Świąteczno-noworoczna oferta wydawnictwa Psychoskok
Wydawnictwo Psychoskok przygotowało dla swoich czytelników świąteczno-noworoczną ofertę. Zapraszam na przegląd.

Kolejna dawka ciekawych nowinek dla Czytelników, tym razem witamy Was świątecznie i przedstawiamy nasze kolejne tym razem już ostatnie w tym roku) nowości i zapowiedzi. Nie będzie brakowało sensacji, komedii, ale także i czegoś dla tych którzy wolą książki oparte na faktach. Także dla najmłodszych Czytelników mamy niespodziankę – kolejna książeczka pełna kolorowych ilustracji (tak jak lubicie).

Zanim jednak przejrzycie naszą ofertę świąteczno-noworoczną w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok chcielibyśmy życzyć Państwu zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń, by przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. Do siego roku!!!

 Holy Island. Szlaki Przełajowe - Adam Kadmon

Premiera: 05.02.2016
ISBN: 978-83-7900-466-9
Gatunek: poezja
Liczba stron: 93

To drugi tomik wierszy Adama Kadmona, publicysty, felietonisty i blogera. Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza zawiera poprzedzony prologiem poemat inspirowany życiem fińskiego bohatera narodowego, nazywanego Piłsudskim Finlandii – marszałka Carla Gustafa Mannerheima. Natomiast na drugą część składa się różnorodna pod względem treści zawartość poetycka. Są w niej osobiste wiersze, publicystyka polityczna oraz tematy obyczajowe i filozoficzne. „Holy Island. Szlaki Przełajowe” swoją treścią dotyka wielu spraw, wielu tematów. Czytelnik znajdzie tu tęsknotę za prawdziwymi bohaterami narodowymi oraz refleksję na temat współczesnego świata, życia osobistego, politycznego czy obyczajowego. Janek herbu pół krowy – Michał Krupa (nowość)

Premiera: 10.12.2015
ISBN: 978-83-7900-461-4
Gatunek: literatura polska
Liczba stron: 178

Janek herbu pół krowy” przeniesie was w czasy Władysława Łokietka, smoków, rycerzy, księżniczek i leśnych babek. Dziwny zbieg okoliczności połączył trzech dzielnych mężczyzn – Janka – fałszywego rycerza, Lucka – giermka księcia Bolesława Zawistnego oraz Huby – czarodzieja z pewnym defektem i sprawił, że niczym trzej muszkieterowie wyruszyli na niebezpieczną wyprawę, składając sobie przysięgę „za wszystkich, wszyscy za jednego”. W drodze po tajemnicze jajo czeka ich oczywiście szereg przezabawnych przygód, a wszystko to okraszone jest dość soczystym i pełnym humoru językiem autora. „Janek herbu pół krowy” to przepełniona czarnym humorem groteskowa powieść, przedstawiająca w krzywym zwierciadle morale i ambicje bohaterów, których nie sposób nie polubić od pierwszej chwili.Kleszcz - Krzysztof Piotr Łabenda

Premiera: 30.01.2016
ISBN: 978-83-7900-483-6
Gatunek: political fiction

Liczba stron: 207

Tytułowy Kleszcz to Józef Zybertowicz, Inkwizytor Sądu Białej Róży, w którym będzie orzekał w sprawie Bonarskiego. Kleszcz, z powodu swojej wady anatomicznej i nieszczególnej aparycji, miał trudne dzieciństwo. Często był izolowany przez rówieśników, a czarę goryczy przechyliła nieszczęśliwa miłość do córki ubeckiego dygnitarza. W socjalistycznej rzeczywistości opowiedział się po stronie dysydentów, co sprawiło, że wiele lat później stał się ważną personą w strukturach partii Pobożni i Sprawiedliwi. Będąc Inkwizytorem Sądu Białej Róży może decydować o losach innych ludzi. Kleszcz żywi się psychicznie poniżaniem i słabością tych, którzy z lękiem przychodzą  błagać go o litość dla siebie lub swoich bliskich. Kleszcz wreszcie będzie mógł się zemścić na Bonarskim i swojej dawnej, nieszczęśliwej miłości.
Najnowsza książka Krzysztofa Piotra Łabendy mieści się w kategorii political fiction, ale równocześnie nacechowana jest wątkami filozoficznymi (rozważanie o życiu i śmierci) i psychologicznymi.


Reportaż z życia cz. 2 – Aleksander Janowski

Premiera: 30.12.2015
ISBN: 978-83-7900-458-4
Gatunek: biografia, autobiografia
Liczba stron: 235

Książka jest kontynuacją  autobiograficznych wspomnień tłumacza rządowego, który relacjonuje swoje najbardziej interesujące doświadczenia zawodowe i prywatne, ale szczególnie te związane z wyjazdami służbowymi. Ze stronic książki poznajemy profesjonalistę, któremu znajomości języka rosyjskiego, mimo że jest Polakiem, mogą zazdrościć sami Rosjanie. Autor może poszczycić się spotkaniami (jako tłumacz rządowy) z takimi osobistościami polityki jak Breżniew, Szewardnadze, Kania, Jaroszewski, Jaruzelski, Gierek, Tito i wielu innych. Pan Janowski służbowo wyjeżdżał na Kubę, do Jugosławii, Rumunii, Czechosłowacji, Chin, ZSRR oczywiście, Mongolii i szeregu innych państw. Doświadczenia translatorskie przedstawione w książce ozdobione zostały częstym poczuciem humoru.


Robaczki z naszej paczki – Adam Cichy

Premiera: 25.12.2015
ISBN: 978-83-7900-456-0
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 42

„Robaczki z naszej paczki” to zbiór historyjek, które w humorystyczny sposób przybliżą dzieciom tajemniczy świat owadów i zwierząt, które można spotkać na łące, w ogrodzie czy w lesie. Opisują one codzienne życie zwierząt i ich nietypowe problemy – a są one niemałe! „Robaczki z naszej paczki” pomogą również w znalezieniu odpowiedzi na pytania, skąd się biorą piękne motyle, które zwierzęta są pracowite, a które powolne i uważane za leniwe, które plotkują, które są uciążliwe dla człowieka, a które pożyteczne dla natury. Lekka, rymowana forma wierszyków sprawia, że są one przystępne nawet dla najmłodszych milusińskich. „Robaczki z naszej paczki” rozwieją wszelkie wątpliwości i wprowadzą malucha w zagadkowy świat zwierząt, dzięki którym jest on tak piękny i różnorodny!


Zainteresowała Was jakaś książka?

25 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że ciekawą lekturą byłaby książka Janek herbu pół krowy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Janek herbu pół krowy" może być dobry :D

  http://zapomnianypokoj.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i ja się na coś skuszę? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Kleszcz" zapowiada się niezwykle ciekawie :)
  Chętnie przeczytałabym tą książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na razie nic mnie nie interesuje, ale wiem komu mogłabym polecić Kleszcza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dostałam ostatnio tę ofertę, ale nic dla siebie nie znalazłam...

  OdpowiedzUsuń
 8. „Robaczki z naszej paczki” to może być fajny prezent dla małego dziecka;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Te robaczki to może być fajna książka na prezent dla malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja właśnie jutro wybieram się do księgarni bo zawsze przed podróżą kupuje sobie książkę to już taka moja tradycja :)

  OdpowiedzUsuń
 11. pozycje dla dzieci podobno cieszą sie popularnością. Słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 12. Janek herbu pół krowy zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe propozycje tu zaprezentowałaś. :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niektóre tytuły w sam raz na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie, ale może to i dobrze, bo i tak mam zbyt wiele książek do przeczytania na "już". :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety, ale chyba nic dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 17. tym razem nic dla mnie. ale to może to i dobrze, mam już bardzo długą listę książek do przeczytania. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Raczej nic dla mnie. Swoją drogą, mają naprawdę fatalne okładki.

  OdpowiedzUsuń
 19. "Janek herbu pół krowy" - może być zabawnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 21. CZekam już na swoją dawkę egzemplarzy recenzenckich od Psychoskoku i nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger