Monika Zajas i SROGO, czyli nietypowa premiera książki "Autodestrukcja" połączona z koncertem Rudeboy!


Muzyka i literatura razem? Chciałabym wam pokazać, że te dwie płaszczyzny mogą kooperować. Udowadnia to zbliżający się wielkimi krokami niezwykły występ artystyczny towarzyszący premierze książki Moniki Zajas pt. "Autodestrukcja", której mój blog patronuje medialnie.

Tego jeszcze nie było w RUDEBOY! Niezwykłe wydarzenie kulturalne! 

2.07.2016 - Premiera książki "Autodestrukcja" połączona z koncertem zespołu SROGO. WSTĘP WOLNY 
otwarcie klubu 19.30
start 20.00

Słowo mówione przeplatać się będzie ze słowem śpiewanym przy dźwiękach gitar, perkusji i skrzypiec. Nie może Was zabraknąć! "Autodestrukcja" 
Alan, niedoszły reżyser filmowy, marzy o wolności, wrażliwa artystka Anja nie może pokonać strachu przed publicznym występem, a Patryk chce wreszcie być bogaty. Mimo starań ich życie coraz bardziej zaczyna przypominać tworzony przez Anję obraz, który pokrywa czarna maź. Pogoń za oddalającymi się marzeniami i nieustanne zderzenia z rozczarowującą rzeczywistością stopniowo powodują poczucie coraz większej utraty kontroli nad życiem. Alan nie wytrzymuje napięcia i zabija żonę?  Niepokojąca książka o emocjach, naiwności i marzeniach. 

SROGO 
Zespół pochodzi z Tychów i Katowic. Grupa funkcjonuje na polskich scenach muzycznych od 2013 roku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, a wśród nich supportowanie takich zespołów jak Lipali, KAT & Roman Kostrzewski, Alcoholica, Mech czy The Sixpounder. 
W tym roku grupa zagra na 22 Przystanku Woodstock w Kostrzynie na scenie Pokojowej Wioski Kryszny, została również jedynym laureatem Świebodzice Rock Fest (wystąpiła na scenie przed Kult, Lao Che, Organek, Lipali i Kruk) i ZippFest (headlinerem był zespół Oberschlesien).

5 grudnia 2015 r zespół wydał swoją pierwszą EPę składającą się z 7 numerów, wszystkie w języku polskim. Krążek spotyka się z pozytywnym odbiorem, a cała energia zespołu skupia się aktualnie na jego promowaniu. 

Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core'ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal oraz polskie pełne niedomówień i przenośni teksty. 

Charyzmatyczny wokal na scenie, przeplatany brzmieniem skrzypiec, kontakt z publicznością i twórcza szczerość, to to co przemawia przez zespół w trakcie jego występów.

Link do wydarzenia na Facebooku - KLIKJeśli ktoś z was mieszka w okolicach Bielska-Białej, z pewnością warto wybrać się na ten koncert.

4 komentarze:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger