tylko między kobietą a mężczyzną ale również między rodzeństwem . O stracie i radzeniu sobie z bólem, I trudnych wyborach, wspaniałej przyjaźni. Zaintrygowana? Mam nadzieję ❤. Jonny już od kilku lat czeka na serce, Niamh traci brata. Co połączy tych dwoje ludzi? Czy pomogą sobie nawzajem? Gorąco polecam, chusteczki będą potrzebne😇

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojejku! To chyba "Pudełko w kształcie serca" - książka, którą pochłonęłam od deski do deski w jeden dzień. Trzymająca w napięciu, niebanalna i napisana niezwykle lekko. Dla ludzi o mocnych nerwach i tych, którzy nie boją się mocnych wrażeń!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym polecić książkę "Tu, gdzie jest serce" autorstwa Billie Letts.
  Powieść opowiada historię siedemnastoletniej dziewczyny, która będąc w siódmym miesiącu ciąży zostaje zostawiona na pastwę losu przez swojego chłopaka. A przecież mieli rozpocząć nowe, wspólne życie. Siedemnastolatka jest pozostawiona zupełnie sama sobie i nie wie co dalej począć. Lecz z pomocą przychodzą jej mieszkańcy miasteczka.
  Książka ta przywraca wiarę w drugiego człowieka i pokazuje, że są jeszcze ludzie którzy potrafią pomóc bezinteresownie drugiemu człowiekowi, który jest w potrzebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najpiękniejsza baśń to "atramentowe serce". Co prawda jest napisana dla dzieci, ale każdy dorosły chętnie będzie wracał do tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam ''Serce w kawałkach'' - Lange Kathrin. To niepokojąca powieść, która w fascynująco mroczny sposób pokazuje, jak cienka może być granica między rozsądkiem a szaleństwem, miłością a nienawiścią. Emocje gwarantowane!

  OdpowiedzUsuń
 9. hmm nie pamiętam abym coś czytała zawierającego w tytule serce ;P

  OdpowiedzUsuń
 10. "Serce na temblaku" Katarzyny Grocholi!
  Polecam całą serie, ale miało być z sercem w tytule :D
  Uwielbiam cykl o mojej imienniczce, można się pośmiać i popłakać. Książki które posiadam, przeszły już przez tyle rąk, że się niedługo chyba rozpadną. Jest to książka, która nie jest tylko ozdobą półki, ale można po nią sięgać i nigdy się nie nudzi.
  Pozdrawiam
  Judyta

  OdpowiedzUsuń
 11. Polecam Ci książkę ,,Bracia Lwie Serce" Astrid Lindgren. Czytałam ją już kilkukrotnie i za każdym razie podoba mi się jeszcze bardziej niż poprzednio.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Moje serce i inne czarne dziury" J. Warga - może to taki emocjonalny roller coaster, momentami melancholijny, czasami wesoły, wyciskający łzy i pocieszający, ale mimo samobójczych zamiarów bohaterów jak dla mnie ta książka to afirmacja życia. O nastolatkach z poważnymi a nie trywialnymi problemami, o depresji w bardzo dojrzałym ujęciu i miłości, której każdy z nas pragnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. " Serce z bibuły"- serdecznie i z całego SERCA polecam Ci tę książkę. Przeczytałam jednym tchem i na długo pozostała ona w mojej pamięci :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Polecam:
  "SERCE ZE SZKŁA" EMMA SCOTT
  Dlaczego?
  Dostałam ją w prezencie w piątek i już przeczytałam. Zdażyłam sie pośmiac i popłakać. Takiej huśtawki emocjonalej już daaawno zadna książka mi nie zafundowała....

  Pozdrawiam Agnieszka E. Rowka

  OdpowiedzUsuń
 15. "serce nie słucha" babska powieść obyczajowa, taka na plażę,na działkę a za chwilę na jesienną pluchę pod kocem, lekko o sprawach nielekkich :) jest tu rozwód, są problemy w pracy, ale też przyjaźń i nadzieja na nową miłość za rogiem (poleca mamaCeliny)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chciałabym Ci polecić książkę "Kolor jej serca" Barbary Mutch. Dlaczego? Jest to piękna historia przyjaźni dwóch kobiet w trudnych czasach apartheidu w RPA. Biała kobieta, pani domu, zaprzyjaźnia się z Adą, córką służącej, która po śmierci matki przejęła jej obowiązki, a tym, co ich łączy jest miłość do muzyki. Polecam Ci ją dlatego, że losy dziewczyny są naszpikowane emocjami, a sama Ada jest idealistką mimo tego, co ją spotkało w życiu ze strony białych. Pomimo tego, że od jej lektury minęło ok. 3 lat, nadal uważam, że jest to jedna z najlepszych powieści poruszających ten trudny temat.

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja chciałabym Ci gorąco polecić książkę:"Serce" Edmunda de Amicis. Może to już zdaniem niektórych niemodna i zbyt patetyczna pozycja dziecięcej literatury ale do dziś zachwyca swoja szczerością i dziecięcą naiwnością i oczywiście może być także czytana przez dorosłego czytelnika."Serce" to pamiętnik małego chłopca, który dla rodzica może stanowić swego rodzaju poradnik, mówiący jak wychować własne dziecko na dobrego i wartościowego człowieka. Książka opowiada o przeżyciach małego włocha, o jego kolegach, przyjaźni, szkole i rodzinie. W czasach upadku moralnego i negatywnego wpływu mediów na młody i niedojrzały umysł dziecięcy noże być krokiem do odnowy, odbudowy tradycji i poszukiwania pięknych przykładów i wartości, które obecnie zanikają niestety i wypierane są przez inny model życia oparty na rozwoju i pochwale osiągnięć cywilizacji.Przyjemnej lektury! :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Sercem byliśmy wielcy. Niezwykła historia żydowskiej rodziny karłów ocalałej z holocaustu"
  Yehuda Koren, Eilat Negev

  Serce w tytule książki powinno przywoływać na myśl uczucia, cieple, serdeczne, bezpieczne. Książka " Sercem byliśmy wielcy" nie jest historią o miłości. Jednak nienawiści też w niej wiele nie uświadczymy- chyba,że sami poczujemy nienawiść podczas lektury. Nienawiść i bunt, bezsilność i żal. I niedowierzanie- bo nie ma nienawiści tam gdzie jest całkowite odczłowieczenie, bestialstwo i nieludzka zbrodnia.Nienawiść wydaję się uczuciem mniejszego kalibru, niewystarczającym. Gdzie "Anioł Śmierci"zbiera swoje żniwa w szaleńczej pogoni za swoim chorym pojęciem sławy mając za " kukiełki" do "pracy i rozrywki" rodzinę żydowskich karłów.
  Książkę polecam Awioli tak samo mocno jak wszystkim innym bez wyjątku- takie historie należy poznać, przerazić się i zapamiętać, by nie pozwolić, aby jeszcze kiedykolwiek ktokolwiek zrobił z drugiego człowieka "kukiełkę do pracy i zabawy".

  Pozdrawiam
  Kalina Faustyna

  OdpowiedzUsuń
 19. Polecam książkę ''Serce to samotny myśliwy'' - Carson McCullers. Jest to opowieść o samotności, cierpieniu. Główny bohater jest głuchoniemy, do którego zwracają się ze swoimi problemami zagubieni w życiu ludzie. Dzięki niemu mają wrażenie, że są w końcu rozumiani, główny bohater jest dla nich pomocą, ale sam tej pomocy od nikogo nie dostaje w zamian. Pokazana w tej książce samotność ma różne oblicza, a sama historia skłania do refleksji. Ukazuje, że czasem warto się zatrzymać, zainteresować drugą osobą, a nie przechodzić obojętnie. Książka wzbudza różne emocje, ale uważam, że warto się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja polecam nowość, książkę napisaną przez Marissę Meyer "Bez serca". Totalnie zakręcona książka! Koktail złożony z kochanej przez wszystkich historii Alicji w Krainie Czarów i nowoczesnej historii miłosnej przybrany strojami z powieści historycznej. Po prostu: cud, miód, orzeszki!
  W roli Alicji występuje miła dziewczyna nad wszystko na świecie lubiąca piec słodkości, Catherina. Nie bardzo się to zgadza z tym co robić powinna młoda, szanowana panienka w wyższych sfer... Na domiar nieszczęść, gdy jej serce zaczyna bić żywiej na widok - uwaga! - błazna królewskiego, król uderza do niej w konkury i chce uczynić ją królową! Niby fajnie, ale król jest trochę jakby... niedojrzały emocjonalnie i zachowuje się jak małe dziecko...
  Catherina jest rozdarta między powinnością, miłością i obowiązkiem. Być może jej los się odwróci, gdyż niesamowite zdarzenia zachodzą podczas herbatki u Szalonego Kapelusznika...

  OdpowiedzUsuń
 21. Postanowiłam pójść na całość i polecić Ci "Najdziksze serca" J.O.Curwooda. W końcu tam, gdzie jest miłość, serca z reguły są dwa. A w tej wspaniałej książce mamy niesamowity kontrast między miejscem akcji, czyli skutym lodem terenem dalekiej północy, a gorącymi uczuciami - nie tylko do ludzi, do zwierząt też! Może dlatego, że w takich warunkach człowiek nie przetrwałby bez ich pomocy...
  emka

  OdpowiedzUsuń
 22. Jaką bym książkę poleciła? Hmmm...czytałam dużo książek a mam zaledwie 20 lat. Ale ostatnio spodobała mi się książka pod tytułem "Słowa sercem szeptane" Izabeli Majewskiej. Polecam. Autorka połączyła dwie istotne rzeczy w tej książce: miłość i oraz cel kształcenia siebie. Ale nie będę opowiadać :) Miałam przecież polecić :) zatem polecą właśnie ją. Naprawdę jest inna. Nie jest to roman. Po prostu jest to obyczajówka <3 Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 23. Polecam cały cykl Lee Monroe "Mroczne serce".Jest cudowny. Nieśmiertelność, miłość, no i tajemnicze sny. Pokochałam tą pisarkę i jej książki

  OdpowiedzUsuń
 24. Jest bardzo dużo fajnych książek. Ja polecam "Moje serce należy do ciebie" Alessio Puleo. Przy czytaniu tej książki aż łzy mi leciały. Książka bardzo smutna ale realna. Opowiadająca o dziewczynie mającej ciężką wadę serca. A w jej życiu pojawiła się miłość...
  Polecam

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 26. Polecam książkę autorstwa Jana Osieckiego – "Religa. Człowiek z sercem w dłoni". Jest to długa rozmowa Zbigniewa Religi z dziennikarzem, o życiu, jego nałogach oraz przede wszystkim o przygotowaniach do przeszczepu serca, zakończonego sukcesem.
  Religa to człowiek który na przekór wszystkiemu, porzucił staż w Stanach, spełnił marzenie i dokonał pierwszego przeszczepu serca. Pomógł stworzyć sztuczne komory tego narządu jak i również pracował nad sztucznym sercem.
  Myślę, że książka jest warta uwagi, ponieważ jest poświęcona wybitnemu lekarzowi, którym był Religa. Pamięć o tym wybitnym "mechaniku ludzkich serc" powinna ciągle nam towarzyszyć oraz przyszłym pokoleniom.

  Lidia F.

  OdpowiedzUsuń
 27. Polecam serdecznie"Serce w listopadzie"LaVyrle Spencer. Przecudowna książka, która zabiera do świata miłości, zapomnienia o dniu dzisiejszym, porywa nas z każdą stroną. Przeczytaj, a nie będziesz żałować. ....

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja polecam "Łopatą do serca" Marty Obuch. Oryginalne połączenie kryminału, romansu i komedii to świetne antidotum na zbliżającą się jesień, zły nastrój, deszcz i brak wielu promieni słońca. W tej książce króluje z przymrużeniem oka materiał wybuchowy w postaci szybkich pościgów, przestępstw, kradzieży diamentów okraszonych zabawnymi dialogami i ciętymi ripostami, a wszystko to w towarzystwie dobrego humoru. Odsłania przed nami pełnych energii pierwszoplanowych bohaterów, ale też drugoplanowi wypadają wyśmienicie i są bardzo żywiołowi. Co chwila wybuchałam śmiechem, nie mogłam oderwać się od lektury, a akcja goniła akcję. Gorąco polecam!

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 29. Polecam "Dziewczynę o kruchym sercu" Elżbiety Rodzeń...piękna i mądra historia, do popłakania, ale z nutką nadziei :) Ciekawość, jak potoczy się ta historia, rozkwita z każdą kolejną stroną. Miłość pojawia się niespodziewanie i dominuje wszystkie działania bohaterów. A Janka tak bardzo polubiłam, że teraz głowię się, jak mojego małego Jasia wychować na takiego fajnego faceta? ;) Kuszący jest także wątek strażników dusz - dla mnie coś zupełnie świeżego i niespotykanego :) Nie wiem, dlaczego przyporządkowano tę książkę do literatury młodzieżowej...ona jest przecież dobra dla każdego!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger