Kłopot z kobietami, czyli Jacky Fleming się to udało!


Wielki filozof Artur Schopenhauer ogłosił kiedyś, że kobieta nigdy nie stworzy żadnego oryginalnego dzieła, ponieważ nie posiada „uwłosienia geniusza”. A jednak, Jacky Fleming jakoś się udało.

Małe mózgi, słabe ręce i skłonność do histerii – kobiety nie zostały stworzone do wielkości… Znacznie lepiej byłoby, gdyby zajęły się szydełkowaniem i nie sprawiały więcej kłopotów…

Już sam genialny Karol Darwin zauważył, że na kartach historii dominują przede wszystkim wybitni mężczyźni. Wielki filozof Artur Schopenhauer ogłosił, że kobieta nigdy nie stworzy żadnego oryginalnego dzieła, ponieważ nie posiada „uwłosienia geniusza”. Jan Jakub Rousseau uważał natomiast, że kobiety powinny oddawać się wyłącznie temu, co dla nich naturalne – zadowalaniu innych.

Wszystko, co wiemy o kobietach, powiedzieli mężczyźni. Przez wieki filozofowie i naukowcy (rzecz jasna płci męskiej!) prześcigali się w dziwacznych teoriach o ich naturze. Spychali je na margines, twierdząc, że to nieszkodliwe, choć kłopotliwe istoty. Jacky Fleming swoimi rysunkami w przewrotny i błyskotliwy sposób raz jeszcze opowiada nam tę historię. Przestrzega, że nie zawsze powinniśmy wierzyć we wszystko, co wpajają nam wielkie autorytety.

Mężczyźni wymyślili wiele teorii żeby uzasadnić, że to oni są przeznaczeni do tworzenia wielkich, przełomowych dzieł, a kobiety... powinny siedzieć w domach i haftować. 

Jeszcze sto lat temu świat wierzył, że kobieta ma znacznie mniejszy mózg niż mężczyzna i dlatego nie nadaje się do rzeczy wielkich takich jak głosowanie lub studiowanie.  

Znana angielska rysowniczka, Jacky Fleming, w swojej książce "Kłopot z kobietami" w prześmiewczy, sarkastyczny sposób ukazuje historię dyskryminowania kobiet.


W książce znajdziecie zabawne, mistrzowsko wykonane rysunki, które z pewnością przykują wasz wzrok. Kilka fotografii zamieściłam także na moim profilu na Instagramie - KLIK. Koniecznie tam zajrzyjcie!

18 komentarzy:

 1. Według mnie kobieta może zrobić większe rzeczy niż nie jeden mężczyzna. Nie czytałam tej książki, ale brzmi ciekawie. Wesołych Świąt!

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, chciabym obejrzec te rysunki :) może uda mi sie jakoś zdobyć tę książkę !

  OdpowiedzUsuń
 3. Może skuszę się na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, jak widać po wypowiedziach niektórych osób publicznych - nie tylko sto lat temu myślano, że kobiety mają mózgi mniejsze niż mężczyźni...

  OdpowiedzUsuń
 5. haha chcę czytnąć:D cudownych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że teraz myślenie o kobietach się zmienia, a same kobiety pokazują nie raz, że są dużą mądrzejsze niż mężczyźni.
  Wesołych i spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Całe szczęście, że żyjemy już w lepszych czasach niż kiedyś miały kobiety..

  OdpowiedzUsuń
 8. Przekonały mnie te zabawne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. musi być przezabawna :)
  Wesołych Świąt :*

  OdpowiedzUsuń
 10. To może być ciekawe spojrzenie na kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ileż piechów! Głaski dla wszystkich po kolei :) A książkę czytałam - podobało mi się to połączenie zgrabnych krótkich tekstów z ciekawymi rysunkami :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger