Wyniki konkursu Wygraj "Kruchość porcelany"!

To fascynujące, jak każdy z was interpretował słowa Moniki Sawickiej. Zapraszam na wyniki konkursu z "Kruchością porcelany".
Zadania konkursowe brzmiało:

Odnieś poniższą myśl Moniki Sawickiej do swojej osoby:

"Jeśli musisz coś zrobić, nie zastanawiaj się. Zrób to natychmiast".


Oto trzy, zwycięskie odpowiedzi:

Delfina7 lipca 2017 10:24
Jeszcze jakiś czas temu bałam się nowych wyznań, nowych miejsc, ogólnie bałam się zmian... Nowa szkoła to był dla mnie wielki stres, nowa praca, dokładnie to samo. Wychodziłam z założenia że lepiej siedzieć w domu i się nie wychylać za bardzo... Wówczas ludzie Cię nie oceniają, nie patrzą...
Jednak zmieniłam swoje zdanie i podejście do życia... Uznałam, że jestem w takim wieku, że niebawem mogę się zorientować, że całe życie już za mną, a ja jeszcze nic nie zrobiłam i nie widziałam. Obecnie staram się czerpać z życia jak najwięcej... Rozpoczęłam kolejną szkołę (nie bo tak trzeba), ale dla siebie, bo lubię poznawać nowe dziedziny, mam nowe koleżanki np. ze szkoły i nawet jestem "przewodniczącą", pracuję, ale wciąż biegam na nowe rozmowy o pracę, gdyż chcę lepiej się prezentować i przyzwyczaić do takiej sytuacji. Nie chcę już siedzieć biernie, ale wreszcie chcę coś robić... Nie ważne co to będzie, dlatego stwierdzenie "Jeśli musisz coś zrobić, nie zastanawiaj się. Zrób to natychmiast" pasuje do mnie idealnie. To jest ten czas kiedy chcę i mogę działać na 100%

Martyna Carlli7 lipca 2017 22:37
"Jeśli musisz coś zrobić, nie zastanawiaj się. Zrób to natychmiast".
Moja specyficzna osoba ma to do siebie, że kiedy nie zrobi czegoś natychmiast to nie zrobi tego wcale. Myślę, myślę i myślę... i za dużo myślę! Czym więcej się nad czymś zastanawiam tym więcej mam wątpliwości,czy coś mi się w życiu uda, tym bardziej tracę pewność siebie. Dlatego wolę zwykle iść na żywioł i po prostu nie tworzyć prawdopodobnych scenariuszy (co zwykle robię jak mam zbyt wiele czasu do namysłu). Dlatego moje życie to ciąg spontanicznych decyzji i wydarzeń. Wszystko bowiem lepiej dla mnie się kończy wtedy kiedy nie odwlekam, nie zostawiam na później. Dlatego w mojej głowie zawsze głośno krzyczy mój wewnętrzny motywator "ZRÓB TO TERAZ!NOW!NOW!NOW!"

Mirosława Dudko8 lipca 2017 19:20
Słowo "musisz" nieco mnie zawsze drażni, gdyż narzuca wykonanie czegoś, czy tego chcę czy nie. Ja wolę dokonywać sama wyborów, bez przymusu, jednak wiem, że nie zawsze jest to możliwe. Są czasami takie sprawy do zrobienia, które trzeba wykonać. To często coś, co niekoniecznie może być miłe czy zgodne z moim życzeniem Wtedy - faktycznie dobrze jest zrobić to jak najszybciej i mieć spokój.


Gratuluję! Czekam trzy dni na wasze adresy do wysyłki nagród!

24 komentarze:

 1. O! Zaskoczyłaś mnie :) dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla zwycięzców! :)

  Pozdrawiam
  Kalina Faustyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Tego się nie spodziewałam. Bardzo dziękuję :) Cieszę się niezmiernie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje dla calej trojki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :) Świetne wypowiedzi :)

  Pozdrawiam!
  Karo

  www.czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne odpowiedzi! Gratuluję! ☺

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger