"Piotrek w Watykanie. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po najmniejszym państwie świata" – Edyta GawryśNajmniejsze państwo świata, o którym jak się okazuje nie wiemy za dużo to Watykan. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po tym miejscu, okazał się również przewodnikiem dla dorosłych, bowiem o wielu rzeczach zawartych w tej cieniutkiej książeczce nie miałam zwyczajnie pojęcia.

Edyta Gawryś od wielu lat mieszka oraz pracuje w Bolonii, działa na rzecz Polonii we Włoszech. Jest redaktor naczelną polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego "Radio Klik". Uczy języka polskiego w polskiej szkole w Bolonii. Pasjonuje ją sztuka, książki oraz "celebrowanie życia". Autorka nagrywa także audycje radiowe.

Piotrek to czternastoletni chłopiec, który mieszka wraz z rodzicami w Rzymie. Mama bohatera pracuje blisko Watykanu w sklepie z pamiątkami, a sam Piotrek pasjonuje się historią, sztuką i tradycją kultury europejskiej. To właśnie on opowiada o Watykanie, ukazując wiele ciekawych faktów i nieznanych stron tego miejsca na świecie. 

"Piotrek w Watykanie" to niezwykle oryginalny przewodnik dla dzieci, młodzieży ale także dla dorosłego czytelnika, który zwraca uwagę swoją przystępnością. Co najbardziej ciekawe w tym wszystkim to fakt, iż w książce Edyty Gawryś doczytałam się wielu rzeczy, o których nie miałam pojęcia – o wymogu odpowiedniego wzrostu dla żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, o sposobach uzyskiwania koloru dymu na konklawe czy też dlaczego palce i sandał Piotrowy uległy wygładzeniu. Te i wiele innych ciekawostek zawiera ta publikacja – ciekawostek, które zaintrygują niemal każdego.


Książka liczy sobie 52 strony wśród których młody czytelnik znajdzie interesujące zadania do wykonania, kolorowanki, elementy do wycięcia, a także wspaniałe ilustracje autorstwa Mai Lulek. W całej publikacji znajdują się także dwie, widoczne  sekcje: "Coś takiego!" – ukazująca informacje o historii Watykanu, a także "Coś innego…" – przedstawiająca liczne ciekawostki.Całość została wydana w twardej, eleganckiej oprawie, a na samym końcu książki znajdują się dwie plansze puzzli. Warto także wspomnieć, iż każdy, kto kupi publikację Edyty Gawryś, wspiera przy okazji kwotą 2 zł Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Kwota ta zostaje przeznaczona na Fundusz Dzieci Osieroconych pozostających pod opieką Puckiego hospicjum. To bardzo szczytny cel.

"Piotrek w Watykanie" to pouczająca i zapewniająca świetną rozrywkę zarówno dzieciom jak i dorosłym, napisana przystępnym językiem, książka, jaką niewątpliwie warto kupić. Do mojej biblioteczki już dołączyła.


 
Edyta Gawryś
Źródło zdjęcia - KLIK Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Ekwita

29 komentarzy:

 1. Gdyby moje kuzynki były nieco starsze... Obecnie chyba za wiele by z tego nie wyciągnęły ;D Chyba są za małe na takie zadania i informacje. Ale bądź, co bądź, uwielbiają, gdy się im czyta ;D
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Już samo wydanie jest bardzo ładne. Dziecko, a przy okazji i rodzic może się co nieco dowiedzieć o tym najmniejszym państwie świata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna książka, polubiłam ją od razu i tylko czekam aż Zo trochę podrośnie, żeby móc się z nią zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka dla dzieci, podobają mi się ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się świetna na prezent dla małego czytelnika :) A swoją drogą, sama chętnie bym ją przeczytała :)
  Pozdrawiam Pośredniczka

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozejrze sie za nią, corce na pewno sie spodoba:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Watykan intryguje, ale wolałbym sięgnąć po pozycję bardziej obszerną, treściwszą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie, że autorka wspiera hospicjum dla dzieci. Rzadko się to zdarza... Jeśli zobaczę tę książkę w księgarni to ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jako dorosła też bym się nim posłużyła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo estetyczne wydanie :) I fajnie, że posiada zadania do wykonania;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na początek... dla dzieci, to na pewno wystarczająca lektura.
  Przeniosłam się na blogspota - http://monweg.blogspot.com/
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Z całą pewnością jest to świetna pozycja dla dzieci i młodzieży :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pomysłowa książeczka, z pewnością przydałaby się i dla dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wartościowa książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię wszystko, co związane z Włochami, więc nawet książeczką dla dzieci mogłabym się zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawa publikacja dla dzieci, jak i dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajna interaktywna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny pomysł na ciekawą historię, edukację i jednocześnie przyjazną dzieciom książeczkę

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawa pozycja, nie słyszałam o niej wcześniej. Myślę, że też dowiedziałabym się z niej kilku nowych rzeczy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawy pomysł na książkę, może kupię dla kuzyna. ;D
  Buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam już swoje lata, jednak z chęcią sięgnęłabym po tę książkę! Byłam w Watykanie, bardzo mi się podobał, więc chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o tym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Dla najmłodszych bardzo fajny przewodnik :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Sama chętnie sięgnę po książkę szczególnie, że w niedługim czasie może się przydać w podróży:-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger