Już niebawem "Jerozolima. Miasto Boga" Eweliny Rubinstein pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach!

Z ogromną przyjemnością pragnę was poinformować, że najnowsza książka Eweliny Rubinstein pt. "Jerozolima. Miasto Boga" zostanie wydana pod moimi skrzydłami.

Data premiery: 20.10.2016


„Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywność, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu. 


Przed lekturą zachęcam do obejrzenia filmu promującego książkę.


Niebawem poznacie moje wrażenia z lektury tego dzieła. Zainteresowała was ta książka? 

19 komentarzy:

 1. Niespecjalnie to moja tematyka. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie :) gratulacje patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie gratuluję!!! I czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu. A Jerozolimę to kiedyś w przyszłości chciałabym zobaczyć na własne oczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale! Słyszałam o tej książce i mam ją w obowiązkowych planach. Skoro patronat, sądzę, że bardzo wartościowa. Gratulacje! Gdybym mogła, sama bym patronowała :) Recenzję przeczytam z dużym zainteresowaniem!
  s-a

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna taka książka. Lubie "praktyczne" porady :) W Izraelu nie byłam, ale chetnie tam pojadę. Żydówki golą głowy???? Serio!!!!! Szok. Czekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj tak, książka jak najbardziej mnie zainteresowała. Gratuluję patronatu i wypatruję z tej okazji jakiegoś konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie książkę przeczytam. Gratuluje patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Będę miała okazję recenzjach ten tytul :) bardzo się ciesze ze się na niego zdecydowalam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger