Urodziny Harry'ego Pottera - również dla mugoli!
„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” jest najczęściej zamawianą w przedsprzedaży książką w blisko 20-letniej historii empik.com. Do tej pory, na trzy miesiące przed pojawieniem się tytułu w księgarniach, zamówiono kilka tysięcy egzemplarzy w polskim tłumaczeniu. Tym samym został pobity rekord liczby zamówień należący do poszczególnych tomów całej sagi o przygodach czarodziejów z Hogwartu.Urodziny Harry'ego Pottera
31 lipca, godz. 14-18
Empik Arkadia,
Warszawa, Al. Jana Pawła 82


„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny z magicznego świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera przedstawienia odbędzie się na słynnym londyńskim West Endzie 30 lipca, dzień później w sprzedaży pojawi się książka w oryginalnej wersji językowej. Premiera „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka” w polskim tłumaczeniu została zaplanowana na 22 października i właśnie tego dnia zostaną dostarczone egzemplarze kupione w przedsprzedaży.

– Zainteresowanie tym tytułem utrzymuje się stale na wysokim poziomie a spodziewamy się, że tuż przed premierą lawinowo wzrośnie. Finalnie liczba zamówień w tzw. pre-orderze na pewno się podwoi i rekord zamówionych egzemplarzy będzie długo nie do pobicia – podkreśla Szymon Bujalski, Dyrektor empik.com i przypomina, że już 31 lipca w warszawskim salonie Empik Arkadia odbędą się urodziny Harry'ego Pottera. W świecie czarodziejów niezwykłe zdarzenia są codziennością, ale ta impreza otwarta będzie dla każdego mugola niemającego dostępu do magicznej rzeczywistości.

Akcja „Przeklętego Dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.


Gdybym mieszkała w Warszawie, na pewno wybrałabym się na Urodziny Harry'ego Pottera. A wy?

22 komentarze:

 1. Ja swój egzemplarz też już zamówiłam :) jasne, że z chęcią wybrałabym się na urodzinowa imprezę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zamówić :D bo ta książka chodzi już za mną od jakiegoś czasu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię HP, ale nie na tyle, żeby zamawiać książkę na długo przez premierą, ani stać w ogromnej kolejce w dniu premiery, ani jechać na jego urodziny ;P Kiedyś na pewno przeczytam i tę część, ale na pewno niezbyt prędko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym się wybrać na te urodziny w Warszawie, ale niestety mam za daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Te urodziny to za daleko, ale ciekawe, jaki będzie ten nowy tom.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z ciekawości też bym poszła.

  OdpowiedzUsuń
 8. To byłaby impreza mojego życia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Żałuję, że nie mogę się pojawić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie lubię Harry'ego Pottera.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nie, ale moja siostrzenica tak.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jedno jest pewne: książkę kupuję :D a do Warszawy idę (w snach) XD

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja chyba nie chcę zdobyć tej książki, wolę zakończenie z ostatniego tomu, nie chcę nic w nim zmieniać czy dodawać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też, bardzo lubię Harrego :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę sie już doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. też bym się wybrała. książkę kupię jak tylko się pojawi w polsce, chyba, że wcześniej znajdę brytyjskie wydanie w przystępnej cenie. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gdyby to było w Krakowie, mój brat byłby pierwszy w kolejce. ;d

  OdpowiedzUsuń
 18. Żałuje, że mam tak daleko;/

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj. Pewnie była to wspaniała impreza. :) Książka zapowiada się ciekawie, jednak najpierw chcę przeczytać całą serię od początku. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Szkoda,że do Warszawy mam tak daleko ale książkę zamówię na pewno bo nawet mój kuzyn bez przerwy za mną łazi i prosi bym to wreszcie zrobiła��

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger