WOBLINK łączy (opinie) ludzi


4 kwietnia o godz. 12:00 księgarnia e-bookowa Woblink rozpoczęła proces łączenia ocen wystawionych przez użytkowników własnych i portalu Lubimy Czytać – największej społeczności czytelniczej w Polsce. Ta zmiana w połączeniu z nowym systemem rekomendacji pozwoli każdemu czytelnikowi łatwiej wybierać najbardziej interesujące go książki.


4 kwietnia Woblink jako pierwsza w Polsce e-księgarnia przedstawiła oceny wystawione nie tylko przez własnych użytkowników, ale też należących do Lubimy Czytać – największej w Polsce internetowej społeczności czytelniczej. Ten nowy parametr zostanie również dodany do funkcji sortowania. Zmiana dotyczy już ponad 10 tysięcy najpopularniejszych publikacji, kolejne będą systematycznie aktualizowane. Dzięki temu czytelnicy będą mieć pewność, że oceny e-booków na Woblinku są jak najbardziej reprezentatywne.


Woblink jest najpopularniejszą w Polsce księgarnią e-bookową. Umożliwia zakup książek elektronicznych i ich czytanie na wielu urządzeniach, takich jak czytniki, tablety, laptopy czy smartfony. Od 2010 roku dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom dostarcza e-booki setkom tysięcy czytelników w Polsce i za granicą.
Innowacyjne możliwości platformy Woblink zaowocowały zdobyciem pozycji lidera na polskim rynku oraz zaufaniem wśród odbiorców. Celem działalności platformy jest zapewnienie czytelnikom możliwości nowoczesnego i komfortowego cyfrowego czytania w przystępnej cenie, dostępnego na wielu systemach operacyjnych i urządzeniach. Do czytelników kieruje szeroką ofertę publikacji z wszystkich dziedzin literatury oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne. Jako jedyna księgarnia w Polsce ma stronę dostosowaną do kupowania książek bezpośrednio przez czytniki marki Kindle oraz aplikacje przeznaczone nie tylko na smartfony z systemami Android i iOS, ale także na BlackBerryOs.
Woblink w swojej ofercie ma ponad 20 000 e-booków od 360 najlepszych polskich wydawnictw.Lubimyczytać.pl, pomimo swojego młodego wieku (serwis powstał w 2010 roku), jest największym w Polsce opiniotwórczym serwisem książkowym. Siłą lubimyczytać.pl jest społeczność czytelników, którzy dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, zawierają znajomości, kierując się literackim gustem, przeczesują imponującą bazę książek, dodając wybrane pozycje na półki swoich internetowych biblioteczek, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze i informacje o ulubionych autorach, a przede wszystkim, wbrew ogłoszonemu w naszym kraju kryzysowi czytelnictwa... pochłaniają i kupują książki.


Korzystacie z obydwu serwisów? Podoba się wam ta nowa funkcja?

19 komentarzy:

 1. Korzystamy tylko z LC :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w sumie siedzę jedynie w Lubimy czytać :)
  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. O, bardzo dobry pomysł. Ja korzystam z LC, ale mam tak słabą pamięć, że ciężko mi ocenić książki, które czytałam x-lat temu. Za to często czytam tam opinie o książkach, które mam zamiar przeczytać. Na woblinka czasami zaglądam, zdarza mi się upolować w promocji jakiegoś e-booka. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie korzystam z Woblinka, bo bardzo rzadko czytam ebooki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie cieszy ten pomysł. Korzystam z strony Woblink, a teraz pewnie będę jeszcze częściej na nią zaglądać :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Woblinka nie korzystam, ale jakby za ich przykładem wielkie księgarnie zaczęły współpracować z LC to byłoby coś... Zcentralizowana baza - wszystkie recki i oceny wrzucałoby się w jedno miejsce a byłyby widoczne na wielu portalach. Marzenia ściętej głowy niestety, bo do tego to by się musiały te wszystkie kolosy dogadać, a na to nie ma co liczyć - za duży projekt. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Korzystam z lubimyczytać i bardzo rzadko z woblinku, ale opcja mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na razie korzystam tylko z lubimy czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tez jestem na lubimy czytac, ale wlasnie szukam dobrej strony z ktorej mozna kupowac e-booki...wieczorem tak popatrze i moze cos kupie. Dziekuje i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Również mam konto na Lubimy Czytać. Podoba mi się to miejsce w sieci :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo często korzystam z lubimy czytać - świetna stronka, bardzo przydatna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z Woblinka nie korzystam, ale z Lubimy czytać wręcz codziennie. Nawet swoje bibliotekarki nauczyłam korzystania z serwisu, by sprawdzić książkę przed zakupem :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nigdy nie korzystałam z Woblinku, za to lubimy czytać codziennie! Ostatnio też granice.pl ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja ebooki kupuję na publio.pl - bardzo fajny seriws.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobry pomysł, tylko czy nie wpłynie to na wiarygodność Woblinka? Wiadomo jak to jest z opiniami na lc...

  OdpowiedzUsuń
 16. LC bardzo lubię, korzystam z tego portalu codziennie :)

  Pomysł uważam za dobry, ale jak to się sprawdzi, będziemy mogli ocenić dopiero za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 17. LC bardzo lubię, korzystam z niego praktycznie co dwa dni i zazwyczaj staram się tam być na bieżąco. Sprawdzam tam także opinie innych osób oraz osób, które obserwuję.
  Woblink - korzystałam z niego raz, podczas zakupu ebooka jakiegoś :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger