Kup książkę w Biedronce, a różę dostaniesz w prezencie!


W ten weekend (22-23 kwietnia) każdy, kto kupi w sklepie Biedronka książkę lub ich zestaw, otrzyma w prezencie różę. W ten sposób Jeronimo Martins Polska przyłącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W akcji biorą udział wszystkie książki dostępne aktualnie w ofercie Biedronki.


Biedronka już od wielu lat aktywnie wspiera akcje promujące czytelnictwo. Tym razem, z okazji przypadającego w dniu 23 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki sieć postanowiła dodatkowo symbolicznie obdarować miłośników literatury. W ramach książkowej akcji promocyjnej każda osoba, która w dniach 22-23 kwietnia (sobota – niedziela lub do wyczerpania zapasów) kupi w sklepie Biedronka dowolną książkę lub ich zestaw, otrzyma w prezencie różę. Jest to nawiązanie do katalońskiej tradycji, zgodnie z którą tego dnia hiszpańskie kobiety były obdarowywane przez mężczyzn czerwonymi różami, w zamian odwdzięczały im się prezentami książkowymi. 

Klasyka obok bestsellerów
Biedronka przygotowała na tę okazję specjalną ofertę, w której znalazł się duży wybór książek różnych gatunków, w tym: poradniki, literatura faktu, biografie, kryminały i fantastyka oraz literatura obyczajowa i pięknie ilustrowane książki dla dzieci.

W specjalnej ofercie przygotowanej na Światowy Dzień Książki dostępne są także klasyczne dzieła z kanonu literatury światowej, m.in.:

 • „Wichrowe wzgórza” E. Bronte,
 •  „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa,
 • „Wielki Gatsby” – F.S. Fitzgeralda,
 • „Lolita” V. Nabokowa,
 • „Sto lat samotności” i „Miłość w czasach zarazy” G.G. Marqueza,
 • „Gra w klasy” J. Cortazara,
 • „Hobbit” J.R.R. Tolkiena,
 • „Paragraf 22” J. Hellera,
 • „Rok 1984” G. Orwella,
 • „Buszujący w zbożu” J.D. Salingera,
 • „Ojciec chrzestny” M. Puzo,
 • „Lot nad kukułczym gniazdem” K. Kesey’a,

Regulamin akcji promocyjnej oraz pełna lista tytułów książek są dostępne w sklepach i na stronie internetowej http://www.biedronka.pl.


Historia święta
Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto organizowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO od 1995 r. Data 23 kwietnia została wybrana symbolicznie, jako przypadająca na dzień śmierci takich wybitnych pisarzy jak: William Szekspir, Miguel de Cervantes, czy Vladimir Nabokow. Z okazji tego święta na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy służące promocji czytelnictwa.

Biedronka na rzecz popularyzacji czytelnictwa
Od 2009 r. Biedronka prowadzi regularną sprzedaż książek. W sklepach sieci powstała wówczas strefa Rozrywki, do której co dwa tygodnie trafia specjalnie wyselekcjonowana oferta tytułów, bazująca na najnowszych trendach literackich
i nowościach wydawniczych. Sieć prowadzi także akcje specjalne, np. od 2014 r. wprowadzając do oferty książki nominowane do nagrody NIKE oraz angażuje się w wydarzenia promujące czytelnictwo, takie jak np. projekt „Książka na św. Jana”, zainicjowany przez Press Club Polska.

Kolejnym krokiem w działalności sieci sklepów Biedronka w zakresie szerzenia idei czytelnictwa wśród klientów jest konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, którego równoległym celem jest również promocja utalentowanych pisarzy i ilustratorów, których prace nie były wcześniej publikowane. Obecnie trwa trzecia edycja konkursu. 


Musiałam poinformować was o tej akcji. Chyba skuszę się na jakąś książkę. A wy?

17 komentarzy:

 1. Ciekawa akcja, ale ja byłam w Biedronce wczoraj i na dwa dni akcji nie mam w planach ponownego jej odwiedzania. Niestety ja muszę jechać, a nie iść do Biedronki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam dziś u mnie w Biedronce, ale nie było tytułu, którego szukałam :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super akcja, wybiorę się jutro do biedy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja, ale muszę być twarda, za niecały miesiąc targi książki! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Akcja świetna! Skusiłabym się, tyle że byłam w biedronce, przeszukałam wszystkie kosze i nie znalazłam dla siebie kompletnie nic, a to aż nienaturalne!

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ciekawe! :)
  zapraszam do mnie. ♡
  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Akcja fajna, ale ja się nie skusiłam - jestem spłukana :D.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger