Znani aktorzy czytają Moliera! Łazienki Królewskie zapraszają na Salony Poezji

„Szkoła żon”, „Świętoszek” i „Uczone białogłowy” – słynne utwory Moliera będzie można usłyszeć w kwietniu w Teatrze Królewskim. Zaprezentują je, w ramach Salonów Poezji, m.in. Edyta Jungowska, Magdalena Schejbal, Krzysztof Stelmaszyk, Tadeusz Borowski i Miłogost Reczek.


Jednym z  najbardziej znanych utworów Moliera jest „Szkoła żon”, w której ośmieszona została zazdrość i normy panujące wśród XVII-wiecznego mieszczaństwa. Komedię tę usłyszano 3 kwietnia, w Teatrze Królewskim, w interpretacji Edyty Jungowskiej i Tadeusza Borowskiego. Aktorom towarzyszył śpiew Katarzyny Łochowskiej przy fortepianowym akompaniamencie Marcina Mazurka.

W kolejną niedzielę, 10 kwietnia przedstawiona zostanie odpowiedź artysty na krytykę „Szkoły żon”. Mowa o „Świętoszku”, w którym Molier obnażył zakłamanie i hipokryzję. Utwór ten zaprezentuje znakomite aktorskie trio: Beata Fudalej, Krzysztof Stelmaszyk i Miłogost Reczek.

Z kolei 17 kwietnia usłyszymy sztukę pt. „Uczone białogłowy” – jedno z ostatnich dzieł Moliera, które komediopisarz stworzył i wystawił na rok przed swoją śmiercią. Utwór zaprezentuje Magdalena Schejbal, Olga Sarzyńska i Dariusz Wnuk.

Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasach Łazienek Królewskich.  


Więcej informacji o cyklu Salony Poezji na stronie www.lazienki-krolewskie.pl oraz z profilu Facebook https://www.facebook.com/muzeum.lazienki.Krolewskie/I znowu żałuję, że nie mieszkam w Warszawie. Wielka szkoda...

13 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł. Ja też do stolicy mam daleko...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też żałuję, że nie mieszkam bliżej stolicy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, tam się wiele fajnych rzeczy dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uczta dla warszawiaków... Pozazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielka szkoda, dokładnie tak.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozazdrościć mieszkańcom stolicy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj ja też nie mieszkam w stolicy, a szkoda, bo chętnie wybrałabym się z mamą!
  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne to będzie! Ja do dziś pamiętam sztukę Moliera "Lekarz mimo woli", na której byłam lata temu w teatrze olsztyńskim.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy pomysł! Terminy pokrywają mi się jednak z innymi planami i będę musiała obejść się smakiem... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomysł jest świetny i bardzo dobrze, że organizowane są tego typu akcje! Moliera lubię, a "Skąpiec" zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Czytałam także "Świętoszka", więc chętnie posłuchałabym także czegoś innego, ale odległość zbyt duża.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger