Nowości w wydawnictwie Zysk i S-kaW wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiło się wiele nowości wydawniczych. Zapraszam do przeglądu.
Ratuj Maluchy. Rodzicielska rewolucja
Karolina Elbanowska, Tomasz Elbanowski

Format: 145 x 205 mm
Stron: 300
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-721-2
Premiera: 31.08.2015
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

Inicjatorzy akcji „Ratuj Maluchy” ujawniają jej kulisy. Czy  dwoje  młodych  ludzi  ze  zwykłego  blokowiska, wychowujących  siedmioro  małych  dzieci,  może  zagrozić rządzącym i wywołać ferment na politycznej scenie? Okazuje się, że tak. Akcja „Ratuj Maluchy” stała się dla władz tym, czym lustro dla Bazyliszka – doprowadziła do drastycznego spadku poparcia koalicji rządzącej. Niezgoda Elbanowskich na przymusowe posyłanie sześciolatków do szkół zmobilizowała do protestów tysiące rodziców.

"Ratuj Maluchy" to porywająca opowieść o obywatelskiej walce z systemem.

„Zdolności  organizacyjnych  mogłaby  im  pozazdrościć  niejedna  profesjonalna  partia  polityczna  i  korporacja.  Ich nieustępliwości – większość służb specjalnych świata. Ich zdolności mobilizacji współpracowników – niejeden Kościół”. Tygodnik „Wprost” z okazji przyznania inicjatorom akcji „Ratuj Maluchy” tytułu „Człowieka Roku 2014”

**********


Słońce w Chwale. Bestsellerowa powieść o Ryszardzie III
Sharon Kay Penman

Format: 150 x 230 mm
Stron: 482
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-671-0
Premiera: 31.08.2015
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Czym Ryszard III zasłużył sobie na to, by przejść do historii jako najbardziej znienawidzony władca Anglii?
Sharon Penman podejmuje swoją narracyjną wyprawę w wiek XV i dramatyczne czasy Wojny Dwóch Róż, wiedziona nie tylko historyczną ciekawością, lecz także pasją starcia się z mitem. Chce bowiem przywrócić dobre imię człowiekowi, który stał się  uosobieniem nikczemności, przewrotności i bezwzględności w dążeniu do celu. Poznajemy zatem Ryszarda Plantageneta, księcia Gloucester i króla Anglii jako dziarskiego, odważnego, lojalnego i wrażliwego rycerza, który po śmierci przegrał z wrogo spreparowaną pamięcią historyczną.

**********


Walizka pani Sinclair
Louise Walters

Format: 145 x 215 mm
Stron: 348
Okładka: miękka
Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-730-4
Premiera: 31.08.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Wzruszająca powieść o sekretach rodzinnych, bratnich duszach i straconych szansach. Roberta uwielbia kolekcjonować listy i pocztówki, które znajduje w używanych książkach, przeznaczonych do ponownej sprzedaży. Kiedy ojciec przekazuje jej część rzeczy należących do babci Dorothy, znajduje wśród nich zaskakujący list od dziadka, którego nigdy nie poznała. List opatrzony jest datą, która wskazuje, że został napisany po jego rzekomej śmierci w czasie II wojny światowej. Dorothy jest nieszczęśliwa w małżeństwie z Albertem, który został zmobilizowany i pojechał walczyć przeciwko Niemcom. Kiedy tuż za jej domem rozbija się wojskowy samolot, przychodzi do niej dowódca dywizjonu, Polak Jan Pietrykowski. Pomiędzy Dorothy i Janem rozwija się uczucie, kobieta coraz śmielej myśli o tym, że mogłaby znaleźćz nim szczęście. Jednak zapisane dla nich przeznaczenie jest zupełnie inne, a w życiu Dorothy pojawia się tajemnica, która wstrząśnie jej wnuczką jeszcze wiele lat później...

Nadzwyczajna książka, pełna uroku i spokoju, przepięknie opowiedziana, od początku do końca chwytająca za serce.
„The Times”

**********


Turniej cieni OPR. BROSZ./OPR. TW
Elżbieta Cherezińska

Format: 150 x 230 mm
Stron: 816
Okładka: miękka ze skrzydełkami/twarda z obwolutą
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-669-7/978-83-7785-668-0
Premiera: 07.09.2015/14.09.2015
Sugerowana cena det.: 45,00 zł/59,00 zł

Lata 30. XIX wieku.  Kluczem do panowania nad Azją jest Afganistan, o który Wielka Brytania rywalizuje z Rosją. W Wielką Grę, nazywaną przez Rosjan Turniejem Cieni wplątane są losy Polaków: Jana Witkiewicza – młodzieńca ułaskawionego z wyroku śmierci i zesłanego na Syberię, Adama Gurowskiego – ucznia Hegla i przyjaciela Heinego, arcyzdrajcy sprawy polskiej, a także Rufina Piotrowskiego – prostego żołnierza i najsłynniejszego uciekiniera z syberyjskiej katorgi. W śniegach Syberii,  na gorących piaskach afgańskich pustyń i wybrzeżach Morza Czarnego trwa Wielka Gra Bohaterowie rzucają cienie, ktoś jednak pociąga za sznurki marionetek. Fascynująca opowieść o Polsce. O ludzkich losach, przeznaczeniu, zdradach i niezłomności.


Szklane tarcze
Maria Szypowska

Format: 130 x 205 mm
Stron: 280
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-7785-618-5
Premiera: 07.09.2015
Sugerowana cena det.: 29,90 zł

Trzymająca w napięciu powieść o nieznanym fotografie,  który z narażeniem życia dokumentuje zniszczenia 
Zamku Królewskiego w Warszawie.

Druga  wojna  światowa  w  okupowanej  Warszawie.  Stanisław  z  narażeniem  życia  podejmuje  niebezpieczną wyprawę do strzeżonych przez hitlerowską żandarmerię ruin Zamku Królewskiego. Dźwiga wielki, ciężki aparat fotograficzny, aby na szklanych kliszach uwiecznić zniszczenia Zamku. Ale gdzie ukryć klisze, by nie wpadły w ręce wroga? Jak wykonać, to ważne zadanie? Pomagają mu przyjaciele Piotr i Krystyna. Czy uda im się uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa? Niektóre z tych szklanych tarcz przetrwały do dziś, znajdują się w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. O ich autorze prawie nic nie wiemy...

**********


Rycerz sowy
Mercedes Lackey, Larry Dixon

Format: 140 x 205 mm
Stron: 424
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria: TRYLOGIA SOWIEGO MAGA
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-694-9
Premiera: 14.09.2015
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

Zwieńczenie trylogii o Sowim Magu
Przyszłość Valdemaru leży w rękach Sowiego Maga.
Ile poświęci dla tych, których najbardziej kocha?

W odległym świecie Valdemaru został przywrócony spokój i porządek. Prawdziwą władzę w Zagajniku Errolda
zaczęła  sprawować  Rada  Wiejska.  Tymczasem  Dolinie  przydzielono  nowego  maga  herolda,  który  wraz  z czeladnikiem już wkrótce ma zaszczycić jej progi. Przed Darianem, obywatelem królestwa, ale też Sokolim Bratem, stoją nowe wyzwania. Lord Breon chce uczynić go rycerzem strzegącym sprawiedliwości. Chłopak pragnie również przystąpić do próby mistrzowskiej i osiągnąć status pełnego maga. Przede wszystkim jednak musi rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia rodziców. Czy przezwycięży trudności i dotrze do prawdy?

**********


Agenda 21
Glenn Beck, Harriet Parke

Format: 145 x 205 mm
Stron: 338
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-728-1
Premiera: 21.09.2015
Sugerowana cena det.: 39,00 zł

Wstrząsająca wizja Ameryki w niedalekiej przyszłości, w której przyroda stała się ważniejsza od wolności Jedno  pokolenie  wcześniej  miejsce  to  nazywało  się  Ameryką.  Teraz,  po  wprowadzeniu  na  całym  świecie sterowanego przez ONZ programu pod nazwą Agenda 21, jest to po prostu Republika. Bez prezydenta. Bez Kongresu. Bez Sądu Najwyższego. I bez wolności. O wszystkim decydują Spolegliwi. Przed obywatelami nowej Republiki stają dwa główne cele: wytwarzać czystą energię i stworzyć ludziom nowe życie. Osiemnastoletnia Emmeline zna tylko życie ponure, monotonne i ubogie. Codziennie maszeruje po desce energetycznej i akceptuje mężczyzn, których Zarząd Spolegliwości  wyznacza na sparzenie z nią. Jak większość obywateli, chodzi ze schylona głową i spuszczonymi oczami. Aż pewnego dnia przychodzą po jej matkę. Na skutek wstrząsu Emmeline zaczyna dostrzegać brutalną rzeczywistość i zadawać sobie pytania. Dlaczego wszyscy obywatele muszą się gnieździć w identycznych,  ciasnych betonowych Mieszkalnikach? Dlaczego jedzenie, woda i energia są racjonowane? A przede wszystkim: dlaczego dzieci zaraz po urodzeniu są zabierane matkom? Kiedy Emmeline zaczyna rozumieć prawdziwe intencje Agendy 21, uświadamia sobie, że jest o wiele więcej rzeczy, z którymi się nie zgadza. Podejmuje więc próbę ocalenia swojej rodziny i zdemaskowania Republiki...

**********

Alchemia. Wprowadzenie do symboliki i psychologii
Marie-Louise von.Franz

Format: 140 x 220 mm
Stron: 320
Okładka: twarda z obwolutą
Tłumaczenie: Małgorzata Kalinowska
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-743-4
Premiera: 21.09.2015
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

Alchemia. Wprowadzenie do psychologii i symboliki jest zbiorem wykładów Marie-Louise von Franz wygłoszonych w  Instytucie  C.G.  Junga  w  Zurichu  w  1959  roku.  Autorka  odwołuje  się  w  nich  do  oryginalnych  tekstów historycznych, analizując alchemię grecką, arabską i europejską. Prace alchemików według psychologii analitycznej stanowiły  poszukiwanie  związku  pomiędzy  psychiką  a  materią.  Dzięki  temu  język  alchemiczny  pozwala  na symboliczny opis procesu indywiduacji i leczenia w psychoanalitycznej terapii. Symbole alchemiczne, jak pokazuje von Franz, nadal pojawiają się w psychice współczesnego człowieka, w jego snach i wytworach artystycznych, kompensując w ten sposób racjonalistyczny kierunek rozwoju cywilizacji zachodniej. Książka  stanowi  doskonałe  wprowadzenie  w  alchemiczne  prace  Junga  i  historię  zachodniej  cywilizacji, a jednocześnie zawiera pogłębioną analizę znaczenia i symboliki alchemii. Jest wartościową pozycją zarówno dla czytelników  zainteresowanych  psychologią  analityczną,  jak  i  dla  specjalistów  zajmujących  się  jej  klinicznym aspektem.

**********


Kliniczna skuteczność NLP i NLPt. Analiza badań
Lisa Wake, Richard M. Gray, Frank S. Bourke

Format: 165 x 235 mm
Stron: 378
Okładka: miękka
Tłumaczenie: Renata Sigrist
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-7785-744-1
Premiera: 21.09.2015
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

Kliniczna skuteczność NLP i NLPt – podręcznik dla badaczy i praktyków.
Pomimo szerokiego zastosowania neurolingwistyczne programowanie (NLP) wciąż stanowi temat gorących debat, nierzadko podlegając krytyce płynącej ze strony środowisk akademickich. Międzynarodowa grupa naukowców, badaczy  i  psychoterapeutów  postanowiła  przeanalizować  aktualne  dowody  na  temat  klinicznej  skuteczności metod NLP, a efektem ich pracy jest niniejsza książka. Lisa  Wake  wraz  ze  swoimi  współpracownikami  przedstawia  krytyczną  ocenę  opartych  na  dowodach  badań w omawianej dziedzinie, wskazując korzyści tego podejścia i stwierdzając istnienie potrzeby przeprowadzania większej liczby dobrze kontrolowanych, randomizowanych badań klinicznych. Autorzy sprawdzają również sposób wykorzystania NLP w leczeniu zróżnicowanych zaburzeń, w tym zespołu stresu pourazowego, fobii, uzależnień, zaburzeń lękowych, umiarkowanej czy łagodnej depresji. Bogato opatrzona przykładami klinicznymi oraz opisami przypadków   stanowi Kliniczna skuteczność NLP i NLPt niezbędny podręcznik dla praktyków i badaczy zainteresowanych NLP oraz dla osób odbywających podyplomowe szkolenia w tej dziedzinie.


Zainteresował Was jakiś tytuł?

45 komentarzy:

 1. Turniej cieni - marzę o tej książce!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zainteresowała mnie Walizka pani Sinclair. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na "Agendę..." i "Walizkę.." :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Ratuj Maluchy. Rodzicielska rewolucja" mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Rycerz sowy" wydaje się być interesująca ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Ratuj maluchy" zapowiadają się bardzo ciekawie :).

  OdpowiedzUsuń
 7. No wiele ciekawych książek widzę na tej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba najbardziej zaciekawił mnie "Rycerz Sowy". Książka wydaje się być w moich klimatach, więc być może po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aj ile smakowitości! :D "Szklane Tarcze" mają taką piękną i inną okładkę <3

  Pozdrawiam ciepło, Mona
  [www.antymateriablog.wordpress.com]

  OdpowiedzUsuń
 10. Elżbieta Cherezińska coraz bardziej kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej kusi mnie "Alchemia" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilka tytułów mnie zaintrygowało :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Walizka pani Sinclair mnie zaciekawiło ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wybrałabym nową książkę Cherezińskiej:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Tyle ciekawych książek, że aż trudno się zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 17. "Szklane tarcze" znam z dzieciństwa. Książka jeszcze gdzieś powinna stać na półce. Polecam nie tylko młodzieży i dzieciom!

  OdpowiedzUsuń
 18. Tym razem nic mnie nie zainteresowało.

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 19. ,,Słońce w Chwale. Bestsellerowa powieść o Ryszardzie III,, i ,,Turniej cieni":)

  OdpowiedzUsuń
 20. Kilka tytułów mnie tu zainteresowało. Ale zdecydowanie "Walizki pani Sinclair" jestem ciekawa najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 21. "Walizka..." trochę mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 22. O dziwo najbardziej spodobała mi się "Alchemia", choć na co dzień nie zaglądam raczej do takich książek. Okładka jest jednak wspaniała :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie jest to moje ulubione wydawnictwo i w tych propozycjach również ciężko znaleźć mi coś dla siebie, ale ciekawi mnie "Walizka pani Sinclair" ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. chyba czas wybrać się do księgarni:))

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawi mnie "Walizka pani Sinclair" i "Agenda 21". Dobrze, że trafiłam na Twojego posta, bo właśnie szukam dla siebie nowości książkowych na październik :-)

  OdpowiedzUsuń
 26. To o alchemii brzmi oryginalnie :). A i nad tą serią sowiego maga się już zastanawiałam... No, ale na razie mam nieprzeczytany nowy nabytek - trzy książki Robin Hobb

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie wybrałam z tego zestawu niczego dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Chyba znajdę coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Marzy mi się "Agenda 21", całkowicie moje klimaty! ^^ Będę polować jeszcze na "Wyznania randkoholiczki", które bodajże wydawnictwo wydaje końcem miesiąca :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Nic mnie szczególnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ciekawią mnie książki Cherezińskiej, ale nie na tyle, by je kupować.

  OdpowiedzUsuń
 32. Z chęcią sięgnęłabym po "Walizkę Pani Sinclair" .:)

  OdpowiedzUsuń
 33. Zaciekawiła mnie "Walizka pani Sinclair" :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Cherezińska to mój typ. Chociaż ta "Walizka..." też chyba zapowiada się nieźle:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger