Fragmenty czwartej części "Millenium" tylko na Wyborcza.pl!Dokładnie teraz, czyli o północy z niedzieli na poniedziałek, 23 na 24 sierpnia br. na Wyborcza.pl/Kultura możecie przeczytać rozdział z książki „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza, będącej kontynuacją bestsellerowej trylogii "Millennium" Stiega Larssona. Serwis Wyborcza.pl jako jedyny w Polsce opublikował właśnie fragment tej powieści!  Trylogia "Millennium" Stiega Larssona, w której wydawca lewicowego magazynu Mikael Blomkvist i genialna hakerka z tatuażem Lisbeth Salander jednoczą siły w walce ze złem, to największy fenomen literatury kryminalnej XXI wieku. Na całym świecie sprzedała się w ponad 80 mln egzemplarzy. Autor zdążył napisać trzy tomy, ale nie dożył nawet publikacji pierwszego - zmarł na zawał serca w 2004 r. Napisanie kontynuacji spadkobiercy powierzyli biografowi Davidowi Lagercrantzowi.

Wyborcza.pl jako jedyna redakcja w Polsce opublikuje rozdział kontynuacji „Millennium” pt. „Co nas nie zabije”. Dokładnie o północy z niedzieli na poniedziałek, 23 na 24 sierpnia br. będzie go można przeczytać w sekcji Kultura na Wyborcza.pl.

Wcześniej, w sobotnim „Magazynie Świątecznym” z 23 sierpnia br. Wojciech Orliński zastanowi się, czy autor powieści David Lagercrantz ma szansę powtórzyć sukces Stiega Larssona. A w czwartek, 27 sierpnia br. - w dniu światowej premiery powieści, która nastąpi równolegle w 35 krajach, Orliński zrelacjonuje w „Dużym Formacie” swoje spotkanie z pisarzem.

Wyjątkową publikację na Wyborcza.pl wspiera kampania promocyjna w prasie ("Gazeta Wyborcza"), w internecie (serwisy Wyborcza.pl i Gazeta.pl), na Facebooku (strony "Gazeta Wyborcza" i "Czytamy w Polsce") oraz w radiu TOK FM. Działania przygotowuje zespół "Gazety Wyborczej" i "Książek. Magazynu do czytania". Partnerem jest wydawnictwo Czarna Owca, polski wydawca książki „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza.


Czytaliście tę trylogię? Skusicie się na jej kontynuację?

42 komentarze:

 1. Nie miałam okazji czytać, widziałam jeden film, z ciekawości jednak pewnie przeczytać fragment. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy chcę zajrzeć do kontynuacji :< Nie wiem, czy to będzie to samo :<

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety do tej pory nie czytałam żadnego tomu tej trylogii, w związku z czym jej kontynuacja jest ostatnią rzeczą, o której teraz myślę.

  OdpowiedzUsuń
 4. mam dwie pierwsze części tej trylogii w swojej biblioteczce, ale jakoś nie mogę się zabrać za przeczytanie

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś mam opory przed kontynuacjami serii zmarłych pisarzy. Sama nie wiem czy przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnego tomu tej trylogii i chyba raczej nieprędko to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie czytałam jeszcze trylogii :( Widziałam film.
  A książka "Co nas nie zabije" ma do mnie dotrzeć we wrześniu (wygrałam ją w jednym z konkursów <3)
  Teraz pojawia się pytanie: Czy ją czytać pierwszą? ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ogromną chęć na zapoznanie się z tą trylogią :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Trylogia była rewelacyjna, ale do kontynuacji podchodzę trochę nieufnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zupełnie nie trafia do mnie pomysł z kontynuacją pisaną przez kogoś innego. Dla mnie powinno wszystko się sprowadzać do trzech tomów Larssona.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trylogię czytałam i byłam nią zachwycona. Dlatego z czystej ciekawości skuszę się na kontynuację. Aczkolwiek trochę to dziwne, że dalsze lody bohaterów pisze inny autor...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja z chęcią przeczytam, bo chcę zweryfikować "nowego" autora. Zastanawiam się, czy to możliwe, by nadal lubić bohaterów, którzy, choć dobrze znani, będą opisani inną dłonią? Czy nie będą wydawali się obcy?

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka chodzi za mną dosłownie wszędzie, ale brak czasu nie pozwala na jej przeczytanie. Może kiedyś uda mi się po nią sięgnąć ;D

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam tej trylogii, ale mam nadzieję, kiedyś ją nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. oj bedzie trzeba przeczytac:) alez jestem jej ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam trylogię. Dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejną część. Ciekawe, co z tego wyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Trylogię uwielbiam, dlatego trochę sie tej książki obawiam. Ale pewnie i tak sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety nie miałam okazji czytać, jednak muszę to zmienić. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Czytałam całą trylogię i jestem jej ogromną fanką. Ale jakoś nie widzę tej 4 części. O ile to będzie można jeszcze nazwać częścią Millennium.
  Pozdrawiam
  rozenksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Moim zdaniem bez sensu. Czytałam trylogię, ale jak można napisać 4 część skoro autor już nie żyje?
  http://www.fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Trylogię czytałam dawno temu i mam opory przed czytaniem kontynuacji autorstwa innego pisarza. Zobaczę.

  OdpowiedzUsuń
 22. Trylogię Larssona uwielbiam. Średnio widzę tę kontynuację, ten fragment jest... taki sobie. Przeciętny. Ale i tak sięgnę po "Co nas nie zabije" - z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 23. Kochana, no właśnie problem jest w tym, że nie znam trylogii, choć bardzo chciałabym to zmienić :3

  OdpowiedzUsuń
 24. trylogię czytałam - uważam, że jest fenomenalna - pytania jak kontynuacja którą niestety nie napisał już sam Stieg Larsson - mam lekkie obawy hmmmm

  OdpowiedzUsuń
 25. Serię czytałam. Oczywiście chciałabym przeczytać kontynuację. Czekam z mieszanymi uczuciami, chyba jak wszyscy fani:)

  OdpowiedzUsuń
 26. nie czytałam żadnej części, ale już wiem, że się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Mamy kupioną dla Pauliny, ale jeszcze nie zaczęła. 4 część też kupimy.

  OdpowiedzUsuń
 28. Już sama okładka przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Na razie nie skuszę się na kontynuację. bo nie czytałam trylogii ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie spotkałam się z tą książką, chyba muszę poszukać :p

  OdpowiedzUsuń
 31. nie czytałam tej trylogii ani filmu nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 32. Na razie nie czytam, bo jestem dopiero na II tomie. :D

  OdpowiedzUsuń
 33. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawa tej książki:) Salander to dla mnie jedna z lepszych książkowych bohaterek, o jakich czytałam w życiu:)

  OdpowiedzUsuń
 34. Kocham tę trylogię, "Co nas nie zabije" zamówiłam już kilka dni temu, tak by od razu po premierze zacząć czytać. O ile rzadko kupuję książki (zazwyczaj korzystam z biblioteki, ze względu na ograniczoną ilość miejsca), tę książkę wiedziałam, że MUSZĘ mieć;) Boję się trochę, żeby się nie rozczarować, w końcu Larsson jest (a raczej był) nie do podrobienia, ale wierzę, że nie bez powodu powierzono napisanie "Co nas nie zabije" akurat Lagercrantzanowi i że stanie na wysokości zadania;)
  Ale przed premierą czytać jakoś nie chcę, wolę poczekać na całość;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Boję się trochę tej kontynuacji, ale na pewno sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę. I tym się prawdopodobnie kierowali wydawcy "Co nas nie zabije..". Jakoś nie jestem przekonana do kontynuacji powieści nieżyjących autorów przez kogoś innego...

  OdpowiedzUsuń
 37. Niestety trylogii nie czytałam, ale na razie nie mam zamiaru tego zmieniać :P

  OdpowiedzUsuń
 38. Nie czytałam tej trylogii, a to dlatego, że dawno temu obejrzałam ekranizację, wtedy nie byłam świadoma, że film powstał na podstawie książki :( Planuję sięgnąć, minęło kilka lat i film trochę już ulotnił się z mojej głowy ;) Jeśli uda mi się zapoznać z całą trylogią, wtedy sięgnę i po kontynuację :) Okładka bardzo intryguje i przyciąga moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Czytałam trylogię i bardzo mi się podobała, ale nie jestem przekonana do kontynuacji. Inny autor to już nie będzie "to".

  OdpowiedzUsuń
 40. Ja jeszcze nie miałam okazji przeczytać zadnej książki z serii. Ale mam nadzieję, że uda mi się to nadrobić, bo tyle dobrego się naczytałam... Na szczęście (albo i nie) zawiesiłam wszystkie współprace z wydawnictwami, abym mogła wreszcie się zabrać za pozycje zalegające na mojej półce, a później za to, co postanowiłam nadrobić, a sporo tego jest. :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger