Jan Kulczyk. Biografia niezwykła - nowość w wydawnictwie FrondaKsiążka o najbogatszym Polaku, który pierwszy milion dostał od ojca, a pozostawił po sobie majątek wart 15 miliardów. Publikacja została napisana z pomocą głównego jej bohatera – Jana Kulczyka.


JAN KULCZYK. BIOGRAFIA NIEZWYKŁA
Cezary Bielakowski Piotr Nisztor
Premiera: 4 listopada 2015 r.


Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata. Hanna Suchocka radziła się go, czy ma objąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp.

Miliarder bardzo dobrze znał papieża Jana Pawła II, przyjaźnił się z prymasem Józefem Glempem, a w zakonie paulinów miał nawet swoją celę i habit.

Pierwsze duże pieniądze zarobił na kosmetykach Reve. Dodatkowo produkował pastę BHP, akumulatory i Bielmex, który doskonale usuwał stemple poświadczające zakup przydziału na kartki. 

Publikacja zawiera m.in.:

- kulisy największych inwestycji i zdarzeń, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji,
- omówienie sporów wokół osoby Kulczyka i jego przedsięwzięć m.in. afera Orlenu, spór o autostrady, Warta, Telekomunikacja Polska, afera podsłuchowa i prywatyzacja Ciechu,
- galerię postaci, które odegrały ważną rolę w jego życiu,
- odpowiedź na pytanie, w kim upatrywał swojego największego wroga oraz kto mógł stać za nagraniami kelnerów,
Dowiecie się również jaka jest jego ulubiona marka zegarków, jakie dania przygotowywał dla niego prywatny kucharz i do czego miał słabość. Gdzie latał wraz z rodziną i jakie interesy robili jego najbliżsi.
Osobiste relacje to najważniejsza część jego narracji, bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.
 


 Spotkanie premierowe odbędzie się 9 listopada o godz. 18:30 w Centrum Biznesowo-Finansowym w sali Kino KC (poziom -1) w Warszawie.Serdecznie zapraszam na spotkanie i przeczytanie książki.

13 komentarzy:

 1. Nie przepadam za biografiami wiec i tym razem odpuszczę
  Pozdrawiam Justyna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ciekawości może bym przeczytała, ale na razie mam w planach inne publikacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szybko napisana biografia, czy aby nie za szybko?

  OdpowiedzUsuń
 4. O ile do stolicy mnie nie ciągnie, to ciągłych spotkań autorskich strasznie warszawiakom zazdroszczę;)
  Za biografiami ogólnie nie przepadam, ale p.Kulczyk wydaje się ciekawą postacią, angażował się w naprawdę sporo ciekawym projektów, więc może przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem odpuszczam, gdyż nie jestem zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie to nie dla mnie, pod żadnym aspektem mnie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. to może być interesująca lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytam biografie tylko wybranych osób, dlatego tym razem spasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kulczyk do nie dawna najbogatszy człowiek w Polsce, jeśli spotkam na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wierzę, że jest to zbiór osobistych relacji pana Kulczyka i chętnie się z nimi zapoznam, szczególnie za to zdanie o tym, że interesy robi się z ludźmi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. No nawet nie doczytałam do końca co i jak, bo biografie nie są moją mocną stroną, a i sam Kulczyk mnie nie interesuje. Jednak pewnie znajdą się fani tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger