Pamiętamy o Osieckiej, czyli kolekcja Empiku i Fundacji Okularnicy
Tej jesieni coroczny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” poprzedzi premiera kolekcji, inspirowanej twórczością poetki. Z okazji 80. rocznicy urodzin artystki, która była szczególnie uważna na drobiazgi, nastroje, detale, powstała specjalna seria przedmiotów codziennego użytku, ozdobiona najpopularniejszymi cytatami z jej piosenek. Kolekcja Agnieszki Osieckiej jest dostępna w Empiku od 14 września.


9 października 2016 roku przypada 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej, poetki, pisarki, autorki sztuk teatralnych, dziennikarki, a przede wszystkim autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Wiele jej utworów weszło do kanonu piosenki literackiej, a cytaty z nich przeniknęły do języka potocznego. Z tej okazji Empik wraz z Fundacją Okularnicy, przygotowali niespodziankę dla wszystkich miłośników twórczości „Poetki Piosenki” – kolekcję Agnieszki Osieckiej. 

Kolekcję tworzą przedmioty codziennego użytku ozdobione ilustracjami malarki Marianny Sztymy, która inspirowała się najpopularniejszymi utworami Agnieszki Osieckiej. Powstały barwne i dowcipne grafiki, lekko nawiązujące do stylistyki lat 60., które umieszczone m. in. na kubkach i torbach nadają im literackiego sznytu. W nowym kontekście, dobrze znane cytaty „Tylko nie mów do mnie, jak do żony”, „A ja jestem, proszę pana, na zakręcie”, „Małgośka mówią mi”, czy „Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd” mogą towarzyszyć porannej kawie (kubki ceramiczne i termiczne), być ozdobą wnętrz (poduszki, talerze, pościele, magnesy) i drobiazgów przydatnych w pracy (wizytowniki, pokrowce na okulary czy notesy). Kolekcja Agnieszki Osieckiej będzie dostępna od 14 września w wybranych salonach Empik i na empik.com.

Przywołując szlagiery autorstwa Agnieszki Osieckiej, warto przypomnieć sobie klasyczne i poznać nowe interpretacje jej piosenek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Empik, Universal Music Polska i Fundacja Okularnicy przygotowali płytę pt. „Pamiętajmy o Osieckiej. Kolekcja Okularników”. Premiera płyty – 12 września 2016.Marianna Sztyma – urodzona w 1973 polska malarka i ilustratorka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej grafiki ukazują się m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu” i „Newsweeku”. Otrzymała wyróżnienia za ilustracje i opracowanie graficzne w konkursach Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY za „Legendy o głowie wawelskiej” oraz Najpiękniejsze Książki Roku 2012 powołanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za „Oto kot” Pauliny Wierzby.


Torba na książki, komplet ołówków, a może kubek? Co dla was, moli książkowych byłoby przydatne z tej świetnej kolekcji?

24 komentarze:

 1. Wszystko! :D
  Ja niczemu bym nie odmówiła!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja bym chciała kubek, ale matula powiedziała ostatnio, że mam bana na znoszenie kubków do domu, bo już nie ma miejsca na nie wn szafkach XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Torba na książki i kubek do herbaty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale piękne grafiki, torba jest moim hitem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie torba na książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia wyszły rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna kolekcja i chyba już wiem, jaki zeszyt kupię sobie na uczelniane notatki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oglądałam kiedyś na stronie Empiku, dużo rzeczy mi się podobało, najbardziej chyba kubki:)

  OdpowiedzUsuń
 9. zdecydowanie torba na książki, byłaby u mnie przydatna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ...cudowne ☺... ja najbardziej chciałabym kubek na "zimową " i aromatyczną herbatę oraz torbę do noszenia nowych książkowych zauroczeń 😉☺ ...

  OdpowiedzUsuń
 11. ...cudowne ☺... ja najbardziej chciałabym kubek na "zimową " i aromatyczną herbatę oraz torbę do noszenia nowych książkowych zauroczeń 😉☺ ...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ojej, widzę, że trzeba się wybrać do Empiku <3 Uwielbiam "Uciekaj moje serce", moja gitara miała mnie kiedyś mocno dość, bo ją męczyłam, jęcząc łzawo jak wariatka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że najchętniej przygarnęłabym torbę na książki, żeby móc w niej dźwigać chociażby łowy biblioteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie torbę na książki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kubek, uwielbiam kubki wszelkiego rodzaju... i torba również jest przydatna!

  OdpowiedzUsuń
 16. Jako zbieracz i chomik mówię: wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kubeczkiem do kawy bym nie pogardzila :) Ale ta pościel... Już wiem na co wydam moje ostatki w skarbonce :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kubeczkiem do kawy bym nie pogardzila :) Ale ta pościel... Już wiem na co wydam moje ostatki w skarbonce :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ta kolekcja jest przepiękna, chyba moja ulubiona :) nawet Bolek i Lolek oraz Mikołajek mogą się schować.

  OdpowiedzUsuń
 20. Piosenki z tekstami Osieckiej towarzyszą mi od dziecka, chętnie przygarnęłabym coś z tej pięknej kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger