Śmiertelna rozgrywka - wyniki konkursu!
"Śmiertelna rozgrywka" Jana Mostowika to świetna i wciągająca powieść sensacyjna, którą dwójka z uczestników mojego konkursu, będzie mogła już niebawem przeczytać. Zapraszam na jego wyniki.

Po co najpotężniejszym krajom świata agencje wywiadowcze?


Zwycięskie odpowiedzi:


Odpowiedz jest nie jednowątkowa ponieważ na wielu płaszczyznach agencje wywiadowcze odkrywają bardzo ważną rolę, jednym z powodów dla których są one niezbędne światowym mocarstwom jest walka czysto ekonomiczna czyli wygadanie i pilnowanie patentów oraz technologii tak cywilnych jak i wojskowych, następną płaszczyzną na której odkrywają znaczącą role jest walka z wszelkiego rodzaju zamaskowanymi atakami innych państw choć by takimi jak ataki hackerski lub podburzanie ludzi poprzez finansowanie prowodyrów zamieszek albo skrajnych ugrupować, następną i już ostatnią z tych najważniejszych przyczyn dla których są potrzebne agencje wywiadowcze jest prozaiczny fakt że informacja jest kluczem do politycznych rozgrywek tak i wewnątrz kraju jak i na arenie między narodowej, tutaj trzeba podkreślić że wewnątrz kraju muszą się one borykać jeszcze z korporacjami które utrudniają choćby dostęp do informacji o bilingach czy zawartości komórek przestępców czy terrorystów.


Myślę, że potężne kraje, mimo tej swojej wielkości i rozwoju, są jak dzieci, które chcą być we wszystkim pierwsze i mieć to, co posiadają inni (nawet jeśli nie jest dana rzecz im potrzebna...ale lepiej mieć ;)). Agencje wywiadowcze mają zaspokoić te dziecięce ciągoty - ciekawość i chęć posiadania informacji. Czy do czegoś się to przydaje? To nie ma znaczenie! Zdobycie sekretnej wiedzy stanowi frajdę samą w sobie ;)
Pozdrawiam!Gratuluję! Jeszcze dzisiaj się z wami skontaktuję.

5 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger