Wygraj książkę "Kwiat, który nie rozkwitnie"!

Wydawnictwo Albatros kusi kolejnymi nowościami wydawniczymi. Tym razem mam dla was książkę Anchee Min pt. "Kwiat, który nie rozkwitnie", która właśnie dzisiaj ma swoją premierę. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

Dramatyczne, wstrząsające i poruszające do głębi wspomnienia chińskiej artystki, która dorastała w czasach Rewolucji Kulturalnej. Opowieść o utracie ojczyzny i niechcianej emigracji do Stanów Zjednoczonych, bez grosza w kieszeni i znajomości języka. Pełna wzlotów i upadków samotna podróż w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o której Anchee Min opowiada w sposób niezwykle przejmujący. Samodzielna nauka języka angielskiego, praca ponad siły, spanie w nieogrzewanych pomieszczeniach, ból związany z gwałtem, życie na skraju nędzy oraz nieudane małżeństwo zakończone rozwodem składają się na gorzką lekcję życia, która wstrząśnie niejednym czytelnikiem. Historia Anchee Min to jednak nie tylko cierpienie. To także opowieść o wytrwałości i wierze w lepsze jutro. Znalezienie miłości, narodziny córki i kariera pisarska to dowód na to, że zawsze warto mieć nadzieję. 

Tym, co wyróżnia tę książkę na tle innych jest niesamowita szczerość autorki.
„Los Alamos Daily Post”
 
Poruszająca… Podnosząca na duchu opowieść o męstwie i odwadze.
„Kirkus Reviews”Zasady konkursu: 

·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 31 maja 2017 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:

Wejdź na stronę zapowiedzi wydawnictwa Albatros:  http://www.wydawnictwoalbatros.com/1,1,6,zapowiedzi,poDacie.html

Napisz, jaką książkę chciałbyś w pierwszej kolejności przeczytać i dlaczego.

·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
·     Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
·    Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu pięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 


Zachęcam do wzięcia udziału!

22 komentarze:

 1. Ja wybieram "Bosonogą królową". Jestem marzycielką, a moje marzenia krążą wokół podróży w czasie. Kocham siedzieć przy oknie z książką i herbatą i wyobrażać sobie, jak by to było, gdybym mogła to wszystko zobaczyć. Najlepiej, jeśli są plastyczne opisy. Ta książka na pewno by mnie zachwyciła.

  OdpowiedzUsuń
 2. W pierwszej kolejności chciałabym przeczytać książkę ''Bez śladu''. Po przeczytaniu opisu tej książki jestem jej ogromnie ciekawa. Fascynująca zagadka, irlandzka klasa społeczna, intryga, która zapewne trzyma w napięciu. Przeczytałam gdzieś, że autorka potrafi w znakomity sposób wyjść poza ramy gatunku i chciałabym się o tym przekonać. Jestem również ciekawa tego, jak potoczyły się losy bohaterów i teraz po przeczytaniu opisu książki jestem pewna, że się tego dowiem. Koniecznie muszę to przeczytać i sięgnąć po książki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie dobrze pachnie "Zdrada" S.J. Parris. Jeżeli, jak w opisie, ma ona klimat "Imienia róży" Umberto Eco, to innej rekomendacji mi nie potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za kilka dni będzie miała premierę kolejna, 6 już część przygód Rossa Poldarka "Cztery łabędzie". Jestem wielką fanką tej serii oraz wspaniałego serialu, czekam na 3 serię w TV. Wspaniała opowieść o Kornwalii XVIII wieku; o miłości, rodzinie, honorze, dumie, szczęściu i niepowodzeniach Rossa, jego bliskich i nieprzyjaciół!
  Beata G.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybieram "Bez śladu", bo po samym tytule grozą mi powiało,
  patrzę na okładkę - nagle dreszcz przeszywa me ciało...
  Nic więcej mi nie potrzeba,
  100% pewności, że emocji tam nie brak...
  Autor zagraniczny może mnie przekona wreszcie,
  póki co tylko rodakom poświęcam swe serce...
  I jestem im wierna, jak ten pies przysłowiowy,
  dlatego literaturę obcą czytać mam opory...
  Może to właśnie czas, by sięgnąć po więcej?
  A może to wcale nie więcej i tylko rozczarowanie mnie czeka?
  Szczerze mówiąc pojęcia nie mam,
  więc na wyniki poczekam...
  Z sercem wśród Polaków - sprawa oczywista,
  z panią Magdaleną Witkiewicz, Sylwią Trojanowską, z Agnieszki Lis też korzystam,
  może to i typowa "babska" literatura,
  lecz gwarantuję, że od emocji niejednokrotnie "rośnie skóra "!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wybieram"Siostra burzy.Siedem siostr",to chyba kontynuacja albo któraś z części będzie książki"Siedem siostr" którą już mam,bo dostałam w prezencie urodzinowym.Jeszcze jej nie czytałam,ale opis brzmi intrygująco i ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. Spośród tych zapowiedzi sięgnęłabym po 'Dziewczynę na klifie', bo historie kobiet na tle historii są zawsze ciekawe. Można też w nich poczytać troszkę o innym świecie, innym niż ten nasz, a przecież książka ma być oknem na świat. Poza tym Lucinda to tak niezwykłe imię, że aż chce się sięgnąć po tytuł jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Spośród tych zapowiedzi sięgnęłabym po 'Dziewczynę na klifie', bo historie kobiet na tle historii są zawsze ciekawe. Można też w nich poczytać troszkę o innym świecie, innym niż ten nasz, a przecież książka ma być oknem na świat. Poza tym Lucinda to tak niezwykłe imię, że aż chce się sięgnąć po tytuł jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wybrałanym książkę "Katedra w Barcelonie" powieść, która dzieje się w moim wymarzonym mieście i do tego te intrygujące historie. Hiszpański temperament z przepiękną architekturą z pewnością tworzą niesamowitą mieszankę.

  OdpowiedzUsuń
 10. W pierwszej kolejności chciałabym przeczytać "Wyłącznik awaryjny" Jamesa Rollinsa!!
  Nie był to dla mnie skomplikowany wybór, ponieważ jestem zauroczona twórczością Jamesa Rollinsa, a seria Sigma Force jest zdecydowanie jedną z moich ukochanych!
  Pierwszą książkę autora dostałam od narzeczonego jako prezent gwiazdkowy i zdecydowanie był to prezent trafiony! Od kiedy zaczęłam czytać od razu wiedziałam, że autor pisze idealnie w moim stylu! I do tego można poznać wiele faktów, o których nie mieliśmy pojęcia!
  Dlatego już z niecierpliwością oczekuję na kolejny tom serii!

  OdpowiedzUsuń
 11. "Pojedynek na słowa" C. Willis -tytuł chyba zaskakujący, jeśli zestawić go z opisem książki... Wybrałabym tę lekturę, ponieważ jestem bezwstydnie zakochana w fantastyce i S-f, zatem książka powinna zaspokoić mój czytelniczy głód oraz sprawić wiele przyjemności. Poza tym wciąż fascynują mnie futurystyczne wizje człowieka, a tutaj się pojawia dodatkowo wątek modyfikacji emocjonalnej dwojga ludzi... To jest tak odrealniony obraz, iż moja ciekawość, a wraz z nią "apetyt" na tę książkę stale rośnie! To zdecydowanie smakowity kąsek dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja z chęcią przeczytałabym WYŁĄCZNIK AWARYJNY Jamesa Rollinsa, gdyż jego powieści wciągają od początku do końca, jednym tchem. Akcja goni akcję i czas biegnie szybko przy lekturze :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Najchętniej sięgnęłabym po powieść "Bez śladu" Tany French, ponieważ wszystko, co irlandzkie mnie interesuje i lubię kryminały, w których ważna jest nie tylko 'sprawa", którą zajmuje się bohater, ale też jego silnie zarysowany portret psychologiczny i historia. Taka powieść na pewno by mnie mocno wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wydaje mi się, że "Pocztówki z Grecji" może należeć do tych pozycji, po którą sięgnęłabym w pierwszej kolejności. Bardzo lubię literaturę kobiecą, która zawsze wywołuje we mnie pozytywne emocje. A sama opisana historia w tej książce również jest niebanalna i ciekawa. Przyciągnęła mnie również okładka, która jest piękna. Zawsze marzyłam o tym, by pojechać do Grecji. Osadzenie akcji w tym kraju świetnie wprowadzi w okres wakacji i na pewno rozgrzałoby nie tylko moją wyobraźnię, ale też i serce.

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdradzę Ci w sekrecie, że będzie to „Zdrada” S.J. Parris. Thriller historyczny gwarantuje nie tylko dawkę emocji i skoki adrenaliny, trzymanie w napięciu i dreszcze na ciele, ale także raczenie się historią w jej bujnym rozkwicie – w czasach renesansu, epoki sztuki, wynalazków, odkryć i walki reformacji z kontrreformacją. A i sam główny bohater Giordano Bruno to ciekawe połączenie heretyka, filozofa i detektywa w jednym. Jakby tego było mało, to jest aż 528 stron delektowania się literkami! Cóż to będzie za uczta!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger