Morze i żagle w poezji polskiej, czyli warto wesprzeć!

Chciałabym was zachęcić do wsparcia dość niszowego projektu literackiego. Ufam, że dacie się namówić. Przyda się każda złotówka.

Cele Projektu


Czy chcesz mieć wkład w propagowanie literatury polskiej? Chcesz pomóc w szerzeniu idei poezji i morza? A Może jesteś fanem szant? Jeśli tak to pomóż nam  ponownie wydać antologię poezji morskiej "Morze i żagle w poezji polskiej" (obejmuje wiersze od XVI wieku po współczesność)!
Pierwsze wydanie rozeszło się błyskawicznie. Chcemy wraz z redaktorem antologii - panem Jackiem Czajewskim dodać kilka wierszy, więc będzie to wydanie rozszerzone. Między innymi o wiersz Karola Wojtyły.
Dlaczego zwracam się do Was? Ano dlatego, że nie mamy jak poprzednio dofinansowania za to mamy wydawcę, który zapewni świetną promocję książce ale nie sfinansuje przedsięwzięcia. Poezja dochodowa nie jest ale JEST POTRZEBNA!
Wierzę, że jest potrzebna, wierzę, że ten pomysł zebrania wierszy od XVI wieku po współczesność ma sens.Potrzebna naszej kulturze, rozwojowi naszych dzieci, a także do umilania nam chwil wolnych oraz ukojenia serc czasem kiedy smutno.
Potrzebujecie prezentu komuś kto kocha żagle? Lubicie wiersze? Popieracie pomysł zebrania w jeden obszerny tom poezji mówiącej o morzu na przestrzeni wieków? Pomóżcie i rozgłaszajcie gdzie się da. Razem wydamy świetną pozycję!
Oczywiście przygotowałam dla was wspaniałe nagrody. Spójrzcie na wykaz, i do dzieła! Liczmy na was! Oto jedna z nagród: Przepiękny kamienny wieloryb!
Kampania crowdfundingowa Morze i żagle w poezji polskiej
Przedstawiam Wam osoby zaangażowane w projekt:
Jacek Czajewski, urodził się w 1936 r Jest jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, działaczem żeglarskim i instruktorem, autorem kilkunastu książek i podręczników dla żeglarzy, od trzydziestu lat recenzentem literatury marynistycznej w miesięczniku "Żagle". Był także współredaktorem miesięcznika „Jachting”, do którego pisałam wiersze. Niektóre z nich Pan Jacek umieścił w Antologii. W ostatnim ćwierćwieczu pływa on głównie na dużych żaglowcach. Jego najdłuższy rejs to dziesięciomiesięczna wyprawa w latach 1983-84 "Pogorią" do Indii, Sri Lanki i wokół Afryki z pierwszą "Szkołą pod Żaglami", którą współorganizował z kpt. Krzysztofem Baranowskim. "W cywilu" jest profesorem nadzwyczajnym. dr hab. Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
Zbiórka Morze i żagle w poezji polskiej
 Aleksander Majerski
Ponad 30 lat zmagań z drewnem. Do tego grafika i malarskie początki. Kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą. Udział w licznych Międzynarodowych Plenerach. Monumentalne kompozycje rzeźbiarskie w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach i na Ukrainie. Nagrody i wyróżnienia w konkursach. Od 2010 roku członek ZPAMiG w Rzeszowie.
Współzałożyciel grupy twórców ZŁOTA LINIA.- http://www.zlotalinia.pl/majerski_aleksander/majerski_aleksander.htm
Organizator wielu wystaw Złotej Linii
 Zbiórka Morze i żagle w poezji polskiej
Edyta Ślączka-Poskrobko
Czyli ja :) Informacje o mnie macie z boku jako, że założyłam ten projekt. Toteż tu może tylko niezbędne minimum. Piszę poezję, prozę,  wydaję ale także prezentuję czasem w radio. Tworzę z poezji instalacje, które prezentowane są na różnych wystawach. Najczęściej Złotej Linii ale nie tylko. Tworzę z poezji także monodramy poetyckie, a to wszystko po to aby wiersze nie zamykały się w sztywnych ramach książek. Jednak w tym przypadku warto wydać pozycję książkową i dlatego nie stoję zboku. Pomagam i Was zachęcam do pomagania w tym dziele.  
:: W Złotej Linii od początku jej działalność. Jest jej  współzałożycielką i była pierwszą poetką w grupie twórców  Złota Linia.
a kilka bajek tu:
A oto nasz wydawca:
 Kampania crowdfundingowa Morze i żagle w poezji polskiej
Rafał Czachorowski
Poeta, prozaik, redaktor i wydawca. Urodzony w Warszawie. Założyciel i wydawca PoeciPolscy.pl – działającej od 2010 roku witryny promującej poezję.
Od 2012 roku prowadzi cotygodniową, autorską audycję radiową Literacki wolny eter w Radiu Wnet. W 2013 stypendysta Miasta Stołecznego Warszawy w dziedzinie upowszechniania kultury – cykl warsztatów literackich dla dzieci.
Założyciel Fundacji Duży Format.oraz powstałego dzięki fundacji Festiwalu Dużego Formatu - http://www.fundacjadf.pl/projekty/festiwal/
"literatura może być przystępna, ożywiona i modna, co staramy się udowodnić..."


Projekt znajdziecie na stronie PolakPotrafi.pl - KLIK.

8 komentarzy:

 1. Świetny projekt! Taki obszerny tom poezji w klimatach morskich będzie zapewne perełką dla miłośników wszelkich akwenów. Warto rozpropagować wśród właścicieli wodnych środków lokomocji, którzy uwielbiają wygrzewać się na przykład na jachtach i... czytać :). A są tacy...
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie! Genialny projekt, stanowczo to popieram :)
  Obserwuję ! ♥
  Zapraszam : https://diamentoowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger