Niekonwencjonalny Eksperyment Literacki w Teatrze Barakah: "WAGA"!Co dzieje się w umyśle autora, który misternie tworzy wielowątkową fabułę? Okazuje się, że powstanie książki to tylko początek. Zapraszamy na nietypowe wydarzenie literacko-teatralne “Waga. Eksperyment Literacki”, który odbędzie się już 10 kwietnia 2016 w Krakowie.Zamiast ograniczać się do samej książki i osoby autora, Twórcy projektu potraktowali powieść jako bodziec do stworzenia widowiska literacko-teatralnego. Dzięki temu w scenicznej formie ukazany zostanie świat wyobraźni pisarza, który umożliwi przyjrzenie się formie kreacji postaci oraz procesom połączeń fabularnych. Koncepcja została oparta na odważnym wejściu w świat incepcji, gdzie granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją literacką zostaje przełamana dzięki bodźcom kierowanym do podświadomości widza. Odważny scenariusz pozostaje poza obrębem utartych schematów, sięga do generalnych obaw i problemów ludzkiej psychiki, pozwalając odbiorcy wejść w świat podświadomości. Spektakl został wzbogacony o muzykę na żywo, utwory znane, w nieznanych dotąd aranżacjach jak i zupełnie nowe, stworzone specjalnie przy okazji tego unikalnego wydarzenia. Na widzów czekają doznania audiowizualne jak i zaskakujące zwroty akcji.

"Waga. Eksperyment Literacki" to wydarzenie teatralne towarzyszące premierze najnowszej powieści Bartłomieja Basiury pt. “Waga”, kryminału osadzonego w realiach Krakowa. Projekt tworzą ludzie z wykształceniem aktorskim, filmowym oraz muzycznym, pasjonaci niekonwencjonalnych form, dla których sztuka to coś więcej niż zwykłe wyzwanie. Wydarzenie jest symbiozą literacko-teatralnej kreacji oraz entuzjazmu - stanowi wynik działania poza schematem i wbrew konwencji. Premiera będzie miała miejsce w samym centrum krakowskiej bohemy - na Kazimierzu.

“WAGA. Eksperyment Literacki” już 10 kwietnia o godzinie 18:00 na scenie głównej Teatru Barakah. Wstęp wolny! Zapisy: bit.ly/WAGAel

 


Utwór promujący “Wagę” Basiury bit.ly/quasiwaga | Fan Page Autora bit.ly/basiura

       reżyseria:        Hanna Kochańska
    scenariusz:        autor powieści "W a g a" - Bartłomiej Basiura
           obsada:       Magdalena Sadek, Jakub Sasak, Daniel Antoniewicz
prowadzenie:        Adam Szaja, Grzegorz Like
          muzyka:       Michał Burek, Kinga Siedlik, Szymon Nawrocki, Łukasz Szczepanowski

Partnerzy
Teatr Barakah, Wydawnictwa Videograf S.A.

Patroni medialni wydarzenia
TVP Kraków, Radiofonia, UjotFM, Radio Pryzmat,
wkrakowie.pl, Kulturatka, KulturaOnline.pl, Teatrdlawas.pl, ALLinUJ, AllinCard

Patroni książki “Waga”
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka,
zaczytajsię.pl, Subiektywnie o Książkach, Polacy Nie gęsi i swoich autorów mają, Polscy Autorzy, Wywrota.pl, Upadli.pl, KawiarenkaKryminalna.pl.


Jako patronat medialny książki, bardzo serdecznie zachęcam was do uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu. Jaka szkoda, że nie mieszkam w Krakowie. Na pewno by mnie tam wówczas nie zabrakło!

15 komentarzy:

 1. Zastanowię się nad nią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na promocję książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też żałuję, a do Krakowa tak daleko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe wydarzenie, lecz dla mnie niestety za daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi bardzo ciekawie. Gdybym mieszkała w Krakowie, na pewno nie ominęłabym tego wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też żałuję, że mam tak daleko do Krakowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydarzeniem na pewno warto się zainteresować. Bardzo spodobała mi się idea tego przedsięwzięcia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. daleko mam do Krakowa ale bym poszla gdybym mogla :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger