Empik w Łodzi zaprasza na ostatnie spotkania w tym roku!


Do łódzkiego Empiku zlokalizowanego w Manufakturze, na przełomie listopada i grudnia czytelnicy mogą jeszcze wybrać się na ciekawe spotkania. Oto one:

 JAKUB ĆWIEK
29 listopada, godz. 18:00
empik, Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Kuba Ćwiek, pisarz, publicysta, scenarzysta teatralny i filmowy, a nade wszystko ogromny miłośnik popkultury, postanowił odbyć nietypową podróż do najsłynniejszych miejsc znanych z ekranu.
Wraz ze swoim tatą i grupą przyjaciół –przejechał kamperem przez Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Zainspirowani dokumentalnym serialem HBO Sonic Highways ruszyli za ocean, by szukać inspiracji i opowieści między innymi w niedostępnym dla fanów biurze Stephena Kinga, na bagnach Luizjany, gdzie powstawały seriale Detektyw i Czysta krew, w kultowym studiu filmowym Troma, na schodach Rocky’ego w Filadelfii czy w Senoi pod Atlantą, gdzie od kilku lat kręcony jest serial The Walking Dead. „Przez Stany POPświadomości” (wydawnictwo SQN) to z jednej strony pełen zabawnych anegdot, udokumentowany fotograficznie zapis trzytygodniowej podróży opowiedziany na cztery głosy, a z drugiej – pełna wspomnień i ciekawostek opowieść o popkulturze i o tym, jaki ma na nas wpływ, czy tego chcemy, czy nie.


MAKE LIFE HARDER
1 grudnia, godz. 18:00
empik, Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Make Life Harder czyli Maciej i Lucjan – samozwańczy eksperci od lifestyle’u, mody, urody oraz mniej istotnych problemów społeczno-egzystencjonalnych. W swojej kolejnej książce zapraszają na emocjonujący rejs po meandrach polskiej polityki. Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Make Life Harder. Przewodnik po polityce i nie tylko, ale też” (Prószyński Media). Autorzy wyjaśnią jaka jest różnica między Barackiem Obamą a Jarosławem Kaczyńskim, ile flipchartów znajduje się w siedzibie Platformy Obywatelskiej i dlaczego KORWIN nigdy nie wejdzie do sejmu. BAŁWANKOWE WARSZTATY
3 grudnia, godz. 12:00 – 16:00
empik, Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Zajęcia idealne dla wszystkich niewierzących w swój talent plastyczny. Prosta technika wykorzystująca skarpetki, guziki, filc i wypełniacz w postaci ryżu lub kaszy z którego powstają niesamowite bałwanki. Całość zapakowana w torebki papierowe umożliwiające zabranie do domu efektu własnej kreacji. Liczy się pomysłowość, a efekty przerastają oczekiwania uczestników warsztatu. Czas wykonania jednego bałwanka trwa od ok 20 - 40minut. 

RED LIPS
4 grudnia, godz. 19:00
empik, Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Red Lips to półfinaliści I edycji „Must Be the Music. Tylko muzyka”. W 2013 wydali singiel “To co nam było” z którym wystąpili na festiwalu TOPtrendy 2013 i podbili serca publiczności oraz listy przebojów rozgłośni radiowych. Obecnie promują swój trzeci album „Zmiana planu” (e-Muzyka), czyli podane 50 minut przebojowego rocka.”… zależało nam, by te piosenki podnosiły na duchu, motywowały do walki o siebie. Wierzę, że każdy może się spełnić, że każdemu może się w życiu udać” mówi Ruda. Wybieracie się na jakieś spotkanie autorskie w najbliższym czasie? Może Łódź was skusi?

14 komentarzy:

 1. Ależ ciekawe wydarzenia. Widać, że łódzki Empik nie próżnuje. Szkoda, że mieszkam tak daleko. Chętnie bym skorzystała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo się w Łodzi dzieje, dużo! Ale mi niestety to miasto zupełnie nie jest po drodze. ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nic mnie nie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. na spotkanie z Red Lips bym się chętnie wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Łódź trochę za daleko dla mnie. :(

  OdpowiedzUsuń
 6. W tym czasie planuję szaleństwo na wrocławskich targach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo, Ćwiek! Szkoda, że za późno się dowiedziałam :(

  OdpowiedzUsuń
 8. ja mam niestety za daleko do Łodzi. Z Mią nie dam rady się wybrać, ale mam tam przyjaciółkę i jak Mia podrośnie na pewno wybiorę się na targi :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Do Łodzi mi nie po drodze w chwili obecnej, ale chętnie wybrałabym się na spotkanie z Red Lips :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawe wydarzenia znalazłaś. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger