Wydawnictwo MG proponuje do czytania w październiku
Wydawnictwo MG przygotowało dla swoich czytelników trzy interesujące premiery, na które warto zwrócić uwagę.


Leopold Tyrmand. Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Autor największego polskiego bestsellera Zły oraz słynnego Dziennika 1954. Piewca Warszawy i guru jazzu. As reportażu „Przekroju” i „New Yorkera”. Szeryf wychowany na ulicy Trębackiej, który wyruszył na Dziki Zachód. Równie niespodziewanie się zjawił, jak i zniknął, zostawiając po sobie dziesiątki anegdot i historii.

Ale które z nich są prawdziwe? Dlaczego jest bohaterem swoich książek? Dlaczego Zły? Dlaczego Jazz Jamboree? Skąd kolorowe skarpetki? Czy naprawdę był kelnerem i pływał po morzu jak Martin Eden? Czy Dziennik 1954 jest prawdziwy? O czym myślał, gdy zamykał oczy, a o czym, kiedy się golił? Kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem, obywatelem świata, Żydem? 

Wydawnictwo od wielu lat szukało kogoś, kto zbierze te wszystkie fakty i napisze biografię Leopolda Tyrmanda. Wreszcie się udało. Marcel Woźniak, „od zawsze” zafascynowany pisarzem, zawodu dziennikarz i scenarzysta, z powołania humanista. Urodzony w „roku 1984”. Absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Adaptacji Filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor scenariuszy seriali telewizyjnych dla TVN i Polsat Cafe oraz filmów krótkometrażowych Caissa i Snufit. Piśmienny. By napisać tę książkę przemierzył kawał świata i spotkał się z setkami ludzi.

Dzięki temu dzisiaj dzisiaj wydawnictwo może zaproponować opowieść o życiu oraz o śmierci Tyrmanda, z którą było inaczej, niż mówiono, a która według przepowiedni miała być taka, jak jego życie. Przed Państwem Leopold Tyrmand – owiana legendą tajemnica.

Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie premiera - 26 październikaNajnowsza książka Jarosława Abramowa-Newerlego  – dramatopisarza, satyryka, prozaika i kompozytora. Współtwórcy legendarnego Studenckiego Teatru Satyryków STS. Autora popularnych sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i widowisk telewizyjnych. Kompozytora tak znanych piosenek, jak „Okularnicy”, „Widzisz mała jak to jest”, „Bo ja tak mówiłam żartem” i „Bohdan, trzymaj się!”.
.
W cieniu paryskiej „Kultury” to nostalgiczne wspomnienia młodego pisarza ze spotkań z mieszkańcami Maisons-Laffitte. Ta garstka niezłomnych, skupionych wokół Redaktora, Jerzego Giedroycia (to znaczy jego brat Henryk, Maria i Józef Czapscy oraz Zofia i Zygmunt Hertzowie) wydawała się heroiczna i tragiczna zarazem. Prawdziwi błędni rycerze. A jednak czas pokazał, że to oni pierwsi nie błądzili i wytyczyli drogę. Warto w życiu wierzyć w swoją misję i iść z uporem do wymarzonego celu. 

Premiera W cieniu paryskiej „Kultury” - 26 października.


Kontynuując książki Charlesa Dickensa wydawnictwo proponuje jedną z bardziej znanych jego powieści Klub Pickwicka.
Klub Pickwicka to połączenie powieści obyczajowej, satyry, farsy i romansu łotrzykowskiego. Utwór opisuje podróż po Anglii dobrodusznego pana Pickwicka, twórcy nowej teorii głowaczy, i jego groteskowych przyjaciół. Angielski humor manifestuje się w powieści zarówno w pełnych komizmu scenkach rodzajowych, jak i w charakterystykach występujących postaci. Uwięzienie pana Pickwicka pod zarzutem niedotrzymania obietnicy małżeństwa daje w końcowych partiach utworu okazję do przeprowadzenia ostrej krytyki prawa i sądownictwa w Anglii.

Powieść napisana jest z niezwykłym rozmachem, jej stronice zaludnia blisko trzystu bohaterów. Postaci są zindywidualizowane, zwłaszcza pod względem języka. Dzieło Dickensa zaskakuje bogactwem humoru, przemieszanego z ironią, satyrą i sarkazmem.
 

Klub Pickwicka ukaże się 26 października


Jestem ciekawa, czy zainteresowała was jakaś książka z powyższych?

18 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki . Zainteresowała mnie klub pickwicka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przeczytam biografię Leopolda Tyrmanda i ,,Klub Pickwicka":)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam nigdy żadnej z tych książek,ale zdecydowałabym się na tą ostatnią :)
  Będę Ci bardzo wdzięczna,jeśli klikniesz w reklamy na moim blogu :)
  Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym sobie przypomniała jakąś starą książkę :)
  Więc wybrałabym ostatnią!

  OdpowiedzUsuń
 5. być może na coś się skuszę z tej listy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Na moim blogu trwa właśnie konkurs, w którym można wygrać "Zaginionego"- gorąco zachęcam do wzięcia udziału :)

  www.word-is-infinite.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawi mnie "Klub Pickwicka" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na razie na pewno nie skuszę się na żadną z tych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawił mnie "Klub Pickwicka" ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja się zdecydowałam na Dickensa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z przyjemnością przypomniałabym sobie powieść Dickensa :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Biografię Tyrmanda bym chciała poznać, zresztą jego samego twórczość również.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla siebie znalazłam jedynie "Klub Pickwicka" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie, ale widzę, że przy Klubie Pickwicka wydawnictwo utrzymało tę świetną stylistykę, jaka była np. przy okładce ich Lalki, na którą zresztą poluję. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger