Krótka historia pod postacią książki obrazkowej


Każdy sposób umożliwiający polubienie przez młodego człowieka historii i jej naukę, jest dobry. Nieważne bowiem, czy efekt ten osiągniemy za pomocą filmu, bajki, widowiska teatralnego oraz książki. Wszystko, co w przystępny sposób przybliża dziecku historię, warte jest polecenia. Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować dwie książki obrazkowe nakierowane właśnie na historię, które już na wstępie zachwycają estetycznym i przede wszystkim trwałym wydaniem.

"Krótka historia Polski" z opracowaniem Zuzanny Szelińskiej i ilustracjami Diany Karpowicz to książka obrazkowa ukazująca historię naszego kraju, przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech lat. Duży format oraz twarde i lakierowane strony z pewnością sprawdzą się w przypadku nawet najbardziej niesfornego urwisa - uszkodzenie więc z pewnością takiej książce nie grozi. A co w środku?


Osiem rozkładówek, czyli 8 map ilustrujących wybrane epoki z historii Polski: Polska Piastów, Za Jagiełły, Złoty Wiek, Pod zaborami, Rewolucja przemysłowa, XX-lecie międzywojenne, Odbudowa kraju oraz Współcześnie. Każda z tych map przykuwa uwagę wielością szczegółów, które pozwalają wytłumaczyć dziecku kto był w określonym czasie władcą, jak żyli i jak ubierali się ludzie czy też przybliżyć daty najważniejszych, dziejowych wydarzeń. Każda ilustracja, każdy szczegół jest ważny, gdyż pozwala odkryć dziecku wiele ciekawostek.


Drugą książką obrazkową, wydaną w tej samej serii jest "Krótka historia starożytnych cywilizacji" z opracowaniem również Zuzanny Szelińskiej oraz ilustracjami Diany Karpowicz, skierowana do dzieci w wieku od trzech lat. 

Publikacja ta zawiera również osiem rozkładówek ze znajdującymi się na nich scenami z życia starożytnych cywilizacji: Mezopotamia, Egipt, Minojczycy i Mykeńczycy, Grecja, Rzym, Celtowie, Chiny oraz Majowie. 

Edukacyjny walor zostaje w tym przypadku również zachowany bowiem dziecko otrzymuje wiedzę o tym, jakie kiedyś budowano budowle, jak żyli ludzie czy też jak spędzali wolny czas. Obrazki zawierają także opisy osiągnięć poszczególnych cywilizacji, dzięki czemu utrwalają w młodym umyśle pewne skojarzenia, przydatne na przyszłość.

Warto także wspomnieć, że pod tym linkiem - KLIK rodzice mogą pobrać przewodnik, który pozwoli im ciekawiej opowiadać swojemu dziecku o starożytnych cywilizacjach. To przystępne dopełnienie książki, które na pewno się przyda.

Ceny tych publikacji w kwocie 38 zł za sztukę z pewnością nie są niskie, jednak trzeba przyznać, że tak ekskluzywne wydanie, usprawiedliwia taką stawkę. To bowiem z pewnością książki, które zbyt szybko się nie zniszczą, służyć więc mogą nie tylko jednemu dziecku.

Myślę, że publikacje te mogą stać się fajnym połączeniem nauki i zabawy dla dziecka oraz dla rodzica, a przy okazji dokładają swoistą cegiełkę do bazę wiedzy, jaka z pewnością przyda się w późniejszych latach szkolnych.
Za możliwość zapoznania się z książkami dziękuję ZUZU TOYS

37 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się historii Polski w dzieciństwie uczyłam z komiksów. Te książki są super, ale wymagają od rodziców nie lada wiedzy. Dobrze, że wydawnictwo pomyślało o przygotowaniu ściągawek dla tych, dla których historia nie jest mocną stroną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie można znaleźć "ściągawki" do map z "Krótkiej Historii Polski"?

   Usuń
 3. Cena faktycznie trochę przeraża, licząc razy dwa, ale myślę, że warto.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale super:) wzrok bardzo przyciąga:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cywilizacje mam, Polski nie. Ale fakt jest taki - świetne książki do nauki przez zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha już widzę dziecko, które zadaje 1000 pytań do :) Świetne książeczki i motywacja dla rodziców żeby usystematyzować wiedzę, bo jednak aktywny udział jest niezbędny. Ja się ostatnio śmiałam, że atlas roślin kupię, bo troszkę muszę nadrobić. A co do pozycji to piękne wydanie. Oczy mi się zaświeciły. Uważam, że za książkę "na lata" warto tyle zapłacić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z pewnością tak przedstawioną historią szybciej zaciekawimy malca niż nudnym podręcznikiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka, chociaż myślę, że do moich kuzynów bardziej przemawiają komiksy Scooby Doo :D

  OdpowiedzUsuń
 9. I nauka od razu przyjemniejsza! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda bardzo fajnie, NK ostatnio wydało coś podobnego, tyle, że z legendami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozejrzę się za tymi książeczkami, bo mnie zaciekawiłaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To ciekawe książeczki dla dzieci, którym często trudno wytłumaczyć jak kiedyś wyglądała Polska i świat.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książeczki strasznie mi się podobają. Mają piękne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Prześliczne te książeczki!
  Chciałabym!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nadal uwielbiam takie książki :) Tak naprawdę wiele faktów znam akurat z takich książek :)

  Brzydki Ptak

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetne wydanie, przyciąga wzrok ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak sobie pomyślałam... że powinnam była mieć takie książeczki w liceum... nie lubiłam historii, a z historii zawsze było najwięcej materiału:))

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny pomysł na zachęcenie dzieci do poznawania historii:)

  OdpowiedzUsuń
 19. ciekawie się prezentuje :)
  /kwiatusia - mam nowy nick :) /

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawy pomysł. Mój bart byłby zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zabawa i nauka w jednym. Takie rozwiązania są najlepsze :)
  Pozdrawiam
  Randaksela
  Pudełko w piwnicy trochę handmade
  Zorza poranna trochę słów

  OdpowiedzUsuń
 22. Coś czuję, że lubiłabym historię, gdybym uczyła się z takich książek :) Świetny pomysł, żeby zachęcić dzieci do nauki!

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdybym tylko miała takie książki w dzieciństwie, pewnie inaczej podchodziłabym do historii :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo fajne książeczki, zwłaszcza, że to właśnie obrazy szczególnie trafiają do dzieci i młodzieży. O wiele bardziej niż słowa. Jednak cena wysoka.

  OdpowiedzUsuń
 25. Oba wydania są świetne, jednak "Krótka historia starożytnych cywilizacji" bardziej przypadła mi do gustu i z pewnością poleciłabym ją najmłodszym członkom rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ciekawe, czy mój siostrzeniec trzylatek byłby zainteresowany:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Chętnie bym je przytuliła dla mojej córeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
 28. Niesamowita pozycja! Uwielbiam ciekawe formy nauki historii. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger